Martin Skaba se stal CEO společnosti Daktela

13. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Daktela)
Martin Skaba nastoupil na pozici CEO globální technologické společnosti Daktela, která poskytuje vlastní software pro komunikaci firem se zákazníky, řízení zákaznické zkušenosti i vnitrofiremní komunikaci.

Skaba ve funkci střídá dosavadního CEO a jednoho ze dvou zakladatelů Daktely Richarda Baara. Ten bude mít nadále vedle strategického rozvoje společnosti na starosti také další růst a rozšiřování produktového portfolia Daktely.

„Vážím si důvěry, kterou do mě Richard Baar s Davidem Hájkem vkládají. Od vstupu Sandberg Capital do Daktely v červnu 2021 se mi s top managementem velmi dobře spolupracovalo. Shodujeme se v tom, kam chceme dlouhodobě firmu směřovat. Máme silný produkt, neustále investujeme do rozvoje technologie a máme dobře nastavenou obchodní strategii. Proto věřím, že se nám společně podaří dosáhnout cíle stát se nejvýznamnějším poskytovatelem softwaru pro kontaktní centra ve střední a východní Evropě,” dodal Martin Skaba, nový CEO firmy Daktela.

Svou pracovní kariéru zahájil Skaba v KPMG Czech Republic. Dále působil jako investiční manažer ve Slovak Investment Holding. Poslední tři roky strávil v private equity investičním fondu Sandberg Capital. Byl součástí týmu, který v roce 2021 dohodl vstup Sandberg Capital do společnosti Daktela.

Nejužší vedení Daktely tak vedle zakladatelů Richarda Baara a Davida Hájka tvoří Martin Skaba (CEO), Zuzana Bienvenu (CMO), Jiří Havlíček (CTO) a Karel Vůjtek (COO). Investora bude v Daktele nově zastupovat Michal Rybovič, partner Sandberg Capital.

Štítky: 

Podobné články

Generálním ředitelem Daktely je Jiří Havlíček

20. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Daktela)
Do čela globální technologické společnosti Daktela se na začátku února postavil její dosavadní technický ředitel Jiří Havlíček. Ve funkci vystřídal Martina Skabu, který se po úspěšné akceleraci zahraniční expanze přesouvá zpět do skupiny Sandberg Capital. V investičním týmu Sandbergu má na starosti rozšiřování portfolia o nové firmy z oblastí IT, FinTech a e-commerce. Čtěte více

Virtuální asistenti se v roce 2023 výrazně prosadí nejen ve veřejném sektoru

15. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Daktela)
Vlivem digitalizace dochází k proměnám nespočtu různých odvětví a ani segment kontaktních center není výjimkou. V průběhu času se díky využívání moderních technologií dostal na sofistikovanější úroveň, přičemž se trend optimalizovaných komunikačních kanálů, automatizovaných asistentů, virtuálních pomocníků nebo třeba chatbotů a voicebotů následně rozšířil do úplně nových oblastí podnikání. Čtěte více

I na českých e-shopech se zákazníky stále častěji komunikuje umělá inteligence

13. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Daktela)
Letošní pandemie koronaviru ovlivnila a urychlila změny v mnoha sférách. Jednou z nich je i nákupní chování, kde nebývalý zájem zaznamenali především majitelé e-shopů. S rostoucími prodeji ovšem výrazně vzrostla také míra interakce zákazníků s prodejci. Aby ji internetové obchody dokázaly zvládat, stále více jich využívá programy s umělou inteligencí – chatboty nebo voiceboty. Čtěte více