Datarecovery: Martin Sýkora

11. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Datarecovery)
Martin Sýkora byl ke dni 1. 7. 2013 jmenován do funkce generálního ředitele společnosti Datarecovery, jeho hlavním úkolem je rozvinout obchodní působení společnosti na evropském trhu a rozšířit tak současnou obchodní síť tvořenou pobočkami v Německu, na Slovensku a v Maďarsku na celou Evropu.
Martin Sýkora, generální ředitel společnosti Datarecovery

Nabídka pozice generálního ředitele spojená s úkolem rozvoje společnosti Datarecovery byla pro mne nabídkou, kterou jsem nedokázal odmítnout. Společnost má jasnou vizi o svém dalším rozvoji, chce aktivně vstupovat na nové evropské trhy a současně chce přicházet s novými produkty. Osobně jsem měl možnost společnost poznat a cením si zkušeností a znalostí celého personálu při provádění záchran dat z nedostupných médií a systémů,“ uvedl Martin Sýkora, MBA. „Čeká nás společně období změn a expanze společnosti na nové trhy, budeme rozvíjet nové metody záchrany dat a přineseme další služby založené na detailní znalosti způsobu ukládání a následného přístupu k již uloženým datům. Jsem nadšen z možnosti vést tuto společnost a navázat na její současné úspěchy, které chci dále rozvíjet a zlepšovat.“

Martin Sýkora během své šestnáctileté manažerské praxe stál ve vedení mezinárodních společností, jako například Kerio Technologies, kde dokázal během krátkého období ztrojnásobit obrat společnosti, rozvinout obchodní zastoupení na nové světové trhy a dovést společnost k titulu Nejlepšího zaměstnavatele ve střední Evropě za rok 2005. Mezi jeho další zkušenosti lze uvést například rozvoj divize servisu a služeb ve společnosti Altron a aktivní vstup na trhy Slovenska a Polska nebo řízení a rozvoj obchodních aktivit v oblasti prodeje letadel do střední a východní Evropy ve společnosti F AIR.

Společnost Datarecovery je přední, ryze českou firmou s dlouholetou tradicí a zkušeností v oblasti záchrany dat z paměťových médií. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji, který do praxe průběžně zavádí nové postupy a technologie, se původně malá firma stala významnou společností nejen z evropského pohledu. Vlastní laboratoř společně s odborníky vytvářejí prostředí pro dlouhodobě nejvyšší hodnoty úspěšnosti záchrany dat. Díky tomu přispívá k řešení kritických situací ztráty dat nejen v celé České republice, ale také v mnoha zemích Evropy i celého světa.

Štítky: 

Podobné články

Českým firmám trvá obnova ztracených dat příliš dlouho

28. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Podle průzkumu společnosti Acronis, provedeného při příležitosti Světového dne zálohování, si české a slovenské podniky nejvíce cení svých ekonomických a provozních (výrobních) dat, nicméně stále více než polovina z nich potřebuje v případě kritické ztráty na obnovu provozu celý den. Čtěte více