Asociaci provozovatelů mobilních sítí povede Jiří Grund

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: APMS)
Prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Pavel Vlček oznámil rezignaci s účinností k 31. květnu 2021. Novým prezidentem bude od 1. června 2021 Jiří Grund.

Představenstvo Asociace zvolilo do funkce prezidenta APMS s účinností od 1. června 2021 Jiřího Grunda, který v Asociaci působí od roku 2017 v roli výkonného ředitele.

Přestože byl poslední rok pro všechny z nás rokem divným, na plné čáře ukázal důležitost telekomunikačního odvětví pro naši občanskou společnost. Těší mě, že se budu moci aktivně podílet na tom, aby nám mobilní technologie nadále přinášely prospěch a zjednodušovaly život,“ uvedl Jiří Grund.

Stěžejní výzvou, která před APMS před mým nástupem stála, bylo prohloubení potřebného dialogu s veřejným sektorem, což je základní předpoklad pro vzájemné porozumění. Velmi mě těší, že se celému týmu APMS včetně expertů z řad mobilních operátorů v tomto směru povedlo odvést velký kus práce a v mnoha projektech nastavit velmi efektivní spolupráci se státním sektorem,“ prohlásil Pavel Vlček.

Jeho slova doplnil člen představenstva APMS Richard Stonavský: „Působení Pavla Vlčka v roli prezidenta přineslo APMS mnoho užitečných zkušeností a pohled, který je pro nás velice cenný. Za iniciativy, které rozběhl a vedl, mu patří náš velký dík.

Jiří Grund (43) reprezentuje Asociaci od roku 2017. V tomto roce byl rovněž nominován do rady České Televize, kde se dostal se užšího výběru kandidátů. V důsledku svého rozšiřujícího se závazku vůči APMS ze své kandidatury odstoupil. Své dlouholeté zkušenosti z oboru ICT uplatnil i ve státní správě, kde 2 roky působil na Ministerstvu obrany. Nejprve v roli ředitele odboru komunikace a poté jako poradce ministra pro IT. Před tím několik let řídil marketing a vnější vztahy ve společnosti Microsoft či Českých radiokomunikací. Ve svém volném čase se věnuje zejména rodině a sportu. Nejoblíbenější je vrakové potápění, horská cyklistika a lyžování.

Štítky: 

Podobné články

Foto: Freeimages.com

Telekomunikace dávají v Česku práci více než deseti tisícům lidí

8. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: APMS)
Telekomunikační sektor patří k důležitým součástem ekonomiky nejen proto, že zajišťuje komunikaci všech lidí a organizací, ale také počtem pracovních míst, která obsazuje, nebo objemem daní, který operátoři každý rok odvádějí do státního rozpočtu. Například jen na daních z příjmu odvedli operátoři v roce 2015 2,7 miliardy korun. Čtěte více