Známe vítěze TIPA WORLD AWARDS 2020

20. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Technical Image Press Association )
Organizace Technical Image Press Association rozdělila svá prestižní ocenění TIPA WORLD AWARDS za rok 2020. Pojďme se společně podívat, které produkty z foto segmentu se mohou touto poctou letos pochlubit? Vedle řady stálic vás některé možná překvapí.

Kromě hlavních kategorií, kterými jsou fotoaparáty a objektivy, Technical Image Press Association uděluje ocenění i v desítkách dalších souvisejících kategorií.

Fotoaparáty

V kategorii fotoaparátů si hned tři ocenění odnesla společnost Canon, která se může pyšnit nejlepší digitální jednookou zrcadlovkou pro pokročilé (Canon EOS 90D), nejlepší profesionální digitální jednookou zrcadlovkou (Canon EOS-1DX Mark III) a nejlepším fotoaparátem pro tvorbu videoblogů (Canon PowerShot G7 X Mark III).

Třikrát se ocenění dočkal i Fujifilm (X-Pro3 v kategorii nejlepší profesionální APS-C fotoaparát, GFX100 v kategorii nejlepší středoformátový fotoaparát a X100V v kategorii nejlepší prémiový kompaktní fotoaparát).

A hned třikrát bodovala také společnost Sony: nejlepším profesionálním fullframovým fotoaparátem byl vyhlášen model α7R IV, nejlepším profesionálním fotoaparátem s APS-C byl zvolen model α6600 a jako nejlepší kompaktní profesionální fotoaparát byl vybrán přístroj RX100 VII.

Bodovaly však samozřejmě i další firmy. Např. Nikon v kategoriích nejlepší DSLR expertní fotoaparát (D780) a nejlepší APS-C fotoaparát pro pokročilé (Z 50).

Po jednom ocenění si odnesly společnosti Sigma (model fp za nejlepší plnoformátový fotoaparát pro experty) a Panasonic (model Lumix DC-S1H v kategorii nejlepší plnoformátová foto/video kamera).

Objektivy

Po dvou oceněních si odnesl Nikon s objektivy AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR (Nejlepší profesionální objektiv pro digitální jednooké zrcadlovky) a NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct (Nejlepší základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro fotoaparáty mirrorless).

Hned dvakrát bodoval rovněž Canon. Nejlepším teleobjektivem s proměnlivým ohniskem pro bezzrcadlové přístroje byl zvolen model RF 70-200mm F2.8L IS USM a nejlepším profesionálním portrétním objektivem byl vyhlášen RF 85mm F1.2L USM / Canon RF 85mm F1.2 L USM DS.

A mezi společnostmi se dvěma vítězstvími v kategorii objektivů nechybí ani Sigma díky modelům 14-24mm F2.8 DG DN | Art (nejlepší širokoúhlý objektiv se zoomem pro mirrorless fotoaparáty) a 24-70mm F2.8 DG DN | Art (nejlepší standardní objektiv se zoomem pro mirrorless fotoaparáty).

Nejlepším prémiovým objektivem pro DSLR přístroje byl vyhlášen Tamron SP 35mm F/1.4 Di USD, nejlepším macroobjektivem pro DSLR přístroje se chlubí Venus Optics Laowa 100mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, nejlepším širokouhým objektivem pro DSLR je Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF, nejlepším MFT objektivem byl označen Panasonic LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25mm / F1.7 ASPH a nejlepším širokoúhlým objektivem pro mirrorless fotoaparáty byl otitulován Samyang AF 14mm F2.8 RF.

Příslušenství

 • Nejlepší foto papír pro inkoustové tiskárny: Hahnemühle Natural Line
 • Nejlepší přenosná foto tiskárna: Fujifilm instax mini Link
 • Nejlepší přenosný blesk: Nissin MG80 Pro
 • Nejlepší profesionální LED světlo: ARRI Orbitter
 • Nejlepší cestovní stativ: Manfrotto BeFree GT XPRO
 • Nejlepší stativová hlava: Gitzo 3-Way
 • Nejlepší profesionální foto monitor: BenQ PhotoVue SW321C
 • Nejlepší profesionální video monitor: LG UltraVide 38WN95C
 • Nejlépe fotící smartphone: série Huawei P40
 • Nejlepší mobilní příslušenství: Godox R1
 • Nejlepší řešení pro práci s barvami: X-Rite i1Display Studio / i1Display Pro Plus

Služby:

 • Nejlepší foto lab: WhiteWall Masterprint
 • Nejlepší foto služba: CEWE PHOTOBOOK

Kategorie Tech & Design:

 • Nejlepší software pro práci s fotografií: DxO PhotoLab 3
 • Nejlepší řešení pro ukládání dat: SanDisk Extreme Pro CFexpress 2.0
 • Nejlepší inovace: Sony Real-Time Tracking
Štítky: 
Ocenění, Ze světa firem, Fotografie, Video, Fotoaparáty, BenQ, Canon, Fujifilm, Huawei, LG Electronics, Nikon, Panasonic, Sandisk, Sony, Tamron

Podobné články

SWS u Dell Technologies obhájila titul Client distributora roku

10. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
Již poněkolikáté v historii distribuce produktů Dell EMC získala SWS při vyhlašování Partner Awards 2020 ocenění Client Distributor of the Year 2019. Čtěte více

Microsoft Awards 2019: Které české a slovenské projekty bodovaly v 21. ročníku?

26. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Celkem devatenáct řešení partnerů z České republiky a Slovenska získalo ocenění v 21. ročníku Microsoft Awards 2019. Společným jmenovatelem byly moderní technologie a jejich využití pro nové způsoby vzájemného propojení lidí, dat a procesů. Soutěž se odehrávala výhradně online, a navíc mimořádně v 10+1 kategoriích. Čtěte více

Gapp system získal dvě ocenění od Dell Technologies

24. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP Systém převzala při oceňování Dell EMC partner roku dvě nejvýznamnější ocenění, na které mohla díky svému zaměření dosáhnout. Za obchodní výkon šlo o „Partner roku v oblasti enterprise produktů“ a její zakladatel Jiří Palkovský získal „Personal Achievement Award“ za prosazování technologií Dell EMC na českém trhu. Čtěte více

Vmware certifikoval Gapp System pro oblast virtualizace sítí

15. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP System získala již druhou odbornou certifikaci VMware Master Services Competency, nyní v oblasti virtualizace sítí. Certifikace jsou vytvořeny tak, aby pomohly partnerům doložit schopnost poskytovat řešení založená na potřebách zákazníků, technickou zdatnost, prokazatelné výsledky a odbornost v jedné z pěti specializovaných oblastí. Čtěte více