Xiaomi představilo MIUI 12, vylepšený systém přijde na desítky modelů

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xiaom)
Nejnovější verze systému MIUI 12 od Xiaomi pro telefony se systémem Android přináší řadu nových funkcí i optimalizací. Vedle vylepšené bezpečnosti se mohou uživatelé těšit na lepší multitasking, tmavý režim, rozšířené možnosti sdílení a další funkce. Jako první přijdou na řadu přístroje ze sérií Mi 9 a Redmi K20, následovat budou i desítky dalších modelů.

MIUI 12 přináší vylepšené funkce ochrany soukromí, díky nimž má uživatel více informací o chování aplikací a větší kontrolu nad oprávněními pro aplikace. Pro větší informovanost uživatele tak MIUI 12 rozšiřuje notifikace oprávnění. Když na pozadí běží citlivé aplikace včetně fotoaparátu, polohy a mikrofonu, stavový řádek zobrazí viditelné upozornění. Kliknutím na toto varování může uživatel kdykoli změnit nastavení oprávnění pro danou aplikaci a zastavit podezřelé chování.

MIUI 12 uděluje uživateli silnější kontrolu nad oprávněními, která posouvají ochranu soukromí na další úroveň. V případě, že aplikace žádá o oprávnění, uživatel si může vybrat z více možností (například „Pouze při používání aplikace“ a „Upozorni mě“). MIUI 12 jde ještě dál a zavádí další vrstvu kontroly ve správě aplikací, které vyžadují citlivá oprávnění. Hlášení polohy, oprávnění pro přístup k fotoaparátu, mikrofonu, kontaktům, historii hovorů, kalendáři a úložišti jsou možné pouze v režimu „Pouze při používání aplikace“. MIUI 12 také chrání soukromí uživatele při sdílení fotografií: informace o poloze a metadata lze před odesláním obrázků odstranit.

MIUI 12 přináší lepší zážitky při práci s operačním systémem díky svému vylepšenému designu uživatelského rozhraní a systémových animací. Díky grafice Mi Render nabízí MIUI 12 plynulou obsluhu uživatelského rozhraní. Ladný pohyb ikon je poháněn technologií Mi Physics Engine. Estetiku na novou úroveň svými výjevy ikonických planetárních těles podle oficiálních snímků NASA posouvá tapeta Super Wallpaper.

Nové a vylepšené funkce

Multitasking: MIUI 12 představuje nejmodernější řešení ve formě plovoucích oken. Když uživatel naviguje systémem pomocí gest na celé obrazovce, plovoucí okna usnadňují multitasking a šetří čas strávený přepínáním mezi aplikacemi. Například když přijde textová zpráva během přehrávání videa, uživatel může odpovědět v plovoucím okně bez pozastavení přehrávání.

Sdílení obrazovky (Casting): MIUI 12 vylepšuje stávající funkci sdílení obrazovky. Nyní může uživatel sdílet dokumenty, aplikace, videa a hry jediným kliknutím. Možnost skrytí soukromých položek brání zobrazování oznámení a příchozích hovorů na externích monitorech.

Úsporný režim Ultra Battery Saver: Když je tato funkce zapnutá, funkce s nejvyšší spotřebou energie jsou omezeny, aby se prodloužila pohotovostní doba telefonu a snížila se spotřeba energie. Hovory, zprávy a připojení k síti zůstávají plně funkční.

Tmavý režim Dark Mode: MIUI 12 přichází s novým vzhledem a vylepšeným režimem Dark Mode. S tmavší paletou barev poskytuje tmavý režim vynikající zážitek v prostředí se slabým světlem. Tmavý režim také snižuje spotřebu energie a pomáhá proti únavě očí.

App Drawer: Při aktivaci funkce schová všechny aplikace, a díky tomu je obrazovka čistší a přehlednější. Uživatel může také seskupovat aplikace automaticky podle svých preferencí.

Dostupnost

První vlna (konec června 2020): Mi 9/ Mi 9T/ Mi 9T Pro/ Redmi K20/ Redmi K20 Pro.

Následně postupně pro jednotlivé modely: Redmi Note 7/ Redmi Note 7 Pro/ Redmi Note 8 Pro/ Redmi Note 9/ POCOPHONE F1/ POCO F1/ Mi 10 Pro/ Mi 10/ POCO F2 Pro/ POCO X2/ Mi 10 Lite/ Mi Note 10/ Mi 8/ Mi 8 Pro/ Mi MIX 3/ Mi MIX 2S/ Mi 9 SE/ Mi 9 Lite/ Redmi Note 7S /Mi Note 3/ Mi MIX 2/ Mi MAX 3/ Mi 8 Lite/ Redmi Y2/ Redmi S2/ Redmi Note 5/ Redmi Note 5 Pro / Redmi 6A/ Redmi 6/ Redmi 6 Pro/ Redmi Note 6 Pro/ Redmi Y3/ Redmi 7/ Redmi 7A/ Redmi Note 8/ Redmi Note 8T/ Redmi 8/ Redmi 8A/ Redmi 8A Dual/ Redmi Note 9s/ Redmi Note 9 Pro/ Redmi Note 9 Pro Max/ Mi Note 10 Lite.

Video : 

Podobné články

Nokia představila tři novinky v hlavní roli s odolným modelem XR20

30. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nokia)
Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představila tři nové telefony a rozšířila svou nabídku bezdrátových sluchátek. Vedle modelu XR20, který zaujme svou zvýšenou odolností, se mohou zákazníci těšit také na Nokii C30 s velkým displejem a dlouhou výdrží, nebo následovníka legendárního modelu 6310. Čtěte více

Realme narzo: levné herní telefony s velkou baterií míří na český trh

7. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: realme)
Společnost realme patří mezi nejrychleji rostoucí značky mobilních telefonů na světě z velké části díky modelům z řady realme narzo 20. Ty vlastní miliony mladých uživatelů z generace Z po celém světě. Na tento úspěch nyní přichází navázat realme narzo 30A. Stejně jako předchůdci sází na výkonný herní procesor, velkou baterii a nízkou cenovku – pouhých 2899 Kč. Čtěte více

eD system získal do distribuce značku Realme

7. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Společnost eD system začala na českém trhu prodávat produkty značky Realme. V nabídce jsou mobily, hodinky i sluchátka. Čtěte více

Realme: chytrý telefon GT 5G

26. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Realme)
Nejnovější model společnosti Realme na zákazníky útočí nejenom svým designem, inspirovaným vozy Gran Tourismo, ale také špičkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 888, 64mpx fotoaparátem, rychlým 65W nabíjením, Super AMOLED displejem s frekvencí 120 Hz, podporou 5G sítí a řadou dalších vlastností, které zaujmou (nejenom) mladé uživatele. Čtěte více