Western Digital přichází s inovativní architekturou pevných disků

3. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnost Western Digital představila novou architekturu pevných disků posílenou o flash paměť. Nová architektura vyžívající technologii OptiNAND je schopna optimalizovat a integrovat pevné disky společně s vestavěnou flash pamětí iNAND. Zákazníci tak získají řešení, které reaguje na růst objemu vytvářených dat a poskytuje potřebnou kapacitu, výkon i spolehlivost.

První produkty využívající novou architekturu poskytnou prostor 2,2 TB na plotnu a rozšíří kapacitní nárůst technologie ePMR(Energy-assisted Perpendicular Magnetic Recording). Nové disky dále využívají technologie TSA s trojstupňovým aktuátorem (triple-stageactuator) a HelioSeal.

Western Digital již vybraným zákazníkům dodává vzorky nového devítiplotnového disku ePMR s kapacitou 20 TB rozšířeného o flash paměť s technologií OptiNAND.

„Western Digital má za sebou historii inovací v architektuře pevných disků, například u disků HGST, nyní součást Western Digital, když v roce 2013 jako první použila hélium a disky hermeticky uzavřela,“ řekl Ed Burns, ředitel výzkumu společnosti IDC pro pevné disky, a doplnil: „V době růstu umělé inteligence, mechanického učení, blackchainu, internetu věcí, digitálních snímačů a dalších aplikací jsou bezpochyby tyto inovace potřebné pro ochranu a uložení dnešních rostoucích dat zvlášť u škálovatelných aplikací. Jako jediná společnost, která vyrábí jak pevné disky HDD, tak flash paměti, může Western Digital jedinečně posílit své vlastní možnosti a zvýšit křivku růstu hustoty záznamu u disků ePMR pro nadcházející generace, a pomoci tak zákazníkům naplnit rostoucí potřeby digitální ekonomiky.“

Nové disky posílené o flash paměť s technologií OptiNAND

Přidáním vertikálně integrované paměti iNAND do HDD, vylepšenými algoritmy firmwaru a inovacemi SoC přinášejí disky rozšířené o flash paměť s technologií OptiNAND rozšířenou kapacitu, výkon a spolehlivost a pomohou zákazníkům naplnit rostoucí požadavky na úložiště. Popis technologie je zde.

Mezi hlavní přednosti patří:

  • Kapacita: Disk pracuje lépe díky vylepšenému algoritmu u firmwaru a využívá výhod rozšířených metadat, která byla uložena na paměť iNAND. To umožní ve výsledku dosáhnout vyšší hustoty záznamu a více stop na palec (TPI).
  • Výkon: Latence disku je vylepšena proprietární optimalizací firmwaru s ohledem na dosažení nižší nutnosti obnovy chyb u stop (ATI) a omezení potřeb dodatečných zápisů do vyrovnávací paměti v uvedeném režimu.
  • Spolehlivost: Téměř 50krát více dat může být uchováno v případě náhlého selhání napájení (EPO). Zákazníci mohou vždy počítat se spolehlivostí disků díky jedinečným schopnostem společnosti Western Digital pro vertikálně integrované dodávky, vývoj, testování a kompatibilitu disků rozšířených o flash paměť.

„Díky našemu IP týmu a špičkovým vývojářům pro HDD disky a flash paměti jsme schopni u našich zákazníků kontinuálně posouvat hranice inovací a vylepšovat infrastrukturu úložišť,“ uvedl Siva Sivaram, prezident Western Digital pro globální technologie a strategii, a dodal: „Kráčíme po úžasné cestě v inovacích HDD disků. V roce 2013 jsme učinily zásadní změnu s technologií HelioSeal, v roce 2019 jsme dodali na trh první disk s podporou záznamu využívajícíh ozahřívaní a nyní jdeme na první pozici s technologií OptiNAND. Tato architektura podpoří naši technologickou cestovní mapu u disků HDD na několik generací. Očekáváme, že disky HDD ePMR s technologií OptiNAND dosáhnou ve druhé polovině dekády kapacity 50 TB.“

Dostupnost

Disky s novou architekturou doplněnou o flash paměť s technologii OptiNAND budou dostupné napříč portfoliem disků a ukládacích platforem. Budou také využity jako základ budoucích řešení a inovací s dalšími vymoženostmi, které budou následovat. Zvýší se hodnoty spolehlivosti, kapacity, chytrého řešení a včasných dodávek. Western Digital oznámí uvedení nových produktů stavěných na míru a podle požadavků trhu ve svém portfoliu následně v tomto roce.

Doplňující zdroje:

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Verbatim: HDD Fingerprint Secure a Fingerprint Secure SSD

16. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Verbatim)
Společnost Verbatim rozšířila svou nabídku bezpečných úložišť, představením nových externích HDD a SSD, se šifrováním a biometrickou technologií, která zajistí, že soukromá data uložená na zařízeních, budou vždy plně chráněna a v souladu s požadavky GDPR. Čtěte více

Síťové videorekordéry Hanwha Techwin jsou k dostání i v setu s disky Seagate

28. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Reselleři, odborní konzultanti, návrháři systémů a systémoví integrátoři nyní mohou objednávat vybrané produkty Hanwha Techwin s vestavěnými pevnými disky značky Seagate. Čtěte více

Prodej HDD i SSD čeká slibný růst

23. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Ačkoli byly segmenty HDD i SSD výrazně ovlivněny covidovou pandemií, podle IDC je čeká v nejbližších letech světlá budoucnost, protože požadavky na ukládání stále většího množství vznikajících dat přicházejí ze všech možných sektorů ekonomiky a hospodářství. Čtěte více

Novinky u ASBIS CZ: Biostar Microtech a podniková úložiště Seagate

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Společnost ASBIS CZ rozšířila svou nabídku na českém a slovenském trhu. Zákazníci mohou nově u distributora pořizovat produkty Biostar Microtech (základní desky a grafické karty) a enterprise řešení Seagate (řady Exos a Nytro). Čtěte více