vivo uvedlo na český trh vlajkové modely X200 a X200 Pro

15. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: vivo)
Společnost vivo na trh v České republice uvedla své nejnovější vlajkové modely řady X, tedy modely X200 a X200 Pro. Řada X200 se může pochlubit například inovovaným teleobjektivem vyvinutým se společností ZEISS, dlouhou výdrží baterie, vysokou odolností nebo elegantním designem.

Charakteristickým prvkem nové řady telefonů společnosti vivo je opět fotografická výbava vyvinutá ve spolupráci s ZEISS. Model X200 Pro je vybaven hlavním 50Mpx objektivem ZEISS True Color, 200Mpx teleobjektivem ZEISS APO a 50Mpx ultra širokoúhlým objektivem. Hlavnímu fotoaparátu X200 Pro dominuje snímač Sony LYT-818 o velikosti 1/1,28". Model X200 disponuje 50Mpx hlavním objektivem VCS True Color, 50Mpx teleobjektivem ZEISS a 50Mpx ultra širokoúhlým objektivem.

Novinky pro vášnivé mobilní fotografy čekají i v nabídce softwarových vylepšení. Zmínit můžeme například nabídku špičkových režimů teleobjektivu HyperZoom, Makro, Portrét, Noční krajina a Západ slunce.

Další výbava

V těle obou modelů uživatelé najdou čipset MediaTek Dimensity 9400 s 12jádrovým grafickým procesorem. X200 a X200 Pro tak skvěle poslouží pro intenzivní práci nebo hraní graficky náročných her.

Výkon jde ruku v ruce s energetickou účinností a technologicky pokročilou baterií. Napájecí systém využívá technologii křemíkové anody třetí generace se zvýšenou kapacitou a semi-solid baterii, která zajišťuje spolehlivost i při nízkých teplotách. Model X200 Pro je vybaven baterií s kapacitou 6 000 mAh, zatímco model X200 nabízí baterii s kapacitou 5 800 mAh. Rychlé nabíjení 90W FlashCharge je standardem napříč celou řadou. Model X200 Pro jde ještě o krok dál a přidává 30W bezdrátové nabíjení FlashCharge.

Pohodlné používání zajišťuje AMOLED displej s maximální obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem až 4 500 nitů. Oba modely pak využívají systému FunTouch 15, postaveného na systému Android 15, s bohatými možnostmi přizpůsobení a kreativity.

Uživatelé mohou počítat až se čtyřmi plnohodnotnými aktualizacemi systému a pěti lety plné podpory bezpečnostních aktualizací.

Dostupnost

Model vivo X200 je na českém trhu k dispozici ve variantě 12GB/256GB a elegantním černém provedení Black za doporučenou maloobchodní cenu 23 999 CZK.

Model vivo X200 Pro je k dispozici ve variantě 16GB/512GB s elegantním kovovým provedením Titanium za doporučenou maloobchodní cenu 29 999 CZK.

Štítky: 

Podobné články

IDC snížilo prognózu prodeje chytrých telefonů pro letošní rok

12. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Analytická agentura IDC snížila kvůli vysoké nejistotě na trzích, volatilitě celních tarifů a dalším makroekonomickým problémům včetně vysoké inflace a nezaměstnanosti v některých regionech odhad počtu prodaných chytrých mobilních telefonů. Zatímco ještě v únoru agentura očekávala meziroční růst trhu o 2,3 %, nyní své odhady snížila na 0,6 %. Čtěte více

Evropský trh s chytrými telefony klesl v 1. čtvrtletí 2025 o dvě procenta

2. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canalys)
Podle nejnovějšího výzkumu společnosti Canalys dodávky chytrých telefonů v Evropě v 1. čtvrtletí 2025 klesly o dvě procenta na 32,4 milionu kusů. Celkový pokles byl způsoben zejména nízkou poptávkou po cenově dostupných zařízeních, protože dodávky high-endových přístrojů naopak dosahovaly rekordních čísel. Čtěte více

Celosvětový trh s chytrými telefony v 1. čtvrtletí 2025 vzrostl o 1,5 %

24. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC vzrostl celosvětový prodej chytrých telefonů v prvním čtvrtletí roku 2025 meziročně o 1,5 % na 304,9 milionu kusů. Trh s chytrými telefony si vedl v souladu s prognózami IDC, současná obchodní válka mezi USA a Čínou a volatilita cel však způsobuje obavy ohledně dalšího vývoje. Čtěte více
Zleva Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová

Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová (Samsung): Je důležité nezaspat dobu

13. 3. 2025. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Samsung)
Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová patří do marketingového a PR týmu společnosti Samsung. Z rozhovoru se například dozvíte, jak všestranná je integrace AI v podání Samsungu, jaké jsou nejnovější funkce v jejich produktech a také se seznámíte s trendy v přijetí AI mezi zákazníky v Česku a na Slovensku. Čtěte více