ViewSonic uvádí na trh herní monitory s mini LED a Quantum Dot

31. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila novou kolekci 32" profesionálních herních monitorů vybavených nejnovějšími zobrazovacími technologiemi. Nové modely umožňují uživatelům posunout své hraní na vyšší úroveň díky vlastnostem jako Quantum Dot, mini LED nebo HDMI 2.1.

Všechny tři monitory disponují funkcemi a technologiemi zaměřenými přímo na hráče. Jejich vylepšený design pozvedne každou herní sestavu – od RGB LED podsvícení pro vytvoření dokonalé atmosféry, držáku na kabel myši až po háček na sluchátka. Herní maratony se nově obejdou také bez namáhání očí, monitory totiž obdržely certifikaci TÜV pro zvýšený oční komfort. Obrazovku je možné navíc díky flexibilnímu stojanu otáčet a měnit její sklon, takže si každý snadno najde ideální pozici pro sledování.

ELITE XG320Q: Realistické barvy s technologií Quantum Dot

Silnými stránkami monitoru ELITE XG320Q jsou především barvy, jejich přesnost a kvalita. Použitý 2K Fast IPS panel vyniká vysokou přesností barev a kontrastními detaily díky technologii Quantum Dot. Nanočástice zaručí dokonale přesné barvy a hluboký kontrast i při zapnutém LED podsvícení.

Monitor je vybaven technologií kompatibilní s NVIDIA G-Sync, vysokou obnovovací frekvencí až o 175 Hz, která zaručuje plynulé hraní, a nízkou dobou odezvy 0,5 ms. Hráči tak mohou díky technologii PureXP Motion Blur Reduction zapomenout na zpoždění vstupu, zdvojení nebo zadrhávání obrazu a vychutnat si oblíbenou hru i s podmanivými detaily.

ELITE XG320U: Přesné konzolové hraní s připojením HDMI 2.1

Stylový 4K monitor ELITE XG320U byl navržen speciálně pro herní konzole nové generace, jako jsou Xbox Series X a PlayStation 5. Disponuje totiž rozhraním HDMI 2.1, podporuje vyšší rozlišení videa a pyšní se také 99% barevným pokrytím Adobe a obnovovací frekvencí 150 Hz.

Díky technologiím AMD FreeSync Premium Pro, PureXP Motion Blur Reduction, Vesa DisplayHDR 600 a době odezvy 1 ms si uživatelé mohou užít naplno i hry založené na rychlosti a akční adventury.

ELITE XG321UG: Podsvícení s technologií mini LED a vysoký dynamický rozsah

Špičkovým modelem řady je 4K monitor ELITE XG321UG s vysokým rozlišením a technologií mini LED. O podsvícení se tak stará 1 152 nezávislých LED zón, které zajišťují tu nejjasnější bílou a nejtmavší černou barvu.

Hráči si díky špičkovému jasu 1 400 nitů a podpoře HDR 1400 vychutnají i ty nejmenší detaily s nejvyšší přesností. Nechybí ani technologie NVIDIA G-Sync Ultimate a analyzátor Reflex Latency Analyzer, které v kombinaci s 144Hz obnovovací frekvencí zajišťují extrémně nízkou latenci bez sekání.

Klíčové vlastnosti:

 • ELITE XG320Q         
  • 32” 2K QHD monitor s technologií Vesa DisplayHDR 600 a IPS panelem
  • Extrémně reálné barvy díky technologii Quantum Dot a 99% barevnému pokrytí Adobe
  • 165Hz obnovovací frekvence, kterou je možné zvýšit až na 175 Hz, a 0,5ms doba odezvy
  • Technologie NVIDIA G-Sync a PureXP Motion Blur Reduction

 • ELITE XG320U
  • 32” 4K UHD monitor s technologií Vesa DisplayHDR 600 a IPS panelem
  • Možnost využití s herními konzolemi nové generace díky připojení HMD 2.1
  • Přesné zobrazení barev s 99% barevným pokrytím Adobe
  • Obnovovací frekvence 144 Hz (možné zvýšit na 150 Hz) a doba odezvy 1 ms
  • Technologie AMD FreeSync Premium Pro a PureXP Motion Blur Reduction

 • ELITE XG321UG
  • 32” 4K UHD IPS monitor s technologií Vesa DisplayHDR 1400
  • Mini LED podsvícení a špičková svítivost 1 400 nitů
  • Rychlá obnovovací frekvence 144 Hz
  • Technologie NVIDIA G-Sync Ultimate a Reflex Latency Analyzer

Dostupnost:

Modely ViewSonic ELITE XG320Q a XG320U budou celosvětově dostupné ve třetím kvartálu 2021. Model ELITE XG321UG vstoupí na celosvětový trh později, ve čtvrtém kvartálu 2021.

Štítky: 
Monitory, Gaming, Hry, eSports, ViewSonic

Podobné články

AOC: monitor U28G2XU2

6. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Značka AGON by AOC představila 28" herní monitor U28G2XU20. Nástupce současného modelu U28G2XU osloví díky rychlé obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvě 1 ms GtG mainstreamové i náročné hráče PC i konzolových her. Čtěte více

AOC uvedlo na trh novou sérii cenově dostupných monitorů s USB-C

5. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Nové monitory AOC řady V5 jsou ideální pro domácí uživatele nebo studenty, kteří chtějí stylově upgradovat obrazovku své domácí kanceláře. Jde o ze tří stran bezrámečkové modely, které nabízejí tenký a elegantní design s minimálním půdorysem, vybavené pokročilými funkcemi a USB-C konektivitou s možností napájení výkonem až 65 W. Zákazníci se mohou těšit na modely s úhlopříčkami obrazovky od 24" do 31,5". Čtěte více

TV a monitory Samsung získávají Xbox aplikaci s podporou streamovaného hraní

27. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Microsoft ve spolupráci se Samsungem spustil aplikaci Xbox pro chytré televizory Samsung (pro rok 2022) a pro monitory letošní řady Smart Monitor. Aplikace Xbox se objevuje na chytrých televizorech vůbec poprvé v historii. Uživatelé v Česku můžou v aplikaci streamovat stovky her ve špičkové kvalitě. Čtěte více

Sharp/NEC: monitor MultiSync EA242WU

24. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp NEC Display Solutions Europe )
Monitor NEC MultiSync EA242WU s úzkým rámem okolo 24" obrazovky je optimalizovaný pro sestavy s několika displeji a navržený pro podporu maximální produktivity práce v hybridních pracovních prostorech. Čtěte více