Trend Micro posiluje v oblasti ochrany průmyslových organizací

27. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Trend Micro)
Nová řešení společnosti Trend Micro zajistí větší přehled o hrozbách i lepší bezpečnost prostředí průmyslových řídících systémů (Industrial Control System, ICS). Zákazníci budou mít k dispozici ochranu pro všechny vrstvy související s Průmyslem 4.0 i prostředky pro zmírnění kybernetických rizik – a tedy i velkou míru jistoty, že nedojde k přerušení jejich průmyslových procesů.

Analytická firma Gartner očekává, že v roce 2021 bude v provozu více než 49 miliard zařízení internetu věcí a tento počet v blízké budoucnosti nadále poroste. I když jen velmi malá část z nich patří do kategorie průmyslových IoT zařízení (Industrial IoT, IIoT) řídících nebo monitorujících průmyslové procesy, například výrobu, obrovské celkové číslo a všudypřítomnost IIoT pravděpodobně povede k nárůstu bezpečnostních incidentů.

Důkazem zvyšujícího se bezpečnostního rizika je rostoucí počet zjištěných zranitelností v průmyslových řídících systémech – v roce 2018 jich bylo v porovnání s předchozím rokem odhaleno o 224 % více. Tradiční bezpečnostní řešení nejsou určená pro ochranu průmyslových prostředí, a proto se společnost Trend Micro rozhodla pro nový přístup.

„Závod v budování propojených průmyslových prostředí přináší bezpečnostní problémy, se kterými si IT ani OT týmy samy neporadí,“ řekl Akihiko Omikawa, výkonný viceprezident společnosti Trend Micro pro bezpečnost IoT. „Věděli jsme, že aby bezpečnostní řešení fungovala efektivně i v průmyslových zařízeních, musí být postavená na jiných principech. Naše nové produkty jsme navrhli přímo pro Průmysl 4.0 a opírají se jak o tři desítky let zkušeností Trend Micro, tak i o naše znalosti a průzkum globálních počítačových hrozeb. Výsledkem je tak efektivní a holistická ochrana. Naší motivací je zajistit zákazníkům klid a jistotu, že jejich chytrá firma je chráněna na všech úrovních včetně nově připojených zařízení.“

Pro zmírnění kybernetických rizik souvisejících s propojenými průmyslovými zařízeními jsou k dispozici hned dvě nová řešení. Jde o firewall EdgeFire a systém pro prevenci průniku (Intrusion Prevention System, IPS) EdgeIPS. Tato řešení umožňují omezit rizika spojená s využíváním nezabezpečených komunikačních kanálů a chrání prostředí před zneužitím. Administrační bezpečnostní konzole navíc zajišťuje přehled napříč veškerým instalovaným OT vybavením – OT Defense Console je s oběma novými produkty úzce provázaná a pomáhá manažerům identifikovat hlavní příčinu útoku.

Spolu s uvedením nových řešení aktualizovala společnost Trend Micro dva stávající produkty, a to s cílem umožnit jejich snadnější integraci právě s nejnovějšími přírůstky do bezpečnostního portfolia. Prvním je Trend Micro Safe Lock, edice TXOne – účelem tohoto řešení je ochrana univerzálních operačních systémů jako Windows nebo Linux tím, že malwaru a dalším neautorizovaným programům brání v jejich spouštění. A to i tehdy, pokud jsou tyto aplikace uložené na USB zařízeních. Druhým inovovaným produktem je Trend Micro Portable Security 3, který díky nejnovější aktualizaci umí zneškodnit malwarové infekce i v ICS prostředích.

Užitná hodnota nových produktů pro chytré firmy je ještě vyšší, pokud jsou součástí vícevrstvé ochrany a spolupracují s dalšími bezpečnostními technologiemi společnosti Trend Micro pro ochranu hybridních cloudů a sítí. Jinými slovy, tato skupina bezpečnostních řešení pro chytré firmy může útokům nepřetržitě přecházet a účinně je detekovat.

Podobné články

Ekonomika SOC: Jaká je návratnost investice do bezpečnostního centra?

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Investice do Security Operations Center (SOC) může představovat značné počáteční náklady pro mnoho organizací. V dnešní digitální éře však mohou náklady na kybernetické incidenty rychle narůst. Jak tedy vyčíslit návratnost investice (ROI) do SOC a jaká je skutečná ekonomická hodnota takového centra? Čtěte více

Objem DDoS útoků na české firmy po měsících stagnace vzrostl

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita po několika měsících stagnace v únoru trojnásobně narostly. Sice zatím ani zdaleka nedosahují objemu z loňského léta, přesto hrozby a způsobené škody neklesají. Jak totiž trend posledních měsíců jednoznačně ukázal, útoky jsou stále kvalitnější a intenzivnější útoky. Nejvíce útoků přitom již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Podniky k přechodu na MSP služby motivují hlavně výpadky IT

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle více než 60 % českých a slovenských prodejců společnosti Zebra systems, distributor je hlavní motivací zákazníků k přechodu na MSP služby nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu. Stále více IT dodavatelů tak nabízí svým zákazníkům vedle tradičních také MSP služby. Čtěte více
Jan Pinta, manažer rozvoje byznysu ve společnosti Thein Security

Všechny typy phishingu pohromadě

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Phishing, česky rybaření, je úspěšný nástroj útočníků při chytání oběti za účelem krádeží osobních údajů, přihlašovacích jmen a hesel, údajů z platebních karet i řady dalších věci. Slovo samotné vychází z mechanismu, kdy rybář nahodí digitální udičku a oběť na ni ochotně naskočí. Čtěte více