Telefon s nejrychlejším internetem za nejlepší peníze. Realme 8 5G je tady

2. 6. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: realme)
Rádi sledujete své oblíbené seriály na internetu v mobilu, ale spojení padá nebo ho brzdí pomalá data? Měli byste zbystřit, značka realme totiž přichází s novým modelem realme 8 5G. Rychlý přenos dat je s ním na dosah.

Sítě 5G díky lepšímu využití kmitočtů a snížení vzájemné interference výrazně zlepšují kvalitu, rychlost a spolehlivost internetového připojení. To samozřejmě ovlivní i způsob využití chytrých telefonů. A nejen v oblasti zábavy. Sítě 5G umí propojit tisíce zařízení v jednu chvíli a otevírají prostor k dalšímu rozvoji digitálního vzdělávání nebo práce na dálku. 5G spojení můžete už vyzkoušet i u nás – pokrytí České republiky signálem se neustále rozšiřuje.

Připraven na ještě rychlejší internet

Nejdostupnější 5G přístroj na českém trhu je dobrou volbou pro všechny, kteří chtějí telefon koupit teď a mít jistotu, že ho naplno využijí i v budoucnosti. Realme 8 je zároveň nejútlejším a nejlehčím telefonem s 5G na trhu. Má pouze 8,5 mm a váží 185 g, takže v ruce působí lehce a dobře se drží. Zajímavostí je i design telefonu, a to především jeho zadní část, na které se při pohybu s telefonem mění světlo.

O dostatečný výkon se stará procesor Dimensity 700 5G se 4GB nebo 8GB operační pamětí, telefon nabízí úložiště o velikosti úctyhodných 128 GB a podporou až 1TB paměťových karet. Telefon funguje na operačním systému Android 11. Nechybí čtečka otisků prstů na pravém boku a potěší také přítomnost NFC pro bezkontaktní platby, USB-C a audiojack.

Vzhledem k tomu, že všechny smartphony od realme jsou určeny hlavně pro mladé, kteří konzumují tuny vizuálního materiálu, dali si v realme záležet i na displeji. Ten má rozměry 6,5 palce, Full HD+ rozlišení a ve své kategorii telefonů solidní 90Hz obnovovací frekvenci. K dispozici je i tmavý/světlý režim s automatickým přepínáním, ochrana zraku před modrým světlem či pro milovníky realme známý vizuální efekt OSIE.

Do výbavy dobře zapadá i fotoaparát. Hlavní má rozlišení 48 Mpx a základní snímky pořizuje ve 12Mpx rozlišení. Lze samozřejmě fotit v plnohodnotném 48Mpx režimu, ale musíte počítat, že snímky zaberou více paměti. Kromě toho je realme 5G vybavený 16Mpx selfie kamerkou a dvěma 2Mpx snímači pro černobílé portrétní snímky a makro záběry. Jde o sestavu, která nemíří na profesionály, ale běžnému uživateli poslouží víc než dobře.

Baterie, která opravdu vydrží

Výrobce pokračuje v trendu osazování svých telefonů silnými bateriemi s rychlým nabíjením. Novinka realme 8 5G se pyšní článkem o kapacitě 5000 mAh, který vydrží až 31 hodin volání nebo 22 dní v pohotovostním režimu. Velkým plusem je podpora chytré úspory baterie. Ta sama od sebe vyhodnocuje využívání baterie a přepíná z 5G sítě na 4G, čímž dokáže uspořit o 30 % baterie víc než běžné 5G telefony.

realme 8 5G disponuje navíc super pohotovostním režimem, který lze zapnout, když kapacita baterie klesne pod požadovanou hodnotu. Výrobce udává, že po aktivaci při zbývajících 5 % kapacity lze s telefonem ještě dvě hodiny telefonovat nebo šest hodin poslouchat hudbu.

Stejnou kapacitu baterie má překvapivě i model nižší střední třídy realme C21, který značka také představila. Jeho DNA je čitelné jasně: jde o minimalistický spolehlivý telefon, který uživatele nenechá na holičkách v práci ani na cestách. Výrobce uvádí délku pohotovostního režimu až 47 dní! Model realme C21 ale přináší i kvalitní displej a k zahození není ani hlavní 13Mpx fotoaparát. Ten nabízí třeba funkci PDAF pro rychlejší a přesnější zaostření.

Podobné články

ASUS ExpertBook B3 Detachable: Všestranný parťák s celodenní výdrží

8. 8. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: ASUS)
PR článek - Společnost ASUS uvedla na trh novinku v podobě zařízení ASUS ExpertBook B3 Detachable, kterým doplní a rozšíří portfolio svých přenosných zařízení. Hned po vybalení sděluje B3 svým vzhledem dvě zásadní informace. Tou první je při práci nerozptylující, decentní, tmavě šedá barva (oficiální označení Star Black), kterou hlásí svou příslušnost k business řadě ASUS ExpertBook. Druhou zprávou je ujištění, že se bude pracovat za pohybu. Konstrukčně totiž jde o konvertibilní notebook. Čtěte více

ASUS ExpertBook B3 Detachable - všestranný parťák s celodenní výdrží

13. 6. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: ASUS)
PR článek - Společnost ASUS uvedla na trh novinku v podobě zařízení ASUS ExpertBook B3 Detachable, kterým doplní a rozšíří portfolio svých přenosných zařízení. Hned po vybalení sděluje B3 svým vzhledem dvě zásadní informace. Tou první je při práci nerozptylující, decentní, tmavě šedá barva (oficiální označení Star Black), kterou hlásí svou příslušnost k business řadě ASUS ExpertBook. Druhou zprávou je ujištění, že se bude pracovat za pohybu. Konstrukčně totiž jde o konvertibilní notebook. Čtěte více

Zákazníkům můžeme nabídnout konfiguraci za lepší cenu, říká o programu HPE FlexOffers David Línek z DLNK s.r.o.

23. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
David Línek působí jako jednatel společnosti DLNK s.r.o. již od jejího založení v roce 1994. Firma, která sídlí v Novém Městě nad Metují a má několik poboček, původně nabízela především stolní počítače. V průběhu let se vyvinula ve stabilního dodavatele složitějších IT systémů od velkých firem jako jsou Hewlett Packard Enterprise (HPE), Microsoft nebo ESET. Čtěte více

Back-UPS pro použití v domácnostech a domácích kancelářích

10. 1. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Schneider Electric)
Prověřené, ekologické, moderní a s kompaktními rozměry: takové jsou APC zařízení od Schneider Electric. Představujeme vám trojici UPS produktů, které patří mezi nejvyhledávanější řešení pro zajištění nepřerušovaného napájení citlivé elektroniky a dalších zařízení při přerušení nebo kolísání elektrické energie. Schneider Electric nabízí APC UPS jak pro domácnosti a domácí kanceláře, tak i pro malé nebo velké firmy. Čtěte více