Telefon s nejrychlejším internetem za nejlepší peníze. Realme 8 5G je tady

2. 6. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: realme)
Rádi sledujete své oblíbené seriály na internetu v mobilu, ale spojení padá nebo ho brzdí pomalá data? Měli byste zbystřit, značka realme totiž přichází s novým modelem realme 8 5G. Rychlý přenos dat je s ním na dosah.

Sítě 5G díky lepšímu využití kmitočtů a snížení vzájemné interference výrazně zlepšují kvalitu, rychlost a spolehlivost internetového připojení. To samozřejmě ovlivní i způsob využití chytrých telefonů. A nejen v oblasti zábavy. Sítě 5G umí propojit tisíce zařízení v jednu chvíli a otevírají prostor k dalšímu rozvoji digitálního vzdělávání nebo práce na dálku. 5G spojení můžete už vyzkoušet i u nás – pokrytí České republiky signálem se neustále rozšiřuje.

Připraven na ještě rychlejší internet

Nejdostupnější 5G přístroj na českém trhu je dobrou volbou pro všechny, kteří chtějí telefon koupit teď a mít jistotu, že ho naplno využijí i v budoucnosti. Realme 8 je zároveň nejútlejším a nejlehčím telefonem s 5G na trhu. Má pouze 8,5 mm a váží 185 g, takže v ruce působí lehce a dobře se drží. Zajímavostí je i design telefonu, a to především jeho zadní část, na které se při pohybu s telefonem mění světlo.

O dostatečný výkon se stará procesor Dimensity 700 5G se 4GB nebo 8GB operační pamětí, telefon nabízí úložiště o velikosti úctyhodných 128 GB a podporou až 1TB paměťových karet. Telefon funguje na operačním systému Android 11. Nechybí čtečka otisků prstů na pravém boku a potěší také přítomnost NFC pro bezkontaktní platby, USB-C a audiojack.

Vzhledem k tomu, že všechny smartphony od realme jsou určeny hlavně pro mladé, kteří konzumují tuny vizuálního materiálu, dali si v realme záležet i na displeji. Ten má rozměry 6,5 palce, Full HD+ rozlišení a ve své kategorii telefonů solidní 90Hz obnovovací frekvenci. K dispozici je i tmavý/světlý režim s automatickým přepínáním, ochrana zraku před modrým světlem či pro milovníky realme známý vizuální efekt OSIE.

Do výbavy dobře zapadá i fotoaparát. Hlavní má rozlišení 48 Mpx a základní snímky pořizuje ve 12Mpx rozlišení. Lze samozřejmě fotit v plnohodnotném 48Mpx režimu, ale musíte počítat, že snímky zaberou více paměti. Kromě toho je realme 5G vybavený 16Mpx selfie kamerkou a dvěma 2Mpx snímači pro černobílé portrétní snímky a makro záběry. Jde o sestavu, která nemíří na profesionály, ale běžnému uživateli poslouží víc než dobře.

Baterie, která opravdu vydrží

Výrobce pokračuje v trendu osazování svých telefonů silnými bateriemi s rychlým nabíjením. Novinka realme 8 5G se pyšní článkem o kapacitě 5000 mAh, který vydrží až 31 hodin volání nebo 22 dní v pohotovostním režimu. Velkým plusem je podpora chytré úspory baterie. Ta sama od sebe vyhodnocuje využívání baterie a přepíná z 5G sítě na 4G, čímž dokáže uspořit o 30 % baterie víc než běžné 5G telefony.

realme 8 5G disponuje navíc super pohotovostním režimem, který lze zapnout, když kapacita baterie klesne pod požadovanou hodnotu. Výrobce udává, že po aktivaci při zbývajících 5 % kapacity lze s telefonem ještě dvě hodiny telefonovat nebo šest hodin poslouchat hudbu.

Stejnou kapacitu baterie má překvapivě i model nižší střední třídy realme C21, který značka také představila. Jeho DNA je čitelné jasně: jde o minimalistický spolehlivý telefon, který uživatele nenechá na holičkách v práci ani na cestách. Výrobce uvádí délku pohotovostního režimu až 47 dní! Model realme C21 ale přináší i kvalitní displej a k zahození není ani hlavní 13Mpx fotoaparát. Ten nabízí třeba funkci PDAF pro rychlejší a přesnější zaostření.

Podobné články

InTouch: špičková technika na pár kliknutí

8. 10. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data)
Společnost Tech Data – A TD SYNNEX Company v nedávné době obohatila možnosti přímého a rychlého nákupu IT techniky na svém e-shopu InTouch. Nabídku na InTouch posílily vybrané produkty HPE a Lenovo ISG. Pro registrované partnery se tak podstatně rozšiřuje portfolio, k němuž mají jednoduchý přístup a mohou jej pořizovat za dlouhodobě výhodné ceny ze zásob v českém distribučním skladu Tech Data. Čtěte více

VMware Tanzu aneb jak využít potenciál Kubernetes v partnerském prostředí

29. 7. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data Distribution)
Jedním z hlavních otazníků, před kterým dnes společnosti stojí, je, jak zlepšit zákaznickou zkušenost a tím zvýšit svoji konkurenceschopnost na trhu. Cestou, jak toho dosáhnout, může být i modernizace aplikací. To je oblast, kde mohou partneři zákazníkům přinést významnou přidanou hodnotu. Čtěte více