T-Mobile spustil LTE v Praze a Mladé Boleslavi

2. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: T-Mobile)
T-Mobile spustil zkušební provoz sítě LTE. Síť si mohou vyzkoušet všichni klienti, kteří vlastní zařízení podporující LTE, nacházejí se v pokryté oblasti a přihlásí se (pomocí SMS, přes službu Můj T-Mobile, případně na zákaznickém centru či ve značkové prodejně operátora).

V současné době je sítí LTE pokryta Mladá Boleslav, část Prahy 4 a budovy společnosti v Lounech a Hradci Králové, pokrytí hlavního města bude T-Mobile do konce roku průběžně rozšiřovat.

„V LTE přinášíme zákazníkům mobilní síť nové generace, která jim kromě vyšší rychlosti přenosu dat nabízí i výrazně nižší dobu odezvy, plně srovnatelnou s pevným připojením. Tento krok je v souladu s naší strategií poskytovat zákazníkům nejrychlejší mobilní síť,“ řekl Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile, a dodal: „V rámci zkušebního provozu nebudeme zákazníkům s datovými balíčky či tarify započítávat data stažená přes LTE do jejich datového limitu, aby si mohli nejrychlejší síť naplno vyzkoušet.“ Zákazníci mohou LTE používat se svými stávajícími tarify a s běžnými SIM kartami.

Rychlost stahování v LTE dosahuje až 100 Mb/s oproti dosavadním maximálně 42 Mb/s v síti 3G (HSPA+ 42), rychlost odesílání pak může dosáhnout až 37,5 Mb/s (doposud to bylo jen 5,76 Mb/s). Film o velkosti 700 MB si tak uživatel v LTE reálně stáhne za 1,5 minuty, přičemž v síti 3G by mu to trvalo 19 minut. E-mail s přílohou 5 MB lze pak přes LTE odeslat za tři sekundy, zatímco v 3G je k tomu potřeba devětkrát více času.

Síť LTE společnosti T-Mobile podporuje tablety, USB modemy a smartphony včetně volání – to umožňuje funkce CS FallBack, která přístroj během hovoru převede do 3G nebo 2G a následně zpět do LTE. Operátor má ve svém portfoliu řadu telefonů připravených pro LTE, předpokladem pro připojení k síti je aktualizace jejich firmwaru. V současné době se mohou připojit telefony Sony Xperia Z, pro další modely, jako jsou HTC One, HTC One SV, Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S4, BlackBerry Q10 či Apple iPhone 5, se aktualizace ve spolupráci s příslušnými výrobci chystá na následující týdny.

Zkušební provoz potrvá minimálně dva měsíce. Zákazníci mohou v jeho průběhu poskytnout operátorovi zpětnou vazbu přes Facebook nebo Twitter s hashtagem #tmobileLTE. T-Mobile tyto jejich připomínky následně využije pro další vylepšení sítě LTE před spuštěním komerčního provozu.

K 1. 7. zároveň T-Mobile ukončil pilotní provoz LTE se speciálními SIM kartami v Mladé Boleslavi.

Štítky: 

Podobné články

T-Mobile uvedl výhodnější roamingové balíčky pro EU

21. 4. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: T-Mobile)
Od 24. dubna zařadí T-Mobile mezi své nabídky nové roamingové balíčky pro Zónu EU, zahrnující země EU, Norsko, Island a Lichtenštejnsko. Balíčky nabídnou více dat za výhodnější cenu a díky aktivační schránce budou mít zákazníci spotřebu dat plně pod kontrolou. Čtěte více

T-Mobile ruší bonusový program pro firmy

4. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: T-Mobile)
Situace na českém telekomunikačním trhu se razantně mění, stejně tak i preference klientů. T-Mobile se proto rozhodl do konce letošního roku uzavřít věrnostní program pro firemní zákazníky T-Mobile Bonus. Čtěte více

T-Mobile roaming v novém kabátě

9. 5. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: T-Mobile)
Prázdniny a letní dovolené se nezadržitelně blíží a T-Mobile připravil pro zákazníky novou nabídku volání a dat v zahraničí. S novým tarifem T-Mobile Roaming dochází k maximálnímu zjednodušení služeb v cizině: rozdělení destinací pouze na tři základní zóny, datový roaming v podobě dvou balíčků Travel&Surf, plus zajímavé ceny. Nabídka bude spuštěna 15. května. Čtěte více
Vladimír Klein, výkonný ředitel technologického úseku T-Mobile Czech Republic

T-Mobile: Vladimír Klein

7. 5. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: T-Mobile)
Do funkce výkonného ředitele technologického úseku T-Mobile Czech Republic byl jmenován Vladimír Klein. Klein byl po odchodu Franka Meywerka pověřen dočasným vedením technologického úseku. Nyní je zodpovědný za kompletní technologickou strategii, plánování, rozvoj a provoz mobilní i pevné sítě a rozvoj a podporu IT systémů. Čtěte více