SUSE představilo inovativní open source řešení

4. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Na konferenci SUSECON 2017 v Praze společnost SUSE představila například spolupráci na podpoře Cloud Platform v data centrech společnosti SAP i další posílení nabídky řešení pro uživatele softwaru této firmy, rozšíření spolupráce se společností Huawei nebo doplnění portfolia nástrojů pro rapidní vývoj a nasazování aplikací.

SUSE spolupracuje se společností SAP na podpoře SAP Cloud Platform pro firemní zákazníky

Klíčovými prvky platformy jsou produkty SUSE OpenStack Cloud a SUSE Enterprise Storage, které poskytují služby robustní infrastruktury pro provoz aplikací určených na sběr, kontrolu, analýzu a zhodnocení informací všeho druhu a jejich integraci do firemních systémů.

SUSE představila nové možnosti, jak zákazníkům platformy SAP pomoci k provozu s téměř nulovými výpadky

SUSE dále posílila nabídku řešení pro uživatele softwaru SAP ve formě nové podpory pro zajištění vysoké dostupnosti a obnovy v případě katastrofických událostí:

  • SUSE automatizuje činnosti pro zajištění vysoké dostupnosti SAP HANA v tzv. „scale-out“ architektuře. SUSE nyní poskytuje automatické převzetí řízení činností uživatelů a aplikací, čímž doplňuje platformu SAP HANA a replikaci dat mezi uzlovými body („scale-up“) a clustery („scale-out“) v SAP HANA. Nabídka je součástí platformy SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications.
  • Certifikace pro clustery se zajištěnou vysokou dostupností a lepší podporou pro SAPNetWeaver7.40 – SAP certifikovala technologie společnosti SUSE s ohledem na řízení clusterů s vysokými nároky na dostupnost provozovaných na technologické platformě SAP NetWeaver.

Spolupráce Huawei a SUSE na vytvoření řešení Mission Critical Server nastavuje nový standard pro spolehlivost

Společnosti Huawei a SUSE rozšířily spolupráci na tvorbě spolehlivějšího řešení serverů, které nesmějí selhat, tzv. Mission Critical Server, a chtějí tak nastavit nový standard v oblasti spolehlivosti. Cílem je udávat tón, kdy řešení Mission Critical Server bude podporovat možnost výměny paměťových modulů za provozu, což pomůže zkrátit dobu neplánované údržby, a současně budou moci jejich systémy pro řízení výroby zůstat funkční a bez výpadků. Řešení bude fungovat s 16 nebo 32bitovými paticemi (jedna patice znamená jeden procesor) KunLun Mission Critical Server a platformou SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications.

SUSE rozšířilo portfolio řešení pro rapidní vývoj a nasazování aplikací

SUSE představilo platformu SUSE CaaS Platform 2 pro řízení kontejnerů jako služby založené na technologii Kubernetes a poskytlo náhled na podobu platformy SUSE Cloud Application Platform, která využívá technologie Cloud Foundry a Kubernetes.

  • SUSE CaaS Platform 2

Platforma SUSE CaaS (Container as a Service, čili kontejner jako služba) je řešení správy kontejnerů na podnikové úrovni, které umožňuje IT a DevOp profesionálům snadněji nasazovat, řídit a škálovat aplikace a služby založené na využívání kontejnerů. Díky tomu mohou podniky zkrátit dobu uvádění nových aplikací a být v obchodním prostředí agilnější.

  • Cloudová platforma pro aplikace SUSE Cloud Application Platform

SUSE Cloud Application Platform je moderní platforma pro uvádění nových aplikací, která slouží týmům vyvíjejícím software a provozům pro racionalizaci a usnadnění řízení cyklu životnosti tradičních a nových aplikací určených primárně pro cloudové nasazení. Díky souběžnému uplatnění technologií Cloud Foundry a Kubernetes, které jsou v tomto oboru na špičce, usnadňuje tato platforma pro DevOps integraci procesů, aby mohli urychlovat inovace, zlepšovat odezvu IT a dosáhnout maximálně rychlé návratnosti vložených investic.

SUSE představilo novou verzi svého řešení pro softwarově definovaná úložiště – SUSE Enterprise Storage 5. Nová verze disponuje vyšším výkonem a vylepšeným uživatelským rozhraním.

Nejnovější verze řešení společnosti pro softwarově definované řízení ukládání dat SUSE Enterprise Storage 5 umožní IT firmám urychlit inovace a snížit náklady díky efektivní transformaci jejich infrastruktury ukládání dat na podnikové úrovni. Řešení je založeno na open source projektu Ceph ve verzi Luminous a je vhodné pro ukládání dat v souladu s legislativními požadavky, jejich archivaci, zálohování a ukládání velkých objemů dat. Mezi aplikace využívající velké objemy dat patří video dohledové systémy, průmyslové televizní okruhy (CCTV), internetové prezentace a školení, streamování multimédií, rentgenová zkoumání, zpracování seizmických procesů, mapování genomů a projektování s počítačovou podporou. Aplikacemi pro zálohování a archivaci dat jsou například Veritas NetBackup, Commvault a Micro Focus Data Protector a jako řešení pro ukládání dat v souladu s legislativními požadavky lze uvést aplikaci iTernity.

Štítky: 
Linux, Suse

Podobné články

Osvědčené postupy při migraci ze systému CentOS Linux

23. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: red)
Na konci června 2024 skončí životní cyklus distribuce CentOS Linux. Mnoho organizací a skupin uživatelů se proto již nyní snaží přejít na operační systém, který nabízí dlouhodobou podporu a je připravený pro podnikové použití. Podívejme se společně na jednoduchý čtyřbodový plán pro migraci s osvědčenými postupy. Čtěte více

Red Hat představil novinky v otevřeném hybridním cloudu

15. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat představil na konferenci KubeCon 2023 přínosy své vize otevřeného hybridního cloudu. Oznámil zde řadu inovací z oblasti edge computingu a uvedl zajímavé aktualizace svých produktů. Odhalena byla i očekávaná vylepšení pro vývojáře a vize společnosti pro umělou inteligenci a automatizaci. Čtěte více

Red Hat Enterprise Linux přichází do cloudové infrastruktury Oracle

2. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Společnosti Red Hat a Oracle zákazníkům nabídnou na základě nově uzavřené spolupráce větší výběr operačních systémů pro provoz v Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Spolupráce začíná možností provozovat Red Hat Enterprise Linux v OCI jako podporovaný operační systém. Čtěte více

Stále více malwaru a ransomwaru se zaměřuje na Linux

13. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Průzkum ransomwaru společnosti Fortinet z druhé poloviny roku 2021 odhaluje nárůst automatizace a rychlosti útoků, což ukazuje na pokročilejší strategie perzistentní kybernetické kriminality, která je ničivější a hůře předvídatelná. Kyberzločinci se navíc začali větší měrou zaměřovat na zneužívání prostoru, který v bezpečnostním prostředí vznikl v souvislosti s hybridním modelem práce a hybridním IT. Čtěte více