Red Hat Enterprise Linux přichází do cloudové infrastruktury Oracle

2. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Společnosti Red Hat a Oracle zákazníkům nabídnou na základě nově uzavřené spolupráce větší výběr operačních systémů pro provoz v Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Spolupráce začíná možností provozovat Red Hat Enterprise Linux v OCI jako podporovaný operační systém.

Studie společnosti Gartner „Forecast: Public Cloud Services, Worldwide, 2020–2026, 4Q22 Update“ uvádí, že „celosvětově se v roce 2023 předpokládá růst veřejných cloudových služeb o 18,5 %“, zatímco „organizace budou pokračovat ve zrychlování zavádění cloudu, což bude hnací silou pětileté složené roční míry růstu na úrovni 19,6 %“. Tento růst naznačuje potřebu široce podporovat možnost výběru pro zákazníky, a to jak z hlediska poskytovatele cloudových služeb, tak i operačního systému, který bude základem cloudových prostředí.

Na řešení Red Hat a Oracle dnes spoléhá 90 % společností ze žebříčku Fortune 500. V mnoha těchto společnostech slouží Red Hat Enterprise Linux jako základní operační systém a OCI jim nabízí důležité cloudové služby, které podporují směrování k digitalizaci provozu. Nyní mohou tyto organizace standardizovat svůj cloudový provoz pomocí systému Red Hat Enterprise Linux provozovaného v OCI, což zákazníkům umožňuje získat společnou platformu, která sahá od jejich datového centra až po distribuovaný cloud OCI.

Díky nové strategické spolupráci mohou nyní certifikované konfigurace flexibilních virtuálních strojů OCI provozovat Red Hat Enterprise Linux a zákazníci mohou také s větší jistotou stávající úlohy běžící na Red Hat Enterprise Linuxu migrovat na Red Hat Enterprise Linux v OCI. Flexibilní virtuální stroje OCI lze škálovat v přírůstcích o velikosti jednoho procesoru, aby se optimalizoval poměr cena/výkon a minimalizovalo plýtvání zdroji. Zákazníci se také mohou obrátit na podporu společností Red Hat i Oracle pro pomoc s řešením případných problémů, a to díky rozšířené transparentní dohodě o společné podpoře.

Red Hat Enterprise Linux tvoří páteř portfolia technologií společnosti Red Hat pro hybridní cloud, jehož součástí jsou i Red Hat OpenShift, Red Hat Ansible Automation Platform a další moderní, nativně cloudové technologie.

Dostupnost

Red Hat Enterprise Linux je nyní certifikován na flexibilních virtuálních strojích OCI, které nabízejí od jednoho do 80 procesorových jader, v krocích po jednom procesoru, a od 1 GB paměti na procesor až po celkem 1 024 GB (v závislosti na procesorech). Red Hat Enterprise Linux je zpočátku podporován na nejnovějších typech virtuálních strojů OCI využívajících procesory AMD, Intel a ARM.

Kromě toho byly zahájeny plánovací práce na certifikaci systému Red Hat Enterprise Linux přímo na hardwaru serverů OCI, což může poskytnout větší izolaci a výkon srovnatelný s lokálními prostředími. Další informace o spuštění Red Hat Enterprise Linux v OCI, včetně detailních postupů, jsou k dispozici zde.

Štítky: 
Linux, Cloud computing, Oracle, Red Hat

Podobné články

Stále více malwaru a ransomwaru se zaměřuje na Linux

13. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Průzkum ransomwaru společnosti Fortinet z druhé poloviny roku 2021 odhaluje nárůst automatizace a rychlosti útoků, což ukazuje na pokročilejší strategie perzistentní kybernetické kriminality, která je ničivější a hůře předvídatelná. Kyberzločinci se navíc začali větší měrou zaměřovat na zneužívání prostoru, který v bezpečnostním prostředí vznikl v souvislosti s hybridním modelem práce a hybridním IT. Čtěte více

Red Hat Enterprise Linux 9 přináší zásadní inovace do světa hybridních cloudů

13. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Společnost Red Hat představila Red Hat Enterprise Linux 9, linuxový operační systém navržený pro otevřené hybridní cloudy. Nejnovější verze linuxové platformy RHEL 9 staví na desetiletích neustálých inovací a je první produkční verzí postavenou na CentOS Stream,průběžně vydávanou linuxovou distribucí, která se drží těsně před RHEL. Čtěte více

Vyšlo Kubuntu 22.04 LTS

29. 4. 2022. (redaktor: Marek Steinbach, zdroj: https://kubuntu.org)
Uživatelé linuxové distribuce Kubuntu, zbystřete! Právě vyšla nová verze Kubuntu 22.04 LTS, která bude mít dlouhodobou podporu. Nová aktualizace se jako v případě aktuálního Ubuntu nazývá „Jammy Jellyfish“. Spolu s touto verzí přichází i několik novinek, včetně nového uživatelského prostředí KDE Plasma 5.24 LTS. Nový vzhled nabízí jednoduché ovládání, ale i přes svou jednoduchost je mocným pomocníkem při práci. Čtěte více

Kyberútočníci cílí na linuxové systémy

15. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Jako nejběžnější cloudový operační systém tvoří Linux klíčovou součást digitální infrastruktury a pro útočníky se rychle stává vstupní branou do multicloudového prostředí. Současná opatření proti malwaru se většinou zaměřují na řešení hrozeb namířených na systém Windows, takže mnoho veřejných a privátních cloudových implementací zůstává zranitelných hlavně vůči útokům, které cílí na systémy založené na Linuxu. Čtěte více