Společnost HMD Global představila nové produktové řady telefonů Nokia

16. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nokia)
Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představila šest nových telefonů Nokia ve třech modelových řadách, které kladou důraz na zásadu rychlých aktualizací a dlouhé softwarové podpory.

Nokia X20, Nokia X10, Nokia G20, Nokia G10, Nokia C20 a Nokia C10 načínají novou kapitolu telefonů značky Nokia ve třech odlišných cenových kategoriích. Kvalitně zpracované telefony s řadou funkcí, které je snadné si zamilovat, nabídne série Nokia X. Modely se skvělým zpracováním a nádherným designem za dostupnou cenu naleznou zákazníci v sérii G a základní série C nabídne zařízení, která jsou vhodné pro první krok do světa chytrých telefonů. Všechny tyto modely jsou navrženy tak, aby odolaly nástrahám každého dne, o což se stará nejen spolehlivé zpracování, ale také špičkové zabezpečení a příslib poskytovat vždy nejnovější software.

  • Série X: Nokia X20 a Nokia X10 – kvalita a funkce, tříletá záruka a 100% kompostovatelný kryt v balení, který poskytne dostatečně silnou ochranu proti pádům a zamezí vyklouzávání telefonu z ruky.
  • Série G: Nokia G20 a Nokia G10 – inovativní funkce v krásném a odolném designu s dlouhou výdrží.
  • Série C: Nokia C20 a Nokia C10 – vstupní modely do světa chytrých telefonů.

Série X přichází s modely Nokia X20 a Nokia X10

Na pomyslném vrcholu nového portfolia sedí Nokia X20 a Nokia X10. Oba modely jsou poháněny mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 480 5G, která poskytuje jak dostatek výkonu, tak skutečně globální 5G konektivitu. Modely série X, jako všechny předchozí telefony Nokia, nabídnou spolehlivé zpracování a dlouhou softwarovou podporu. Vůbec poprvé Nokia u série X garantuje nejen tři roky pravidelných bezpečnostních aktualizací, ale nově i tři roky hlavních systémových aktualizací.

Majitelé Nokia X20 a Nokia X10 se mohou ihned po rozbalení těšit na nejnovější Android 11 s rozhraním Android One. O fotografování se stará optika ZEISS s umělou inteligencí. Displej s úhlopříčku 6,67“ má Full HD+.

Nokia X20 a Nokia X10 dále nabídnou prodlouženou tříletou záruku a 100% kompostovatelný kryt v balení, který ochrání zařízení při nechtěných pádech a zároveň je šetrný vůči životnímu prostředí. Novým materiálem příslušenství ale snaha výrobce nekončí, a proto nově odstranil z balení nabíjecí adaptér i sluchátka. To pomůže ke snížení generování nadbytečného elektroodpadu. Například v roce 2019 na území EU činila celková hmotnost vyhozených nabíječek mobilních telefonů až 12 000 tun. V případě potřeby lze nabíječku zakoupit na stránkách Nokia.com. Získané peníze z nákupu nabíjecího adaptéru budou věnovány charitativní organizaci CLEAR RIVERS, která pracuje na odstraňování plastového odpadu z mezinárodních vodních cest.

Přední fotoaparát modelu Nokia X20 nabízí rozlišení 32 MPx a hlavní fotoaparát se může pyšnit 64MPx rozlišením. Vylepšená funkce Dual Sight nově aktivuje nejen dvě kamery současně, ale zároveň umožňuje vybírat nejen mezi hlavním a předním fotoaparátem, ale také mezi ultra širokoúhlým a makro snímačem.

Nokia X10 přináší výhodný poměr ceny a výkonu a potěší všechny, kteří hledají všestranný telefon za dostupnou cenu. Hlavní 48MPx fotoaparát nabízí funkci Cinematic Capture a je doplněný o celou řadu nástrojů pro úpravu pořízených snímků a videí.

Série G startuje s modely Nokia G20 a Nokia G10

Série G vsadila na rovnováhu mezi výkonem pro každodenní používání a cenou. Pro obě novinky v sérii G platí až třídenní výdrž na jedno nabití, což je doposud nejdelší výdrž v portfoliu chytrých telefonů finského výrobce.

Nokia G20 se dočká tří let pravidelných bezpečnostních aktualizací a dvou let hlavních systémových aktualizací. O bezpečnost se dále stará čtečka otisků prstů na boku zařízení a technologie rozpoznání obličeje. Displej nabízí úhlopříčku 6,5“ s rozlišením HD+. Nokia G20 je doslova kreativní studio na cestách, které se vejde do dlaně. Díky 48MP fotoaparátu, dostatečně velkému uložišti a pohlcujícímu zvuku OZO audio umožňuje zachytit důležité okamžiky v té nejvyšší možné kvalitě.

Nokia G10 nabídne trojitý hlavní fotoaparát s pokročilým zpracováním barev za pomoci umělé inteligence. Všechny vzpomínky budou tak dokonale zachyceny i za zhoršených světelných podmínek.

Série C představuje modely Nokia C20 a Nokia C10

Poslední z nově představených produktových řad je série C. Ta implementuje všechny moderní technologie i do těch nejdostupnějších chytrých telefonů. Obě novinky nabízejí velký 6,5“ HD+ displej, výborné dílenské zpracování zařízení a Android 11 GO, který přináší až o 20 % vyšší rychlost, čtvrtletní aktualizace zabezpečení po dobu dvou let.

Nokia C20 hravě zvládne všechny důležité činnosti, které uživatelé požadují. Nabízí přední i zadní LED blesk, pohotový fotoaparát a dostatečný výkon. Nokia C10 je pak nejdostupnějším zařízením celého nového portfolia.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Prodej smartphonů vykázal oživení o více než 25 %

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s chytrými telefony zaznamenal podle IDC velmi rychlé meziroční oživení. Podle agenturních údajů se v prvním letošním čtvrtletí roku 2021 celosvětově prodalo téměř 346 milionů smartphonů. Čtěte více

Roman Šebek (vivo): Každému máme co nabídnout

30. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Další značkou chytrých telefonů, která se snaží prosadit na vysoce konkurenčním českém trhu, je vivo. Výrobce v tuzemsku působí teprve několik měsíců a zatím bojuje s modely střední třídy. O pozadí značky, jejích úspěších, portfoliu i plánech jsme hovořili s country senior sales directorem vivo pro ČR Romanem Šebkem. Čtěte více

Samsung starší přístroje Galaxy přetváří na zařízení pro chytrou domácnost

26. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Díky iniciativě Galaxy Upcycling at Home zákazníci dostanou možnost znovu oživit staré smartphony a udělat z nich zařízení pro internet věcí – pomůže k tomu jednoduchá aktualizace softwaru. Ze starých zařízení Galaxy se můžou stát dětské chůvičky, hlídač domácích mazlíčků apod. Čtěte více

Samsung: chytrý telefon Galaxy M12

24. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Po loňském úspěchu modelů Galaxy M11 a M21 přichází na trh další zástupce téže řady, který nabídne zajímavé funkce za dostupnou cenu. Zároveň přináší atraktivní vylepšení včetně displeje typu Infinity-V s obnovovací frekvencí 90 Hz nebo baterie s kapacitou 5 000 mAh. Čtěte více