Sophos rozšiřuje možnosti ochrany mobilních zařízení

21. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Sophos představil aplikaci Sophos Intercept X for Mobile s novými bezpečnostními funkcemi pro zařízení se systémem Chrome OS a vylepšeným zabezpečením před mobilními hrozbami pro zařízení s Androidem a iOS.

Sophos zároveň publikoval výzkum „Fleeceware aplikace zůstávají v Obchodě Play“, který detailně popisuje nová zjištění o tzv. fleeceware aplikacích, které nic netušícím uživatelům účtují přehnané částky za funkce běžně dostupné v ostatních bezplatných nebo levných aplikacích. Fleeceware aplikace specialisté SophosLabs poprvé odhalili v obchodě Google Play v září 2019. Fleeceware přitom zůstává velkým problémem, protože více než 20 nově odhalených aplikací má podle údajů Googlu téměř 600 milionů instalací.

„Fleeceware aplikace a bezohlední vývojáři aplikací se pohybují na tenké hraně, aby se vyhnuli porušení přísných pravidel obchodu s aplikacemi. Toto záludné chování je neetické, ale není nelegální,“ uvedl Dan Schiappa, produktový ředitel společnosti Sophos. „Možná ještě více znepokojující jsou skrytí kyberzločinci, kteří se stále více zaměřují na mobilní zařízení, aby prováděli útoky za účelem finančního zisku, nebo jako snadný způsob, jak proniknout do připojených podnikových sítí. Žádné mobilní zařízení není imunní a útočníci se spoléhají na nechráněná zařízení a neošetřené bezpečnostní mezery, prostřednictvím kterých mohou vést svůj útok. Intercept X for Mobile chrání uživatele před rizikovými aplikacemi i škodlivým obsahem a udržuje podniková data na mobilních zařízeních v bezpečí.“

S využitím stejné anti-malwarové technologie s hloubkovým učením, jako se používá v Intercept X pro Windows, macOS a servery, chrání Intercept X for Mobile uživatele, jejich zařízení i data před známými i zatím nepopsanými mobilními hrozbami. Kompletně přepracované rozhraní zjednodušuje řízení zabezpečení a usnadňuje přístup i uživatelům se zdravotními postiženími:

  • Zabezpečení zařízení: Intercept X for Mobile nepřetržitě monitoruje zařízení a v případě potenciálního napadení ihned upozorní uživatele a administrátory IT, aby mohli rychle a automaticky napravit problémy a zablokovat přístup k podnikovým zdrojům. Kontrola dodržování pravidel detekuje jailbreaking, rootování, verze operačního systému atd. a přitom informuje uživatele a IT administrátory o narušeních a provádí automatické akce.
  • Zabezpečení sítě: Intercept X for Mobile v reálném čase monitoruje síťová připojení na výskyt podezřelých aktivit a varuje uživatele i IT administrátory před potenciálními útoky typu Man-in-the-Middle (MitM). Webový filtr a kontrola URL rovněž zastaví přístup na známé nebezpečné stránky, pro ochranu uživatelů před nevhodným obsahem, a detekce SMS phishingu upozorní na škodlivé URL.
  • Zabezpečení aplikací: Intercept X for Mobile detekuje škodlivé a podezřelé aplikace instalované v zařízeních a chrání před malwarem, ransomwarem a potenciálně nechtěnými aplikacemi jako je fleeceware. Integrace s řešeními na správu koncových bodů (Unified Endpoint Management, UEM), jako jsou Sophos Mobile a Microsoft Intune, umožňuje administrátorům vytvářet pravidla podmíněného přístupu, stejně jako omezovat přístup k aplikacím, datům a podnikovým zdrojům, pokud je detekováno ohrožení.
  • Zabezpečení chromebooků: Nové rozšíření pro zabezpečení chromebooků chrání uživatele Chrome OS před nevhodným a škodlivým obsahem na webu, umožňuje povolovat i zakazovat aplikace a informuje IT administrátory o stavu a konfiguraci zařízení.

Intercept X for Mobile lze spravovat prostřednictvím cloudové platformy Sophos Central. Přístup Synchronized Security podporuje spolupráci těchto řešení, která mohou v reálném čase sdílet informace a reagovat na hrozby.

„Intercept X for Mobile představuje nejlepší cestu ke konsolidaci více různých platforem na správu koncových bodů pro konzistentní pravidla a komplexní zabezpečení, což uživatelům umožňuje produktivní práci se zařízeními, která preferují,“ řekl Phil Hochmuth, IDC program vice president. „Poskytuje špičkové zabezpečení i výkon a zároveň vyžaduje méně času a úsilí, věnovaného správě a zabezpečení tradičních a mobilních koncových bodů.“

Sophos Intercept X for Mobile je dostupný jako samostatná licence nebo v balíčku s novým Sophos Mobile 9.5 UEM pro rozšířené možnosti správy koncových bodů, který poskytuje kompletní a bezpečnou UEM platformu s řešením obrany před mobilními hrozbami. Pro individuální použití, bez funkcí na správu zařízení, je Intercept X for Mobile zdarma dostupný v Apple App Storu a obchodě Google Play. 

Podobné články

Samsung: chytrý telefon Galaxy M21

29. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Smartphone Samsung Galaxy M21 ocení nejenom fanoušci mobilní fotografie, ale i všichni ostatní, které nebaví každodenní dobíjení baterie. Novinka se 6,4" Infinity-U displejem a váhou 188 g příjemně padne do ruky a např. trojici fotoaparátů udrží krok i s hektickým životním stylem. Čtěte více

Mobilem místo peněženky platí velká část Čechů

3. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vodafone)
Rychlejší, jednodušší a hygieničtější. Mobilním telefonem platí za zboží a služby rovná polovina lidí ve věku 25 až 34 let, kteří vlastní v tuzemsku chytrý telefon. A napříč generacemi je to více než třetina, ukázala studie Češi v síti od společnosti Kantar, kterou má společnost Vodafone k dispozici. Čtěte více

Huawei uvedl na trh skládací Mate Xs

2. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Skládací Huawei Mate Xs, vybavený nejnovějšími technologie, je nejmodernějším zařízením výrobce s SoC Kirin 990 5G a vylepšeným designem Falcon Wing, který poskytuje jak výkon a výbavu, tak i a bezproblémový uživatelský zážitek v režimech smartphonu i tabletu. Čtěte více

Samsung: smartphony Galaxy S10 Lite a Note10 Lite

1. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Modely Lite vycházejí z tradice renomovaných řad Galaxy S a Note. Nabízejí pokročilé funkce a parametry, mezi které patří technologicky vyspělý fotoaparát, oblíbené dotykové pero S Pen (model Note10 Lite), AMOLED displej a baterie s dlouhou výdrží. Čtěte více