Software CyberPower DCIM nabízí pokročilou správu UPS v datacentrech

26. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: CyberPower)
Software CyberPower DCIM je vysoce integrovaným řešením pro řízení a monitoring zdrojů záložního napájení (UPS) zejména v datových centrech a dalších kritických aplikacích. Software díky nástroji pro správu rozhraní SNMP a Modbus mimo jiné podporuje i UPS jiných značek, a najde tak uplatnění i v datacentrech, která jsou zdroji záložního napájení vybavena už z dřívější doby.

Rozhraní softwaru CyberPower DCIM nabízí i vizualizovanou mapu podlaží (včetně 3D mapy simulující skutečné pozice jednotlivých zařízení), která nabízí přehledný náhled na veškerá UPS zařízení, jimiž je datové centrum vybaveno. Jednotlivá zařízení jsou navíc barevně odlišena podle jejich aktuálního stavu, takže lze rychle odhalit, zda a kde se v budově nachází nějaký problém. Kromě stavu zařízení si zde lze vyvolat i data o spotřebě energie, využití prostoru či konkrétní poloze.

Konfigurace rackových jednotek

Uživatelé si mohou sami nadefinovat využití rackových jednotek a jejich uspořádání. Jednu rackovou jednotku si lze v softwaru rozdělit na dvě až tři sekce pro umístění většího množství menších zařízení, případně provést i další přizpůsobení, jako například relokaci zařízení z přední části racku do zadní nebo naopak.

Dynamické dashboardy

Do softwaru jsou v jeho výchozí verzi implementovány šablony dashboardů, tedy předpřipravené výstupní statistiky s grafy, z nichž lze vyčíst údaje o celkovém příkonu, informace o zařízeních, spotřebu energie či vliv na životní prostředí. A to vše v reálném čase. Je to ideální pro administrátory datových centrech, kteří chtějí mít rychlý přehled o okamžitém stavu a potřebují vykazovat přehledné statistiky a analýzy o aktuální spotřebě.

Monitoring efektivity využití energie

Software také pomáhá zvyšovat celkovou efektivitu datového centra, a to díky monitoringu efektivity využití energie (PUE) v reálném čase, ale i dlouhodobých trendů v PUE, využití a spotřebě energie. Díky výsledným datům lze následně dále přizpůsobovat chod datového centra a upravit napájení nevyužívaných částí, případně optimalizovat vytížení napájecích zdrojů i s ohledem na její redundanci.

Automatické vyhledávání zařízení

Jednotlivá zařízení mohou uživatelé do systému přidávat několika jednoduchými kliknutími, neboť software dokáže automaticky vyhledávat SNMP zařízení v předem definovaném pásmu IP adres.

Průběžné zprávy či mobilní aplikace

Spotřebu energie, vliv na životní prostředí i analýzy nákladů na energie nebo PUE je možné zjistit pro každé podlaží datového centra samostatně díky průběžným statistickým zprávám, které získáte na týdenní, měsíční, čtvrtletní i roční bázi. Dedikovaná mobilní aplikace DCIM pak umožňuje sledovat veškerý monitoring stavu datového centra pohodlně ze smartphonu. Na ten lze navíc odeslat upozornění v případě, že dojde k nějaké neočekávané události.

Kamerové sledování v reálném čase

Software dokáže kromě UPS zařízení integrovat i IP kamery, a to až 16 kusů najednou v jednom rozhraní. Je to možné díky pokročilému sledovacímu režimu, a to i s detekcí pohybu, kdy dochází k automatickému ukládání abnormálních událostí pro pozdější kontrolu.

Štítky: 

Podobné články

ATC distributorem produktů Eaton

15. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers se stala oficiálním distributorem produktů Eaton, mezi které patří záložní zdroje, přepěťové ochrany, PDU, rozváděče a příslušenství. Nová dohoda ATC dále rozšiřuje již probíhající spolupráci se značkou Eaton. Čtěte více

Eaton představil nové jednofázové UPS

10. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Dvě nové řady jednofázových zdrojů nepřerušovaného napájení značky Eaton posouvají možnosti stávajících řešení. Eaton 5PX Gen je druhou generací line-interactive UPS s jednotkovým účiníkem, umožňující dodávat energie a tím pádem napájet více zařízení. Model Eaton 9PX Li-Ion představuje řešení s on-line technologií a dojitou konverzí doplněné o lithium-iontové baterie poskytující energii náročným aplikacím. Čtěte více

Eaton uvádí další sérii školení Eaton Online Tour 2022

25. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Společnost Eaton odstartovala novou sérii odborných školení formou populárních živých webcastů. Letošní ročník Eaton Online Tour naváže na předešlá školení a nabídne účastníkům odbornější témata. Celkem dvanáct školení probíhá v termínech od 11. ledna do 14. června 2022. Čtěte více

Back-UPS pro použití v domácnostech a domácích kancelářích

10. 1. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Schneider Electric)
Prověřené, ekologické, moderní a s kompaktními rozměry: takové jsou APC zařízení od Schneider Electric. Představujeme vám trojici UPS produktů, které patří mezi nejvyhledávanější řešení pro zajištění nepřerušovaného napájení citlivé elektroniky a dalších zařízení při přerušení nebo kolísání elektrické energie. Schneider Electric nabízí APC UPS jak pro domácnosti a domácí kanceláře, tak i pro malé nebo velké firmy. Čtěte více