Sharp má nový partnerský program. Čerpejte benefity i vy

24. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Sharp)
V návaznosti na změny, které proběhly v organizační struktuře společnosti Sharp, představil výrobce nový partnerský program. Základní pravidla programu vycházejí z celoevropských směrnic, ale jsou lokálně přizpůsobena pro potřeby českých resellerů.

Nový partnerský program reaguje na vznik společnosti Sharp Business Systems Czech Republic a s tím související vnitřní i vnější změny, především na novinky v distribuci, které ovlivnily jak prodej hardwaru, tak i náhradních dílů a spotřebního materiálu.

Základní pravidla programu vycházejí z celoevropských směrnic, ale jsou lokálně přizpůsobena a zohledňují potřeby a specifika českého trhu. Koncept Partnerského akreditačního programu byl představen v září 2017 a od října 2017 probíhala hodnotící část, kdy byly na měsíční bázi sledovány výsledky všech partnerů v prodeji přes distribuční kanály eD system, Tonercentrum, Arles a Sharp.

Partnerské úrovně

Na základě výsledků v hodnotícím období (od 1. 10. 2017 do 31. 3. 2018) byly stanoveny tři partnerské kategorie – GOLD Partneři, SILVER Partneři a Autorizovaní Partneři.

Rozdělení do partnerských úrovní proběhlo na základě dvou typů kritérií. Do první kategorie hodnotících kritérií spadají zejména dosažené obraty ve sledovaném období a loajalita partnera. Druhou kategorii hodnotících kritérií tvoří vybavení showroomu, účast na školeních a vyškolení zaměstnanci v týmu (konkrétně jde o servisní techniky a softwarové inženýry).

Partnerský status je platný po dobu jednoho roku (s možným přehodnocením po šesti měsících).

Výhody a benefity

Kromě zpětných bonusů, na které mají nárok GOLD a SILVER partneři a které se počítají na základě partnerské úrovně a plnění stanoveného obratového plánu, nabízí program i řadu dalších benefitů. Mezi další výhody patří například prodloužená splatnost faktur, účast na dealerských setkáních, sleva na náhradní díly, přístup do Sharp EPC (Sharp European Parts Center) nebo přístup k nástrojům DNA (tedy k připravovanému e-shopu na objednávání strojů, příslušenství a spotřebního materiálu).

Produktová podpora

Součástí výhod, které partnerský program přináší, je také produktová podpora. Všichni zapojení partneři mohou například čerpat informace ze systému PartnerNet, těžit z výhod Sharp Academy, mají nárok na produktové školení a mohou využívat showroom společnosti Sharp. K dalším výhodám, které však již vycházejí z dosažení vyšší úrovně partnerství, patří například produktové školení přímo u partnera, poskytnutí informací o produktech před jejich uvedením na trh nebo podpora produktového manažera na prezentacích partnera.

Technická podpora

Nedílnou složkou programu je také technická podpora, jejíž rozsah je i v tomto případě závislý na aktuální úrovni dosaženého partnerství. Pro všechny partnery jsou k dispozici technická školení, technické prezentace, certifikace techniků nebo přístup k servisním manuálům. Na vyšší úrovni partnerství lze získat například i školení na míru nebo intervenci u zákazníka.

Otevřeno novým partnerům

Partnerský program společnosti Sharp je v tuto chvíli otevřený i pro nové partnery. Pokud tedy chcete čerpat z výše zmíněných výhod a benefitů, neváhejte se také zapojit. Jediné, co musíte udělat, je kontaktovat Dealer Managera společnosti Sharp:

Petr Pávek – Dealer Sales Manager CZ – petr.pavek@sharp.eu
Michal Petrnák - Dealer Sales Manager SK – michal.petrnak@sharp.eu

Podobné články

HP rozšiřuje partnerský program HP Amplify na retail a etail prodejce

17. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. oznámila rozšíření svého programu HP Amplify — na rozsáhlý ekosystém, tvořený více než 1 350 maloobchodními partnery, kteří se rekrutují z online byznysu a kamenných prodejen. Optimalizace programu má podněcovat dlouhodobý růst a digitální transformaci v souladu s měnícím se spotřebitelským prostředím. Čtěte více

Zyxel představil platformu Circle pro jednodušší správu licencí

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Nová platforma pro centralizovanou správu licencí a předplatného k produktům Zyxel přináší obchodním partnerům úsporu času a dlouhodobý zdroj příjmů. Čtěte více

Získejte finanční výhody díky novému programu společnosti Schneider Electric

5. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Společnost Schneider Electric spustila programu Edge Software & Digital Services Program, který zahrnuje kompletní nabídku benefitů, podpůrných nástrojů a certifikací umožňujících poskytovatelům IT řešení začít podnikat v oblasti poskytování služeb Managed Power Services. Čtěte více

Cisco bude poskytovat svá řešení formou služby

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila svoji novou strategii Cisco Plus, která zákazníkům přinese flexibilní modely pořizování a spotřeby ve formě služby u řešení pro konektivitu, zabezpečení a automatizaci, aby tak podpořila digitální agilitu v cloudově orientovaném světě. Čtěte více