Sharp má nový partnerský program. Čerpejte benefity i vy

24. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Sharp)
V návaznosti na změny, které proběhly v organizační struktuře společnosti Sharp, představil výrobce nový partnerský program. Základní pravidla programu vycházejí z celoevropských směrnic, ale jsou lokálně přizpůsobena pro potřeby českých resellerů.

Nový partnerský program reaguje na vznik společnosti Sharp Business Systems Czech Republic a s tím související vnitřní i vnější změny, především na novinky v distribuci, které ovlivnily jak prodej hardwaru, tak i náhradních dílů a spotřebního materiálu.

Základní pravidla programu vycházejí z celoevropských směrnic, ale jsou lokálně přizpůsobena a zohledňují potřeby a specifika českého trhu. Koncept Partnerského akreditačního programu byl představen v září 2017 a od října 2017 probíhala hodnotící část, kdy byly na měsíční bázi sledovány výsledky všech partnerů v prodeji přes distribuční kanály eD system, Tonercentrum, Arles a Sharp.

Partnerské úrovně

Na základě výsledků v hodnotícím období (od 1. 10. 2017 do 31. 3. 2018) byly stanoveny tři partnerské kategorie – GOLD Partneři, SILVER Partneři a Autorizovaní Partneři.

Rozdělení do partnerských úrovní proběhlo na základě dvou typů kritérií. Do první kategorie hodnotících kritérií spadají zejména dosažené obraty ve sledovaném období a loajalita partnera. Druhou kategorii hodnotících kritérií tvoří vybavení showroomu, účast na školeních a vyškolení zaměstnanci v týmu (konkrétně jde o servisní techniky a softwarové inženýry).

Partnerský status je platný po dobu jednoho roku (s možným přehodnocením po šesti měsících).

Výhody a benefity

Kromě zpětných bonusů, na které mají nárok GOLD a SILVER partneři a které se počítají na základě partnerské úrovně a plnění stanoveného obratového plánu, nabízí program i řadu dalších benefitů. Mezi další výhody patří například prodloužená splatnost faktur, účast na dealerských setkáních, sleva na náhradní díly, přístup do Sharp EPC (Sharp European Parts Center) nebo přístup k nástrojům DNA (tedy k připravovanému e-shopu na objednávání strojů, příslušenství a spotřebního materiálu).

Produktová podpora

Součástí výhod, které partnerský program přináší, je také produktová podpora. Všichni zapojení partneři mohou například čerpat informace ze systému PartnerNet, těžit z výhod Sharp Academy, mají nárok na produktové školení a mohou využívat showroom společnosti Sharp. K dalším výhodám, které však již vycházejí z dosažení vyšší úrovně partnerství, patří například produktové školení přímo u partnera, poskytnutí informací o produktech před jejich uvedením na trh nebo podpora produktového manažera na prezentacích partnera.

Technická podpora

Nedílnou složkou programu je také technická podpora, jejíž rozsah je i v tomto případě závislý na aktuální úrovni dosaženého partnerství. Pro všechny partnery jsou k dispozici technická školení, technické prezentace, certifikace techniků nebo přístup k servisním manuálům. Na vyšší úrovni partnerství lze získat například i školení na míru nebo intervenci u zákazníka.

Otevřeno novým partnerům

Partnerský program společnosti Sharp je v tuto chvíli otevřený i pro nové partnery. Pokud tedy chcete čerpat z výše zmíněných výhod a benefitů, neváhejte se také zapojit. Jediné, co musíte udělat, je kontaktovat Dealer Managera společnosti Sharp:

Petr Pávek – Dealer Sales Manager CZ – petr.pavek@sharp.eu
Michal Petrnák - Dealer Sales Manager SK – michal.petrnak@sharp.eu

Podobné články

HP zjednodušuje správu tiskových služeb díky novému předplatnému na bázi cloudu

27. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila službu HP Managed Print Flex. Jde o nový plán předplatného řešení MPS (Managed Print Services) na bázi cloudu. Firmám pomůže optimalizovat náklady díky zjednodušení řízení procesů, zvýšení produktivity a zajištění flexibility při škálování nebo přizpůsobování se měnícím se obchodním potřebám. Čtěte více

Oracle nabízí bezplatná školení a certifikace pro Oracle Cloud Infrastructure

15. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oracle)
Společnost Oracle bude zdarma nabízet školení a certifikační testy pro svůj cloud Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Celý vzdělávací program byl vytvořen odborníky společnosti Oracle a je určen pro všechny úrovně znalostí a různé role v podnikovém IT. Čtěte více

Tech Data rozšířila e-shop pro partnery o vybrané produkty HPE a Lenovo

13. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Distributor Tech Data připravil pro partnery flexibilnější, rychlejší a jednodušší způsob objednávání zboží HPE a Lenovo ISG. Nabídka vybraných produktů uvedených výrobců bude nově dostupná prostřednictvím e-shopu InTouch. Čtěte více

Kaspersky zautomatizoval objednávky a správu licencí pro partnery a distributory

7. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Plně automatizovaný a významně rychlejší je nyní proces pravidelného objednávání a spravování licencí k produktům společnosti Kaspersky. Umožňuje to aktualizovaná verze License Management Portalu (LMP), přes který poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) získávají a spravují bezpečnostní řešení Kaspersky. Čtěte více