Samsung vstoupil do své nové éry mobilních počítačů

13. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila mobilní zařízení Galaxy Book S určené pro nejnáročnější uživatele. Dokonale mobilní a kompaktní zařízení zaujme vlastnostmi jako jsou ultratenký design, velmi dlouhá výdrž baterie, důraz na bezpečnost či nepřetržité připojení do sítě prostřednictvím LTE.

Se zařízením Galaxy Book S vstupuje Samsung do nové éry mobility a nabízí přístroj, který v sobě spojuje mobilitu a konektivitu chytrého telefonu s výkonem PC. Galaxy Book S byl vyvinut ve spolupráci s technologickými partnery, mimo jiné softwarovou společností Microsoft a hardwarovým dodavatelem Qualcomm.

Nová kategorie zařízení nabízí gigabitovou konektivitu v sítích LTE, možnost okamžitého spuštění, kompaktní design a systém Windows 10 ve spojení s výpočetní platformou Qualcomm Snapdragon 8cx.

Zařízení Galaxy Book S je neustále v provozu, vždy připojeno a vždy připraveno Gigabitové připojení k sítím LTE umožňuje okamžité propojení s cloudem a vysokorychlostní připojení k aplikacím a obsahu bez nutnosti spoléhat se na Wi-Fi. Bootování systému je minulostí – Galaxy Book S obsahuje funkce, díky nimž lze zařízení okamžitě probudit a začít používat. Podobně jako u chytrého telefonu tak máte dotykem prstu k dispozici okamžitě vše, co potřebujete.

Zařízení Galaxy Book S vychází z předchozího Galaxy Book2 a bylo pečlivě navrženo tak, aby nabídlo maximální výpočetní výkon ve formě lehkého a mobilního zařízení. Přenosný ultratenký design, který se odlišuje jedinečným prohnutým tělem přístroje, umožňuje uživatelům maximálně využít výhod zařízení, které je neustále k dispozici. Galaxy Book S si s sebou díky hmotnosti 0,96 kg vzít takřka kamkoli.

Galaxy Book S je vybaven 13,3palcovým dotykovým displejem schopným rozpoznat až deset dotyků současně. Svrchní část a základna rámu jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, který přístroj chrání před riziky poškození, jakým jsou přenosná zařízení vystavena nejčastěji, a eloxovaná povrchová vrstva zajišťuje ještě větší pevnost použitých materiálů.

Platforma Snapdragon 8cx je první PC platforma postavená na 7nanometrové technologii, kterou společnost Qualcomm vyvinula speciálně pro mobilní zařízení. Snapdragon 8cx zaručuje u Galaxy Book S ve srovnání s Galaxy Book2 nabízí o 40 % vyšší výkon procesoru, o 80 % vyšší grafický výkon a paměť s vyšší propustností. Platforma byla zároveň navržena tak, aby se obešla bez aktivního chlazení.

RAM paměť s kapacitou 8 GB doplňuje až 512GB SSD úložiště, které lze v případě potřeby rozšířit pomocí paměťové karty microSD až na celkový 1 TB prostoru. Pro mobilní zařízení je klíčová i výdrž baterie - ta v tomto případě např. při přehrávání videa dosahuje až 23 hodin.

Díky gigabitovému připojení prostřednictvím LTE se Galaxy Book S umožňuje majitelům vyhnout využívání nespolehlivých veřejných sítí. Okamžité přihlášení pomocí otisku prstu pak poskytuje funkce Windows Hello. Výbavu doplňují i další funkce včetně Wi-Fi 802.11 ac (2,4/5 GHz), Bluetooth 5.0 nebo USB typu C. Galaxy Book S je vybaven také stereoreproduktory Sound by AKG společnosti Samsung, jejichž produkci dokresluje prostorový zvuk Dolby Atmos.

Galaxy Book S bude na vybraných trzích k dostání počátkem podzimu ve dvou barevných variantách (Earthy Gold a Mercury Grey). Dostupnost v České republice zatím nebyla potvrzena.

Video : 
Štítky: 
Notebooky, Samsung

Podobné články

Mnoho podob počítačů na CES 2020 - 2. část

20. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Další ročník veletrhu CES je za námi. Své brány v roce 2020 návštěvníkům tentokrát otevřel od 6. do 9. ledna a většina nejdůležitějších výrobců osobních počítačů se zde předháněla v tom, kdo světu představí ty nejzajímavější novinky. A navzdory každoročním prognózám o tom, jak to s PC trhem vypadá špatně, skutečně bylo na co koukat. Čtěte více

Mnoho podob počítačů na CES 2020 - 1. část

17. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Další ročník veletrhu CES je za námi. Své brány v roce 2020 návštěvníkům tentokrát otevřel od 6. do 9. ledna a většina nejdůležitějších výrobců osobních počítačů se zde předháněla v tom, kdo světu představí ty nejzajímavější novinky. A navzdory každoročním prognózám o tom, jak to s PC trhem vypadá špatně, skutečně bylo na co koukat. Čtěte více

Notebooky Lenovo: Ohebný X1 Fold, vnější e-ink displej a další novinky

10. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo na veletrhu CES předvedla nové produkty pro letošní rok. Největšími novinkami jsou ThinkPad X1 Fold a Yoga 5G. Oba se mohou pyšnit vlastním prvenstvím. ThinkPad je jedinečný především díky ohebnému displeji, který si však zachovává pověstnou odolnost a spolehlivost, a Yoga patří mezi první notebooky s podporou k 5G. Čtěte více

Nová generace zařízení HP se hlásí do služby

8. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES představuje své nejnovější počítače, monitory a příslušenství. Inovace spotřebitelských i komerčních produktů přinášejí uživatelům svobodu a umožňují pracovat bezpečněji a konzumovat obsah odkudkoli, snadno a jednoduše svá zařízení připojit. Čtěte více