Samsung se pochlubil novými monitory pro rok 2022

5. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Portfolio monitorů pro rok 2022 přináší ty nejlepší podmínky pro práci, hraní nebo zábavu v domácím prostředí. Jde například o panel s podsvícením Quantum Mini LED a technologií HDR 2000 u řady Odyssey, chytré funkce u řady Smart nebo komfortní ergonomii u monitorů s vysokým rozlišením.

Monitor Odyssey Neo G8 32" (název modelu: G85NB) startuje novou etapu inovací herních monitorů. Je to první monitor na světě se zakřivenou obrazovkou (1 000R) s rozlišením 4K (3 840 × 2 160), obnovovací frekvencí 240 Hz a dobou odezvy 1 ms (GtG). Může se pochlubit podsvícením Quantum Mini LED a technologií Quantum HDR 2000 se špičkovým jasem  2 000 nitů a statickým kontrastním poměrem 1 000 000 : 1, což zvýrazňuje i ty nejjemnější detaily herního světa a prohlubuje zážitek hráčů.

Nový Odyssey Neo G8 navazuje na designové řešení monitoru Odyssey Neo G9 a svým elegantním bílým exteriérem budí pozornost, i když je vypnutý. Osvětlení CoreSync na zadní straně umí detekovat barvy na obrazovce a promítat je do okolí, což vtahuje hráče ještě více do herního prostředí.

Monitor Samsung S8 s vysokým rozlišením (název modelu: S80PB) je k dispozici ve velikosti 27" a 32". Nabízí UHD obraz pro profesionální tvůrce a designéry, kteří při práci v kanceláři nebo doma potřebují co nejvyšší přesnost. Monitor zobrazuje až 98 % barevného gamutu DCI-P3 a poskytuje tak široký rozsah přesně odstupňovaných barev. Díky technologii VESA Display HDR 600  nabízí sledování obsahu zobrazovaného přesně podle záměru tvůrců. Je to první monitor na světě s certifikací Glare Free od UL (Underwriter Laboratories), a to zásluhou technologie Matte Display, která omezuje odraz světla i bez použití stínicího krytu monitoru, aby uživatele při práci nic nerušilo.

Oba modely jsou vybaveny 90W nabíjecími porty USB-C a porty LAN. Uživatelé si tak mohou vytvořit jednoduchou pracovní stanici, která dokáže nabíjet notebooky a mobilní zařízení bez potřeby další dokovací jednotky.

Stojan umožňuje nastavení výšky, sklonu, natočení do stran nebo otočení do svislé polohy, a podporuje také uchycení podle normy VESA, takže se dá namontovat do libovolného prostředí.

Smart Monitor M8 32" (název modelu: M80B) je svojí mimořádně malou tloušťkou 11,4 mm asi o tři čtvrtiny tenčí než předchozí model. Jeho prostorově úsporný, sofistikovaný design v teplé bílé barvě, která perfektně zapadne do každého interiéru, ocení zejména ti, kteří si potrpí na stylové vybavení domácnosti. Zářivý UHD panel pokrývá 99 % barevného gamutu sRGB a dokáže zobrazit 1,07 miliardy barev při jasu 400 nitů, takže může naprosto věrně reprodukovat každé video, dokument nebo fotografii.

Přímo v monitoru jsou zabudovány aplikace Smart TV a aplikace pro podporu produktivity, které umožňují snadno přepínat mezi zábavou a prací. Zároveň slouží jako centrum pro ovládání ekosystému propojených zařízení SmartThings, aniž byste museli zapínat počítač. Smart monitor M8 32" se hodí i pro práci na dálku. Je k tomu vybaven nastavitelnou magnetickou kamerou SlimFit Cam pro videohovory s vysokou kvalitou obrazu. Vestavěná aplikace Video Call podporuje nejoblíbenější komunikační platformy včetně Google Duo. Smart monitor M8 poslouží také jako jednoduchá dokovací stanice s portem USB-C umožňujícím 65W nabíjení připojeného notebooku.

V České republice budou monitory dostupné v průběhu roku 2022.

Štítky: 

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

AOC: monitor U28G2XU2

6. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Značka AGON by AOC představila 28" herní monitor U28G2XU20. Nástupce současného modelu U28G2XU osloví díky rychlé obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvě 1 ms GtG mainstreamové i náročné hráče PC i konzolových her. Čtěte více

AOC uvedlo na trh novou sérii cenově dostupných monitorů s USB-C

5. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Nové monitory AOC řady V5 jsou ideální pro domácí uživatele nebo studenty, kteří chtějí stylově upgradovat obrazovku své domácí kanceláře. Jde o ze tří stran bezrámečkové modely, které nabízejí tenký a elegantní design s minimálním půdorysem, vybavené pokročilými funkcemi a USB-C konektivitou s možností napájení výkonem až 65 W. Zákazníci se mohou těšit na modely s úhlopříčkami obrazovky od 24" do 31,5". Čtěte více

TV a monitory Samsung získávají Xbox aplikaci s podporou streamovaného hraní

27. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Microsoft ve spolupráci se Samsungem spustil aplikaci Xbox pro chytré televizory Samsung (pro rok 2022) a pro monitory letošní řady Smart Monitor. Aplikace Xbox se objevuje na chytrých televizorech vůbec poprvé v historii. Uživatelé v Česku můžou v aplikaci streamovat stovky her ve špičkové kvalitě. Čtěte více

Sharp/NEC: monitor MultiSync EA242WU

24. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp NEC Display Solutions Europe )
Monitor NEC MultiSync EA242WU s úzkým rámem okolo 24" obrazovky je optimalizovaný pro sestavy s několika displeji a navržený pro podporu maximální produktivity práce v hybridních pracovních prostorech. Čtěte více