Samsung představil inovovaný systém SmartThings a další novinky

5. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila inovace pro chytrou domácnost a nastínila svou vizi dalšího rozvoje platformy SmartThings. Život v tomto ohledu již brzy uživatelům usnadní technologie jako Food AI nebo AI Energy. Svého představení se dočkala také 2. generace přenosného projektoru The Freestyle.

Ekosystém SmartThings neustále roste a má už 283 milionů uživatelů, kteří si mohou upravit provoz svých domácností na míru a řídit celou řadu přístrojů a spotřebičů pomocí jediné mobilní aplikace. Díky představeným novinkám se zákazníci po celé Evropě budou moci soustředit na to, co považují za nejdůležitější, ať už jde o úspory energie, bezpečnost, přístup k zábavě nebo produktivitu v každodenním životě.

Ještě lepší domácí zážitky

Úloha chytrých domácností napříč Evropou v posledních letech roste – slouží k práci, zábavě i fyzickým aktivitám. Sedm z deseti uživatelů (71 %) souhlasilo, že má technologie pozitivní vliv na jejich každodenní život – mimo jiné na jejich komunikaci s rodinou a přáteli, na plnění nejrůznějších povinností i na jejich koníčky. Např. uživatelé, kteří rádi vaří, ocení platformu Samsung Food, tedy univerzální nástroj umožňující ukládat a sdílet recepty, plánovat vaření i nakupovat. Řešení je v současné době k dispozici ve 104 zemích v 10 jazycích a nabízí kulinářské tipy a odborné rady z celého světa. Díky ekosystému SmartThings jej lze využít i přímo při vaření – z aplikace lze nastavit třeba správnou teplotu trouby i délku pečení.

Koncem tohoto roku nabídne platforma Samsung Food díky technologii Food AI na míru šité recepty podle stravovacích návyků a požadavků jednotlivých uživatelů. Při další letošní aktualizaci se Samsung Food automaticky propojí s aplikací Samsung Health a připraví uživatelům stravovací plány na míru, dokáže jim také pomáhat v plnění jejich cílů v oblasti péče o zdraví. V roce 2024 mezi funkce přibyde i novinka Food Lens, která s pomocí technologie Vision AI ověří nutriční hodnoty jednotlivých potravin na základě jejich fotografií a doporučí, co z nich nejlépe uvařit.

Na své si přijdou i milovníci domácí zábavy – ne nadarmo je Samsung již 17 let v řadě větovou jedničkou mezi výrobci televizorů. Nabídka televizorů s velkými obrazovkami se nyní dočkala očekávané novinky v podobě modelu Neo QLED 8K QN990C a QLED 4K Q80C s úhlopříčkou 98" (249 cm). Evropští uživatelé se navíc mohou těšit na kompletní řadu Micro LED obrazovek s bezprecedentním kontrastem a jedinečnou kresbou detailů při sledování filmů i hraní her.

Na konferenci byl představen i univerzální přenosný projektor The Freestyle 2.generace, díky němuž si člověk může filmy, seriály a další obsah promítat ve velkém formátu kdekoli a kamkoli, klidně i na strop. Díky funkci Smart Edge Blending lze dokonce spojit obraz ze dvou projektorů do jednoho, buď na výšku nebo na šířku, a vytvořit panoramatický obraz s velikostí 120" či 160".

The Freestyle 2. generace nabízí i kompletní přístup ke cloudovému hraní, kde jsou k dispozici nejpopulárnější herní tituly od partnerů Samsungu. Díky spolupráci s Xboxem a nově i s firmou Bethesda mezi ně patří i vesmírná role-playing sci-fi Starfield.

Projektor je v České republice dostupný od 31. 8. 2023 a doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 24 990 Kč.

Pomáháme planetě

Samsung hodlá i nadále vyvíjet produkty a služby, které šetří nejen peněženky uživatelů, ale i celou planetu. Vyžadují to i samotní zákazníci – více než tři čtvrtiny z nich (konkrétně 77 %) dávají při výběru nových technologií přednost energeticky úsporným výrobkům, a to nejen z finančních, ale i z ekologických důvodů. I tady hrají aplikace jako SmartThings stále důležitější roli. Více než dvě třetiny uživatelů (67 %) chtějí, aby se jejich příští domácí spotřebič uměl připojit k aplikaci, která bude monitorovat spotřebu energie daného přístroje a umožní její snižování.

Ceny energie po celé Evropě stoupají a 72 % respondentů uvedlo, že je náklady na běžící spotřebiče v domácnosti trápí. V ekosystému SmartThings řeší tento problém režim AI Energy umožňující optimalizovat spotřebu podle aktuální potřeby a celkově ji tak významně snížit. Například u praček dokáže režim AI Energy snížit spotřebu až o 70 % díky funkci EcoBubble, při níž se při praní používá studená voda místo teplé.

Významnou novinkou je i partnerství s celosvětově působící organizací Ocean Wise zaměřenou na ochranu oceánů a s oděvní firmou Patagonia. Z této spolupráce se zrodil externí filtr pro pračky s názvem Less Microfiber, který snižuje množství mikroplastů v pracím cyklu až o 98 %. 

Za pozornost stojí i široká nabídka tepelných čerpadel Samsung coby ekologické alternativy k plynovým kotlům. Tyto inovativní chytré technologie zaznamenaly od roku 2022 bezprecedentní nárůst prodejů o 97 %. Tepelná čerpadla využívají stávající zásobníky teplé vody nebo je možné dodat i variantu s integrovaným zásobníkem teplé užitkové vody s názvem Samsung ClimateHubTaké tato čerpadla lze zapojit do ekosystému SmartThings a tím pádem sledovat jejich spotřebu, ovládat systém a nastavovat teplotu a režim dle potřeb uživatele. Nejnovější přírůstek do řady monoblokových tepelných čerpadel, model EHS Mono R290, se začne prodávat během září. Tato tepelná čerpadla mají sezónní energetickou účinnost A +++.

Domácnost v bezpečí

Samsung dobře ví, že chytré technologie pomáhají uživatelům všech generací k větší bezpečnosti – zmíněný průzkum prokázal, že význam kvalitního zabezpečení neustále roste. Mezi nejdůležitější funkce chytrých přístrojů patří podle uživatelů hlídání domácnosti v nepřítomnosti majitelů (54 %), lepší ochrana osamocených jedinců (39 %) a ochrana ostatních členů rodiny v nepřítomnosti uživatelů (39 %).

Do ekosystému SmartThings se proto zapojila celá řada partnerských firem, které se o tyto funkce dokážou postarat. Mezi novinky v ekosystému patří chytrý zámek Yale Linus Smart Lock a ovladač Smart Opener for Gate&Garage – díky nim lze zavírat dveře i vrata na dálku přímo v prostředí aplikace.

Chytrá technologie otevírá cestu k budoucnosti

Samsung pracuje na budoucnosti, v níž budou hrát důležitou roli možnosti nových technologií a lidé budou mít snadný přístup k funkcím, které je nejvíc zajímají. Právě proto je důležité, aby technologie pro chytré domácnosti byla co nejsnáze dostupná. Průzkum ukázal, že celá čtvrtina Evropanů považuje chytrou technologii za důležitý faktor při výběru nového domova, a funkční chytrá domácnost láká více než tři čtvrtiny respondentů (přesně 77 %).

Samsung dělá vše pro to, aby se z těchto představ staly reálné možnosti. Věří, že v jejich uskutečnění hraje klíčovou roli spolupráce s dalšími partnery. Mezi ty nejnovější patří společnosti ABB Smart Buildings a Sigma, jeden z největších světových výrobců fotovoltaických zařízení a akumulačních systémů. Díky integraci produktů ABB a SMA do ekosystému SmartThings Energy budou domácnosti ještě bezpečnější, chytřejší a udržitelnější než dosud. Všechny spotřebiče mohou například běžet jen tak dlouho, jak je to zapotřebí, chytrý systém může sledovat spotřebu energie na základě cen a obvyklého způsobu použití, a optimalizovat tuto spotřebu podle aktuálního slunečního světla.

Video : 

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Panasonic: projektory PT-REQ15 a PT-REZ15

23. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic představila nové jednočipové laserové DLP projektory navržené tak, aby rozšířily možnosti nových pohlcujících místně specifických instalací v oblasti zábavy. Projektor PT-REQ15 je první jednočipový DLP 4K projektor od společnosti Panasonic s jas 15 000 lm, zatímco jeho protějšek PT-REZ15 poskytuje jas 15 000 lm s rozlišením WUXGA (1 920 × 1 200). Čtěte více

Epson rozšířil řadu laserových projektorů EpiqVision Ultra o model EH-LS650B/W

22. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson rozšířila řadu EpiqVision o cenově dostupný domácí model EH-LS650. Inteligentní laserový televizní projektor s obrazem 4K PRO-UHD je nabitý moderními zvukovými a obrazovými funkcemi a poskytuje široké možnosti připojení a snadnou instalaci pro bezproblémové sledování všemi členy rodiny. Čtěte více

Sharp/NEC představil projektory NEC PA1705UL a PA1505UL s vysokým jasem a krytím IP5X

1. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp/NEC)
Společnost Sharp NEC Display Solutions Europe uvedla na trh novou řadu instalačních LCD projektorů s vysokým jasem NEC PA1705UL a NEC PA1505UL. Jde o kompaktní modely pro velkoplošnou vizualizaci s výkonem 17 000 a 15 000 lumenů. Výhodou je také použití tiché laserové technologie nebo provedení bez filtru pro téměř bezúdržbový provoz s dlouhou životností. Čtěte více

Projektory jako komplexní platforma

29. 6. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine)
Společnost Epson má za sebou na českém a slovenském trhu další úspěšný rok. Opět se nám podařilo potvrdit pozici lídra v oblasti projekční techniky na trhu s celkovým objemem prodaných kusů přes 50 %. Čtěte více