realme se pochlubilo „mobilním fotoaparátem“ s rozlišením 108 Mpx

5. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: realme)
Společnost realme představila 108Mpx fotoaparát pro mobilní telefony, který nabídne nová řada realme 8. Kromě ostřejších fotografií a mnoha nových portrétních filtrů přináší unikátní možnost tvořit časosběrná videa noční oblohy nebo časosběrná videa s efektem Tilt-shift.

Smartphone realme 8 Pro bude využívat nejnovější generaci 108Mpx snímače HM2 od společnosti Samsung s rozlišením 12 000 × 9 000 pixelů a s velikostí 1/1.52“. Větší velikost jednoho pixelu zajištuje lepší kvalitu obrazu. Snímač HM2 také podporuje slučování 9 pixelů do jednoho, ISOCELL Plus a Smart-ISO, což umožnuje telefonům pořizovat vynikající snímky při zhoršených světelných podmínkách.

In-sensor Zoom = vyšší čistota

Novinka realme 8 Pro dosahuje vyšší čistoty zoomu díky nové technologii In-sensor Zoom. Při nastavení modu 3× aktivuje telefon realme 8 Pro nový In-sensor Zoom. Tento senzor použije namapovaných 12 Mpx s přiblíženou částí a vygeneruje obraz. Zobrazovací proces je rychlejší díky menší velikosti 12Mpx fotografie. To umožňuje realme 8 Pro pořídit osm takových 12Mpx fotografií za sebou a díky speciálnímu algoritmu je pak spojit, čímž dosáhne vyšší výsledné čistoty obrazu.

Převratný Starry režim s časosběrným videem

Novinkou je rovněž časosběrný Starry režim, díky němuž realme 8 Pro umí jako první smartphone na světě zachytit časosběrné video hvězdné oblohy. Podobná videa hvězdné oblohy se většinou dělají natáčením více klipů za pomoci profesionálních fotoaparátů a jejich následným skládáním během postprodukce. Časosběrná videa hvězdné oblohy jsou velkou výzvou, především kvůli výkonu, který je nutný ke skládání fotografií.

Společnost realme však nyní ve svých smartphonech přináší exkluzivní algoritmus pro časosběrná videa založený na fotografiích hvězdné oblohy. Zaznamená 30 fotografií během 480 sekund a poté vygeneruje časosběrné video o délce jedné sekundy. To znamená, že časosběrný režim může ukázat věčně se měnící vesmírnou oblohu 480× rychleji.

Tilt-shift fotografie a miniaturní svět

Běžně fotografové dosahují tzv. tilt-shift efektu pomocí drahých sklopných čoček, díky nimž může být zaostřená pouze část fotografie a všechny ostatní části rozostřené. Vzniká tak dojem miniaturního světa. Díky novému algoritmu tilt-shift fotografování dokáží smartphony řady realme 8 pořizovat fotografie „miniatur“ a také 10× rychlejší tilt-shift časosběrná videa a ukazovat tak svět fantastickým a jedinečným způsobem. Novinka realme 8 Pro je prvním chytrým telefonem vůbec, který umí tilt-shift časosběrné video.

realme nabízí v režimu tilt-shift možnosti nastavení tvaru, úhlu, polohy a velikost bokeh efektu, a dokonce i přechodový efekt mezi oblastí bokeh a čistou oblastí. Efekt bokeh můžete pohodlně přizpůsobit tak, aby co nejlépe vyhovoval scéně.

Nové portrétní filtry portréty

Většina chytrých telefonu dnes pořizuje portréty se standardním bokeh efektem na pozadí. Společnost realme, jejímž cílem je udávat trendy, přidává díky realme 8 do portrétní fotografie ještě něco navíc a nabízí tři nové filtry: neonový portrét, dynamický bokeh portrét a AI barevný portrét.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Ilustrační foto (Motorola)

Samsung se znovu stal nejprodávanější značkou chytrých telefonů

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2024 podle IDC meziročně vzrostl o 7,8 % a Samsung se znovu vyhoupl do pozice nejprodávanějšího výrobce. Čtěte více

Motorola: chytrý telefon edge 50 ultra

28. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Nové telefony řady Motorola edge 50, včetně vlajkové lodi edge 50 ultra, přinášejí exkluzinví materiály, vysoký výkon, vylepšený design nebo pokročilý systém fotoaparátů, který obsahuje vylepšení na bázi umělé inteligence. Novinka zaujme také fotoaparátem a displejem s certifikací společnosti Pantone. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více

Nová aktualizace uživatelského rozhraní One UI 6.1 rozšiřuje technologii Galaxy AI do dalších zařízení

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung nasazuje umělou inteligenci Galaxy AI do většího počtu zařízení prostřednictvím aktualizovaného uživatelského rozhraní One UI 6.1. Mobilní umělá inteligence se tak dostane k podstatně většímu počtu uživatelů – od konce března ji budou moci postupně využít i majitelé telefonů řady Galaxy S23, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 a tabletů řady Tab S9. Čtěte více