realme se pochlubilo „mobilním fotoaparátem“ s rozlišením 108 Mpx

5. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: realme)
Společnost realme představila 108Mpx fotoaparát pro mobilní telefony, který nabídne nová řada realme 8. Kromě ostřejších fotografií a mnoha nových portrétních filtrů přináší unikátní možnost tvořit časosběrná videa noční oblohy nebo časosběrná videa s efektem Tilt-shift.

Smartphone realme 8 Pro bude využívat nejnovější generaci 108Mpx snímače HM2 od společnosti Samsung s rozlišením 12 000 × 9 000 pixelů a s velikostí 1/1.52“. Větší velikost jednoho pixelu zajištuje lepší kvalitu obrazu. Snímač HM2 také podporuje slučování 9 pixelů do jednoho, ISOCELL Plus a Smart-ISO, což umožnuje telefonům pořizovat vynikající snímky při zhoršených světelných podmínkách.

In-sensor Zoom = vyšší čistota

Novinka realme 8 Pro dosahuje vyšší čistoty zoomu díky nové technologii In-sensor Zoom. Při nastavení modu 3× aktivuje telefon realme 8 Pro nový In-sensor Zoom. Tento senzor použije namapovaných 12 Mpx s přiblíženou částí a vygeneruje obraz. Zobrazovací proces je rychlejší díky menší velikosti 12Mpx fotografie. To umožňuje realme 8 Pro pořídit osm takových 12Mpx fotografií za sebou a díky speciálnímu algoritmu je pak spojit, čímž dosáhne vyšší výsledné čistoty obrazu.

Převratný Starry režim s časosběrným videem

Novinkou je rovněž časosběrný Starry režim, díky němuž realme 8 Pro umí jako první smartphone na světě zachytit časosběrné video hvězdné oblohy. Podobná videa hvězdné oblohy se většinou dělají natáčením více klipů za pomoci profesionálních fotoaparátů a jejich následným skládáním během postprodukce. Časosběrná videa hvězdné oblohy jsou velkou výzvou, především kvůli výkonu, který je nutný ke skládání fotografií.

Společnost realme však nyní ve svých smartphonech přináší exkluzivní algoritmus pro časosběrná videa založený na fotografiích hvězdné oblohy. Zaznamená 30 fotografií během 480 sekund a poté vygeneruje časosběrné video o délce jedné sekundy. To znamená, že časosběrný režim může ukázat věčně se měnící vesmírnou oblohu 480× rychleji.

Tilt-shift fotografie a miniaturní svět

Běžně fotografové dosahují tzv. tilt-shift efektu pomocí drahých sklopných čoček, díky nimž může být zaostřená pouze část fotografie a všechny ostatní části rozostřené. Vzniká tak dojem miniaturního světa. Díky novému algoritmu tilt-shift fotografování dokáží smartphony řady realme 8 pořizovat fotografie „miniatur“ a také 10× rychlejší tilt-shift časosběrná videa a ukazovat tak svět fantastickým a jedinečným způsobem. Novinka realme 8 Pro je prvním chytrým telefonem vůbec, který umí tilt-shift časosběrné video.

realme nabízí v režimu tilt-shift možnosti nastavení tvaru, úhlu, polohy a velikost bokeh efektu, a dokonce i přechodový efekt mezi oblastí bokeh a čistou oblastí. Efekt bokeh můžete pohodlně přizpůsobit tak, aby co nejlépe vyhovoval scéně.

Nové portrétní filtry portréty

Většina chytrých telefonu dnes pořizuje portréty se standardním bokeh efektem na pozadí. Společnost realme, jejímž cílem je udávat trendy, přidává díky realme 8 do portrétní fotografie ještě něco navíc a nabízí tři nové filtry: neonový portrét, dynamický bokeh portrét a AI barevný portrét.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

ASUS: chytrý telefon ROG Phone 5

1. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS Republic of Gamers (ROG) představila herní smartphony ROG Phone 5 a ROG Phone 5 Ultimate. Novinky vsadily nejen na výkonný hardware, vysokokapacitní baterii nebo perfektní AMOLED displej, ale také na celou řadu speciálních herních funkcí a vlastností i širokou nabídku příslušenství. Čtěte více

Která značka telefonů se chlubím nejvěrnějšími zákazníky?

25. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SellCell)
Rok 2020 byl pro výrobce mobilních telefonů bezesporu náročný. Někteří dodavatelé však na situaci přesto dokázali vydělat, zatímco jiní by spíše měli zpytovat svědomí a přemýšlet, kde udělali chybu. Pokud vás zajímá vztah uživatelů k jednotlivým značkám mobilních telefonů, neváhejte se začíst do článku, který vychází z informací online tržiště SellCell. Čtěte více

PanzerGlass: obaly ClearCase pro iPhone 12

19. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: PanzerGlass)
K jarnímu období již od nepaměti patří pestrobarevné odstíny. To aktuální nám začíná již za necelý týden a dánský výrobce ochranných prvků PanzerGlass se na něj letos pečlivě připravil se svěží barevnou edicí obalu ClearCase pro Apple iPhone 12. Čtěte více

David Kordík (Samsung): Zákazníci stále preferují naše kvalitní produkty

9. 3. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Pro společnost Samsung byl minulý rok v lecčem přelomový. Mimo jiné i v tom, že se stala nejvýznamnějším prodejcem monitorů jak na českém, tak i slovenském trhu. Jak se jí to v současné těžké situaci podařilo a jaký mají na tomto historickém úspěchu podíl její partneři? Ptali jsme se Davida Kordíka, head of sales and marketing ze společnosti Samsung. Čtěte více