PureSystems a technologické novinky v IBM

2. 11. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: IBM a DCD Publishing)
Společnost IBM na tiskové konferenci ve svém sídle v The Park na pražském Chodově uspořádala setkání novinářů s experty na technologické novinky IBM. Hlavní roli hrála nová verze PureSystems – produktů z rodiny tzv. expertních integrovaných systémů.
Ivo Šmerda, Power Systems Technical Solution Client Architect v IBM

Manažeři z řad českého zastoupení IBM postupně odkrývali hlavní technologické novinky. Ivo Šmerda tak prozradil, že společnost hodně investovala do inovací PureSystems a především cloudové části. Investice činily dva miliony USD. Došlo k integraci centrálního managmentu a samotné nasazení celého systému nyní probíhá ještě lépe. Dodá se hardware a následně položí cloudová vrstva (tzv. PureApplication Systems) a pokračuje se s PureData System for Transactions. Přitom je zaručen dostatek kapacity a výpočetního výkonu systému. Celý systém je schopen přejít do ostrého provozu do 24 hodin od dodání, komplexní analýzy trvají minuty (a ne hodiny) a v jediném systému lze provozovat více než stovku databází. Systém obsahuje tři nové modely systému PureData:

PureData System pro transakce
PureData System pro analýzy
PureData System pro analýzy operací

IBM odhaduje, že každý den vznikne 2,5 exabytů dat, což znamená, že 90 % dnešního množství dat vzniklo za poslední dva roky. Zvládnout tento příval zákazníkům pomůže nový PureData System, který je určen pro komplexní datové služby v tradičním prostředí nebo v cloudu. Nový systém vychází z původních produktů PureSystems, které umí integrovat webové aplikace za méně než 10 dní, což dříve trvalo minimálně šest měsíců.

Následně Milan Král krátce pohovořil o novinkách v Power 7+ pro Enterprise servery IBM. Upozornil, že na světě se již jedenáct let objevují vícejádrové čipy. Na rozdíl od dřívějších dob se však nyní nepracuje se zvyšováním frekvence, ale inovací čipů.

Jan Musil shrnul strategii rozvoje databázové platformy IBM Informix. Také zdůraznil, že platforma Informix není mrtvá a co necelé dva roky se objevuje nová verze. Další se objeví na začátku příštího roku.

Petr Leština shrnul všechny novinky v oblasti cloud computingu. U IBM se nachází například v každé značce od softwaru, přes hardware až po služby. Znovu připomněl minulý rok představenou službu IBM SmartCloud Enterprise - tato služba reprezentuje IBM implementaci tzv. veřejného cloudu. Prakticky to znamená, že jakýkoliv uživatel, či obchodní společnost jsou schopni si pronajmout IT prostředky z IBM cloudových datových center.

Na závěr setkání Dušan Mondek pohovořil na téma bezpečnost dat. Divize  IBM Security Systems vznikla 1. 1. 2012 s cílem zastřešit podporu a vývoj bezpečnostních řešení. Jedna ze služeb například umí automaticky monitorovat a hlídat uživatelské účty, na jejichž správu řada administrátorů ve firmách zapomíná.

Štítky: 

Podobné články

Společnost Iseco.cz získala Gold akreditaci pro technologii IBM Security QRadar

21. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Iseco.cz)
Společnost Iseco.cz, která se zaměřuje na dodávky technologií a poskytování služeb v oblasti informační a IT bezpečnosti, se stala jediným IBM partnerem s Gold akreditací pro technologii IBM Security QRadar v České republice. Čtěte více
Petr Plodík (IBM) během úvodní řeči

IBM Univerzita pro obchodní partnery

26. 6. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost IBM uspořádala pro své partnery jednodenní školení nazvané IBM Univerzita. Školení bylo zaměřené na IT řešení postavené na produktech IBM System x, IBM BladeCenter, IBM Pure Systems a IBM Storage. Čtěte více
Petra Pešťálová z IBM při přednášce

Trénink pro partnery s IBM a DNS

12. 6. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Za příjemně vlahého počasí proběhlo v Green Valley u Benešova tradiční setkání partnerů s výrobcem IBM a distributorem DNS. Školení o nových produktech se odehrálo netradičně oproti konkurenčním akcím venku – v dřevěném altánu poblíž sportovního hřiště. Čtěte více

Zpátky do školy s IBM a Avnetem

30. 5. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Ve východočeských Velichovkách proběhlo setkání společností IBM a Avnet s jejich obchodními partnery. Hlavním motivem akce byl návrat do školních lavic a v roli profesorů se představili právě pracovníci zmíněných společností. Mediální záštitu nad celou událostí převzal Reseller Magazine. Čtěte více