Zpátky do školy s IBM a Avnetem

30. 5. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Ve východočeských Velichovkách proběhlo setkání společností IBM a Avnet s jejich obchodními partnery. Hlavním motivem akce byl návrat do školních lavic a v roli profesorů se představili právě pracovníci zmíněných společností. Mediální záštitu nad celou událostí převzal Reseller Magazine.

Každý účastník obdržel při příjezdu penál s psacími potřebami a mohl si vybrat, do které školní lavice zasedne. Vyučování totiž probíhalo ve dvou různých třídách – v „áčku“ a „béčku“.

Áčko a béčko

Třída IBM A, neboli „áčko“, byla zaměřena na IBM System x a IBM System Storage a probíralo se v ní následující učivo: nový obchodní model IBM, tem xSeries a novinky pro rok 2013; dále HW MA Services, novinky v oblasti Pure Systémů, IBM System Storage ohlášení nových funkcionalit a  IGF. V rolích pedagogů vystoupili Michal Rosák a Jan Vojtěch ze školního zařízení Avnet a jejich kolegové, Roman Hlaváč, Petr Plodík, Martin Moravec, Jan Pacovský, Karel Šťastný a Jakub Venc ze vzdělávacího ústavu IBM.

„Béčko“ bylo zaměřené výlučně na produkty z portfolia IBM Software. Probírané učivo zahrnovalo novinky z různých IBM brandů, plány pro inovace v oblasti S&S, možnosti financování, školení a dalšího vzdělávání u IBM Software a v neposlední řadě došlo i na informace o Avnet Professional Services. Za katedrou se postupně vystřídali Jiří Bradáč, Filip Pavlíček a Petr Hodboď z Avnetu a z nedaleké školy IBM dorazili Milan Tejnor, Jakub Hrdlička, Jaromír Šorf, Ctirad Navrátil a Václav Peterka.

Motivační soutěž pro partnery

Avnet dále oznámil nový motivační program pro obchodní partnery IBM – osm partnerů s největším obratem v produktech IBM System x a IBM System Storage v období od 1. dubna do 31. srpna letošního roku získá jako bonus desetidenní zájezd na Srí Lanku pro jednoho obchodníka.

Přezkoušení na závěr

Setkání završila společná výuka obou tříd a žáci se předháněli ve svých znalostech a dovednostech. Přezkoušeni byli nejen z českého jazyka či matematiky, jejich výkony byly také známkovány ve výtvarné výchově a zpěvu. Známky zapisovali přísní učitelé do žákovských knížek a nejlepší žáci si na konci vyučování odnesli domů věcné ceny.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Téma měsíce – Internet věcí

29. 3. 2017. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Pokud vás zajímají aktuality z oblasti Internetu věcí, jste na správném místě. Se svými případovými studiemi a komentáři se zapojily společnosti Avnet, Cisco, KPCS, O2 IT Services, SAP a Sophos a vy se tak dozvíte něco o využití IoT v průmyslu, v oblasti správy odpadů, bezpečnosti, extrémních závodů i průzkumu Marsu. Čtěte více

Prieskumník Marsu

23. 3. 2017. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Avnet Technology Solutions)
Spoločnosť Avnet použila model robotického vozidla na prieskum Marsu (rover), čím demonštrovala celkový obraz využitia IoT. Čtěte více

Tech Data dokončila akvizici divize Technology Solutions společnosti Avnet

1. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Společnost Tech Data dokončila akvizici divize Technology Solutions společnosti Avnet. Vznikl tak globální distributor IT řešení s nabídkou pokrývající širokou škálu řešení od datových center až po prvky chytré domácnosti s přesahem do oblasti distribuce s přidanou hodnotou. Čtěte více

Avnet a IBM spolupracují v oblasti internetu věcí

24. 2. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avnet)
Společnost Avnet uzavřela spolupráci se společností IBM s cílem urychlit uvádění IoT řešení na trh. Pod vedením svého týmu Technology Solutions bude společnost Avnet spolupracovat se společností IBM na vytvoření společné laboratoře Watson IoT v nově otevřeném globálním centru Watson IoT společnosti IBM v Mnichově. Avnet zařízení využije pro předvádění, demonstrace, vývoj a prodej inovativních IoT řešení. Čtěte více