IBM Univerzita pro obchodní partnery

26. 6. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost IBM uspořádala pro své partnery jednodenní školení nazvané IBM Univerzita. Školení bylo zaměřené na IT řešení postavené na produktech IBM System x, IBM BladeCenter, IBM Pure Systems a IBM Storage.
Petr Plodík (IBM) během úvodní řeči

Školení bylo rozděleno na obchodní a technickou sekci, mezi kterými mohli obchodní partneři dle potřeb a zájmu volně přecházet, a čerpat tak užitečné informace pro návrh IT řešení pro koncové zákazníky.

Úvodní slovo obchodní sekce obstaral Petr Plodík z IBM. Přivítal účastníky a ve své řeči vyzdvihl zejména skutečnost, že prodej IT v současné době již není o „železu,“ ale hlavně o poskytnutí komplexních řešení. Po krátkém zahájení Petr Plodík představil řešení postavená na IBM System x serverech. Hovořil zejména o High Performance Computingu (HPC), SAP Hana, IBM Smart Cloud, IBM Platform s plánovačem úloh LSF, business analytics, big data nebo IBM in-memory řešeních. Stručně představili také možnosti analýzy dat a její využití ve státních institucích, zdravotnictví nebo např. finančnictví.

Po krátké přestávce přišla „řada“ na Aleše Komárka s představením produktového portfolia IBM System x serverů, networkingových řešení a také připravovaných produktů, které se na trh dostanou později v tomto roce. Připomněl také, že odlišit se v hardwaru je dnes složité, a proto je důležité dbát zejména na ostatní vlastnosti, nebo chcete-li, přidanou hodnotu nabízených řešení. Řeč přišla také na blade servery.

Novinky v IBM Storage představil Ondřej Potužák. Hlavní náplní jeho přednášky byla novinka v kategorii vysokorychlostních SSD systémů IBM Flash Systems a IBM Storwize V3700 – robustní, ale zároveň cenově dostupné úložiště vhodné pro malé a střední zákazníky. Představeny byly také novinky ohlášené v červnu 2013 – tedy nové funkcionality a vylepšení pro rodinu Storwize.

Po obědě přišel na řadu Petr Ulvr ze společnosti Intel, který představil přehled a výhody nejnovějších procesorů Intel a také důvody, proč by si měl zákazník pořídit nový server.

IBM run rate (produkty, nástroje a konfigurátory pro prodej IBM serverů v oblasti SMB) uvedli Martin Moravec a Kamila Jeřábková. O využití řešení založených na IBM System x ve státní správě hovořil Patrik Pavol. Aktuální programy a proma pro obchodní partnery představil Zdeněk Pejcel. Novinky a obchodní příležitost z IBM PureSystems obchodním partnerům přinesl Karel Šťastný. Ondřej Lorenc následně navázal s přednáškou GNR, GPFS storage server systém aneb jak postavit storage s nejlepším poměrem cena/výkon. Tématem poslední přednášky, které se opět ujal Petr Plodík, bylo pozicování IBM system x serverů na trhu a jeho porovnání s konkurencí.

Přednášky ve druhé, technické sekci, byly z části shodné s přednáškami v obchodní sekci, zde si tedy představíme již jen ty, o kterých doposud nebyla řeč. Uvítání partnerů v technickém bloku se ujal Jakub Venc, který se později v průběhu dne představil také s přednáškou na téma IBM networking a spolu s Kamilou Jeřábkovou u přednášky pojednávající o pozicování IBM System x serverů na trhu, jeho porovnání s konkurencí a zdrojích informací, ze kterých mohou partneři čerpat.

Přednášky IBM PureSystems s přehledem zařízení, novinkami a srovnáním s BladeCenter se chopil Ondřej Lorenc. David Žižkovský přiblížil PureSystems management (storage, networking a virtualizace). O IBM Storage včetně ukázky managementu Storwize V3700/V7000, fungování nejrychlejšího SSD úložiště na světě a storage jako databázovém akcelerátoru mluvil Karel Macháček.

Na závěr akce obdržel každý účastník certifikát o absolvování školení a za registraci na novém portálu www.xseries.cz také půllitr s logem IBM.

Štítky: 
IBM
Fotogalerie: 

Podobné články

Společnost Iseco.cz získala Gold akreditaci pro technologii IBM Security QRadar

21. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Iseco.cz)
Společnost Iseco.cz, která se zaměřuje na dodávky technologií a poskytování služeb v oblasti informační a IT bezpečnosti, se stala jediným IBM partnerem s Gold akreditací pro technologii IBM Security QRadar v České republice. Čtěte více
Petra Pešťálová z IBM při přednášce

Trénink pro partnery s IBM a DNS

12. 6. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Za příjemně vlahého počasí proběhlo v Green Valley u Benešova tradiční setkání partnerů s výrobcem IBM a distributorem DNS. Školení o nových produktech se odehrálo netradičně oproti konkurenčním akcím venku – v dřevěném altánu poblíž sportovního hřiště. Čtěte více

Zpátky do školy s IBM a Avnetem

30. 5. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Ve východočeských Velichovkách proběhlo setkání společností IBM a Avnet s jejich obchodními partnery. Hlavním motivem akce byl návrat do školních lavic a v roli profesorů se představili právě pracovníci zmíněných společností. Mediální záštitu nad celou událostí převzal Reseller Magazine. Čtěte více
Radim Kalina, Miloš Růžička, Avnet, divize IBM Power systems

Avnet a IBM Power7+

22. 5. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: Avnet)
Společná prezentace nových systémů Power7+ proběhla na brněnské přehradě a zúčastnilo se jí téměř 70 partnerů a významných zákazníků společnosti Avnet. Poslechnout přednášky si přišli i obchodníci z IBM. Odborný program byl doplněn večerní přednáškou o první pomoci, druhý den potom obohacen o interaktivní program na autodromu Brno při šampionátu Superstars Series. Čtěte více