Program Fortinet CTAP vám pomůže získat nové zákazníky

27. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DNS)
Společnost Fortinet připravila podpůrný program Cyber Thread Assessment (CTAP), který pomůže při rozhodování o nasazení bezpečnostního řešení u koncových zákazníků. Program je podporován distributorem DNS tak, aby byl pro partnery dosažitelnější a výhodnější.

Fortinet CTAP poskytuje zákazníkům podrobné informace o aktuálním stavu jejich sítí, které pokrývají klíčové oblasti bezpečnostních hrozeb, produktivity a výkonosti. Pro využití služby se přihlaste prostřednictvím partnerského portálu společnosti Fortinet a před zahájením testování zadejte požadavek na vytvoření reportu.

Za každý zaregistrovaný a zpracovaný report z testování získá partner 250 USD. Akce platí do konce roku 2016 s možností prodloužení. Současně partner může získat další odměnu 250 USD za prodej zařízení na základě předchozího CTAP.

Na náhled detailního reportu se můžete podívat zde.

Program umožňuje nasazení tzv. „sondy“ (Fortigate 100D, 300D nebo 1500D), která se zapojí na 7 dní (bez přerušení) do LAN sítě v transparentním módu, tj. bez aktivní ochrany proti hrozbám, ale s aktivním monitoringem, ze kterého se zpracovávají statistiky. Žádná firemní ani osobní data se nezpracovávají, neukládají ani neposílají mimo LAN klienta, pouze se sbírají logy o typech provozu v síti a hrozbách podle klientem zvolené úrovně (viz dále), ze kterých se zpracuje report.

Oblasti analýzy:

Bezpečnost a prevence hrozeb:

 • efektivita aktuální síťové bezpečnosti;
 • zranitelnost aplikací;
 • malware/Botnet detekce;
 • „At Risk“ zařízení v síti.

Produktivita uživatelů:

 • Přehled užívání aplikací a webu v síti;
 • podíl peer to peer, sociálních síti, chatovacích utilit v rámci provozu;
 • využití client – server a webových aplikací v korporátní politice.

Zatížení sítě:

 • optimalizace sítě;
 • throughput, session a bandwith využití během špičky provozu;
 • návrhy řešení bezpečnosti na základě aktuálního provozu.

Nasazení:

 1. Na webovém portálu se pod položkou Help (v pravém horním rohu) stáhne kompletní konfigurace pro daný FortiGate v konkrétní verzi FortiOS (5.2 nebo 5.4).
 2. Do FortiGate v režimu „tovární nastavení“ se provede restore stažené konfigurace.
 3. Nasazení probíhá ve dvou variantách:
  1. Mezi stávající firewall a páteřní switch LAN se do portů 1 a 2 zapojí FortiGate, který začne prohlížet datový tok procházející přes porty a z celého provozu zaznamenává Fortigate log.
  2. Na portu 4 je nakonfigurovaný ONE-ARM Sniffer port, který se zapojí do přednastaveného mirror portu páteřního switche. Opět je prováděno logování celého datového provozu (v tomto nastavení se musí počítat s větším zatížení páteřního switche).
  3. Po sedmidenním monitorování provozu uloží administrátor log z FortiGate a provede upload na webový portál společnosti Fortinet. Po několika dnech je zde k dispozici kompletní report ke stažení.

Kontaktní osoby:

Produktoví manažeři:
Daniel Kosňanský, dkosnansky@dns.cz, 724 222 171
Vojtěch Krak, vkrak@dns.cz, 724 345 532

Techničtí konzultanti:
Miroslav Botur,botur@dns.cz, 724 384 428
Michal Šmahel, msmahel@dns.cz, 724 222 148

DNS demo-box

Používají se demo-boxy (standardní nákupní sleva 58 %) s nastaveným CTAP-profilem. Kromě toho DNS nabízí možnost zapůjčení předem nastavených demo-boxů FG-100D a FG-300D. Cena pronájmu obou zařízení je 2 500 Kč/CTAP. V případě zájmu o zápůjčky kontaktujte produktového manažera Daniela Kosňanského nebo Vojtěcha Kraka. Technické konzultace zajistí Miroslav Botur nebo Michal Šmahel.

Štítky: 

Podobné články

Přehled nejdůležitějších novinek z konference Microsoft Inspire 2021

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Virtuální partnerská konference společnosti Microsoft i letos umožnila přinesla řadu zajímavých novinek, které byly často výrazně poznamenány uplynulým rokem plným nebývalých změn, urychlených inovací a digitální transformace. Pojďme se proto společně za konferencí poohlédnout a připomenout si to nejzajímavější, co v jejím průběhu zaznělo. Čtěte více

Novinka od Oraclu umožňuje zákazníkům zrychlit migraci do cloudu a snížit náklady

9. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oracle)
Nový program Oracle Support Rewards má zákazníkům pomoci urychlit migraci do cloudu a zároveň jim snížit náklady na podporu softwarových licencí. Pokud se zákazníci nově rozhodnou k nákupu služeb Oracle Cloud Infrastructure (OCI), mohou nyní získat odměny, které sníží nebo dokonce zcela vykompenzují jejich platby za podporu u licencí softwaru Oracle v režimu on-premise (lokálně). Čtěte více

ATC oživilo nabídku motivačního programu Žiju si/Užívaj si

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers podstatně oživila motivační program Žiju si/Užívaj si. Katalog dárků je doplněn o množství nových produktů, ze kterých si vybere opravdu každý. Čtěte více

HP rozšiřuje partnerský program HP Amplify na retail a etail prodejce

17. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. oznámila rozšíření svého programu HP Amplify — na rozsáhlý ekosystém, tvořený více než 1 350 maloobchodními partnery, kteří se rekrutují z online byznysu a kamenných prodejen. Optimalizace programu má podněcovat dlouhodobý růst a digitální transformaci v souladu s měnícím se spotřebitelským prostředím. Čtěte více