Potvrzeno: Nvidia kupuje ARM

15. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nvidia se s firmou SoftBank dohodla na podmínkách akvizice britské technologické společnosti ARM. Kvůli déletrvajícím spekulacím však již nejde o žádné velké překvapení, informace o jednáních se objevovaly již během letních prázdnin.

Cena celé transakce by se mohla i v závislosti na dalších okolnostech vyšplhat až na 40 miliard USD – 12 miliard USD bude vyplaceno v hotovosti, 21,5 miliardy ve vlastních akciích, 1,5 miliardy USD bude vyplaceno zaměstnancům ARMu a dalších až pět miliard USD SoftBank získá v případě, že ARM dosáhne předem dohodnutých hospodářských výsledků.

Jde tak o jednu z nejvýznamnějších akvizic IT firem vůbec, transakce se zařadí k těm vůbec největším, kterým momentálně dominuje koupě EMC firmou Dell zavřšená v roce 2016.

Zachována by měla být samostatnost společnosti ARM i současný otevřený licenční obchodní model tak, aby nebyla nijak ovlivněna současná zákaznická neutralita. Naopak by měla být umožněna výměna patentů obou společností.

Nvidia také přislíbila rozšíření kompetenčního a vzdělávacího centra v Cambridgi, kde se budou obě firmy podílet na výzkumu a vývoji technologií z oblasti umělé inteligence. Za tímto účelem by zde měl vzniknout také nový superpočítač postavený na technologií obou společností.

Proces ještě musí schválit regulační orgány ve Velké Británii, Číně, Evropské unii i Spojených státech a formálně by měl být dovršen v následujících 18 měsících.

Podobné články

Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více

SMB společnosti ohrožují nové spamové a phishingové techniky

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle společnost GFI Software jsou malé a střední firmy (SMB) ohroženy stále sofistikovanějšími e-mailovými útoky, které využívají nových spamových a phishingových technik. Phishingové e-maily podle analýzy nedokáže rozpoznat 91 % běžných uživatelů. Čtěte více

Epson získal ocenění BLI Winter 2021 Pick a cenu za výjimečný přínos

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson obdržela hned tři ceny BLI Winter 2021 Pick a získala také ocenění za výjimečný přínos, které udílí přední světový poskytovatel testovacích služeb a analytických informací v oblasti zobrazování dokumentů Keypoint Intelligence. Čtěte více

ČTÚ spustil srovnávač cen a kvality volání, SMS, internetu a dalších služeb

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTÚ)
Český telekomunikační úřad 1. března 2021 spustil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací. Spotřebitel může porovnat ceny a parametry mobilního volání, SMS, dat a mobilního internetu. Od dubna přibydou k porovnání služby volání v pevném místě, internetu v pevném místě a placené televize. Čtěte více