Potvrzeno: Nvidia kupuje ARM

15. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nvidia se s firmou SoftBank dohodla na podmínkách akvizice britské technologické společnosti ARM. Kvůli déletrvajícím spekulacím však již nejde o žádné velké překvapení, informace o jednáních se objevovaly již během letních prázdnin.

Cena celé transakce by se mohla i v závislosti na dalších okolnostech vyšplhat až na 40 miliard USD – 12 miliard USD bude vyplaceno v hotovosti, 21,5 miliardy ve vlastních akciích, 1,5 miliardy USD bude vyplaceno zaměstnancům ARMu a dalších až pět miliard USD SoftBank získá v případě, že ARM dosáhne předem dohodnutých hospodářských výsledků.

Jde tak o jednu z nejvýznamnějších akvizic IT firem vůbec, transakce se zařadí k těm vůbec největším, kterým momentálně dominuje koupě EMC firmou Dell zavřšená v roce 2016.

Zachována by měla být samostatnost společnosti ARM i současný otevřený licenční obchodní model tak, aby nebyla nijak ovlivněna současná zákaznická neutralita. Naopak by měla být umožněna výměna patentů obou společností.

Nvidia také přislíbila rozšíření kompetenčního a vzdělávacího centra v Cambridgi, kde se budou obě firmy podílet na výzkumu a vývoji technologií z oblasti umělé inteligence. Za tímto účelem by zde měl vzniknout také nový superpočítač postavený na technologií obou společností.

Proces ještě musí schválit regulační orgány ve Velké Británii, Číně, Evropské unii i Spojených státech a formálně by měl být dovršen v následujících 18 měsících.

Podobné články

Partnerství Google Cloud a SAP urychlí transformaci podnikání v cloudu

3. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Strategické partnerství mezi Google Cloud a SAP pomůže zákazníkům v transformaci jejich podnikání, podpoří migraci kritických podnikových systémů do cloudu a rozšíří stávající podnikové systémy o funkce služby Google Cloud v oblasti umělé inteligence a strojového učení. Čtěte více

Facebook pozastavil prodej VR brýlí Oculus Quest 2

30. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Facebook)
Facebook dočasně celosvětově pozastavil prodej své virtuální reality Oculus Quest 2. Důvodem je skutečnost, že u některých uživatelů může způsobit podráždění kůže na obličeji. Čtěte více

Solitea dokončila akvizici společnosti Mainstream Technologies

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Solitea)
Solitea získala 100% podíl ve společnosti Mainstream Technologies a její mateřské společnosti Powerstream. Pro Soliteu jde v pořadí již o sedmou akvizici významného partnera Microsoftu, díky které naplňuje svou vizi stát se největším regionálním partnerem této americké firmy. Čtěte více

AOC sjednotí své herní periferie pod novou značkou

28. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Firma AOC představila svou novou zastřešující značku AGON by AOC specializovanou výhradně na gaming. Nová značka sjednotí stávající řady herních monitorů a příslušenství a zároveň rozšíří produktovou nabídku o nové modely určené pro různé skupiny hráčů. Čtěte více