Potvrzeno: Nvidia kupuje ARM

15. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nvidia se s firmou SoftBank dohodla na podmínkách akvizice britské technologické společnosti ARM. Kvůli déletrvajícím spekulacím však již nejde o žádné velké překvapení, informace o jednáních se objevovaly již během letních prázdnin.

Cena celé transakce by se mohla i v závislosti na dalších okolnostech vyšplhat až na 40 miliard USD – 12 miliard USD bude vyplaceno v hotovosti, 21,5 miliardy ve vlastních akciích, 1,5 miliardy USD bude vyplaceno zaměstnancům ARMu a dalších až pět miliard USD SoftBank získá v případě, že ARM dosáhne předem dohodnutých hospodářských výsledků.

Jde tak o jednu z nejvýznamnějších akvizic IT firem vůbec, transakce se zařadí k těm vůbec největším, kterým momentálně dominuje koupě EMC firmou Dell zavřšená v roce 2016.

Zachována by měla být samostatnost společnosti ARM i současný otevřený licenční obchodní model tak, aby nebyla nijak ovlivněna současná zákaznická neutralita. Naopak by měla být umožněna výměna patentů obou společností.

Nvidia také přislíbila rozšíření kompetenčního a vzdělávacího centra v Cambridgi, kde se budou obě firmy podílet na výzkumu a vývoji technologií z oblasti umělé inteligence. Za tímto účelem by zde měl vzniknout také nový superpočítač postavený na technologií obou společností.

Proces ještě musí schválit regulační orgány ve Velké Británii, Číně, Evropské unii i Spojených státech a formálně by měl být dovršen v následujících 18 měsících.

Podobné články

Buď Cyber Fit! přináší osvětu v oblasti kybernetické bezpečnosti

25. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Společnost Zebra systems, která v ČR a SR distribuuje řešení Acronis a další, spustila iniciativu Buď Cyber Fit! zaměřenou na zvýšení povědomí ohledně rizik v kybernetickém světě. Iniciativa je reakcí na situaci, kdy málokdo vědomě zanedbává péči o své zdraví ve skutečném světě, avšak podceňuje rizika ve světě digitálním. Čtěte více

HPE podporuje rychlé přijetí otevřených multi-vendor 5G řešení

25. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila testovací a vývojářské prostředí HPE 5G Lab, ve kterém mohou telekomunikační společnosti a další partneři ověřovat a integrovat 5G síťová řešení. S pomocí HPE 5G Lab mohou tyto společnosti urychlit adopci 5G a získat praktické zkušenosti s nejnovějšími 5G inovacemi v živém testovacím prostředí. Čtěte více

AT Computers získalo oficiální distribuci MikroTik

23. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers získala v září 2020 oficiální zastoupení pro distribuci produktů MikroTik. Smlouva platí pro Českou republiku i Slovensko a vztahuje se na kompletní portfolio výrobce. Čtěte více

Microsoft dává 7,5 miliardy USD za známá herní studia

23. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Snahy Microsoftu na herním trhu neustávají. Aktivní ve skupování herních a vývojářských studií byl již dříve, ale nyní si jeho herní divize Xbox na své konto připíše opravdovou pecku v podobě společnosti ZeniMax Media, pod kterou mimo jiné spadají známé herní série jako The Elder Scrolls, Fallout, Dishonored, Doom, Prey, Quake, Starfield či The Elder Scrolls. Čtěte více