Podnikové servery IBM řady M5

17. 9. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: IBM)
Společnost IBM představila nové servery X86 z řady M5 určené pro velké podniky. Nabízejí větší bezpečnost, úspornost a spolehlivost a jsou vhodné pro cloudová prostředí. Určeny jsou pro široké spektrum využití v oblasti zpracovávání velkých objemů dat od základní infrastruktury přes cloudová řešení až po velká data a analytické nástroje.

Do řady IBM System x M5 patří servery:

  • System x3650 M5 – všestranný 2U, dvousocketový rackový server, který je možné optimalizovat pro velká data, analytické nástroje a cloud;
  • System x3550 M5 – flexibilní 1U, dvousocketový rackový server určený pro širokou škálu zpracování dat a využitelný v mnoha odvětvích;
  • System x3500 M5 – 5U, dvousocketový tower nebo rackový server, určený pro zpracovávání klíčových procesů;
  • Flex System x240 M5 – blade server optimalizovaný pro výkon, virtualizaci a podnikové aplikace;
  • NeXtScale nx360 M5 – flexibilní blade server poloviční výšky, určený pro high-performance computing;
  • NeXtScale System with Water Cool Technology – blade server chlazený vodou, určený pro vysoký výkon s nízkou spotřebou energie a nízkými provozními náklady.

Vedle inovací System x jsou nové servery dodávány v nejnovější hardwarové výbavě. Jejich součástí jsou například procesory Intel Xeon E5-2600 v3 a paměti TruDDR4 s kapacitou až 1,5 terabytů. Servery budou zákazníkům dodávány během letošního roku, s výjimkou x3500 M5, který se začne dodávat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Pro přesun podnikových aplikací na cloud a zvýšení efektivity představila IBM také řadu podnikových řešení. Patří mezi ně:

  • IBM System x Solution pro VMware VSAN, softwarové řešení pro skladování dat, jež umožňuje serverům System x M5 a VMware Virtual SAN jednodušší správu ukládaných dat. Pomůže snížit náklady na vlastnictví a současně poskytne výkon a spolehlivost ukládání virtuálním strojům.
  • IBM System x Solution pro Microsoft Fast Track DW pro SQL Server 2014, řešení, které staví na úsporných technologiích M5 pro velká datová úložiště využívající SQL Server 2014, umožňuje nepřetržitě měřit nárůst zpracovávaných objemů dat.
  • IBM SmartCloud Desktop Infrastructure a Atlantis Computing ILIO je řešení určené ke snížení nákladů na skladování dat a pomáhá zlepšit uživatelskou zkušenost s vizualizací. Je postavené na řešeních Citrix XenDesktop nebo VMware Horizon View.
  • IBM Flex System Solution pro Microsoft Hyper-V, řešení pro cloudovou infrastrukturu založené na IBM Flex System, Microsoft Windows Server 2012 R2, Hyper-V virtualization a System Center 2012 R2. Přináší nižší operační náklady, spolehlivost a výkon pro široké spektrum dat.

Bezpečnostní inovace

Servery řady M5 disponují certifikátem Trusted Platform Assurance, který chrání systémy před útoky nižších druhů malwaru. Firmware je vytvořen tak, aby ho bylo možné bezpečně nainstalovat, digitálně označit a ověřit jen s pomocí autorizovaných nástrojů.

Servery M5 dodávají hardwarovou podporu poslední verzi Trusted Platform Module (TPM 2.0). Nová vlastnost Secure Firmware Rollback zabraňuje jakýmkoli neautorizovaným aktualizacím předchozích verzí firmwaru.

Štítky: 
Servery, IBM

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více