Podnikové servery IBM řady M5

17. 9. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: IBM)
Společnost IBM představila nové servery X86 z řady M5 určené pro velké podniky. Nabízejí větší bezpečnost, úspornost a spolehlivost a jsou vhodné pro cloudová prostředí. Určeny jsou pro široké spektrum využití v oblasti zpracovávání velkých objemů dat od základní infrastruktury přes cloudová řešení až po velká data a analytické nástroje.

Do řady IBM System x M5 patří servery:

  • System x3650 M5 – všestranný 2U, dvousocketový rackový server, který je možné optimalizovat pro velká data, analytické nástroje a cloud;
  • System x3550 M5 – flexibilní 1U, dvousocketový rackový server určený pro širokou škálu zpracování dat a využitelný v mnoha odvětvích;
  • System x3500 M5 – 5U, dvousocketový tower nebo rackový server, určený pro zpracovávání klíčových procesů;
  • Flex System x240 M5 – blade server optimalizovaný pro výkon, virtualizaci a podnikové aplikace;
  • NeXtScale nx360 M5 – flexibilní blade server poloviční výšky, určený pro high-performance computing;
  • NeXtScale System with Water Cool Technology – blade server chlazený vodou, určený pro vysoký výkon s nízkou spotřebou energie a nízkými provozními náklady.

Vedle inovací System x jsou nové servery dodávány v nejnovější hardwarové výbavě. Jejich součástí jsou například procesory Intel Xeon E5-2600 v3 a paměti TruDDR4 s kapacitou až 1,5 terabytů. Servery budou zákazníkům dodávány během letošního roku, s výjimkou x3500 M5, který se začne dodávat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Pro přesun podnikových aplikací na cloud a zvýšení efektivity představila IBM také řadu podnikových řešení. Patří mezi ně:

  • IBM System x Solution pro VMware VSAN, softwarové řešení pro skladování dat, jež umožňuje serverům System x M5 a VMware Virtual SAN jednodušší správu ukládaných dat. Pomůže snížit náklady na vlastnictví a současně poskytne výkon a spolehlivost ukládání virtuálním strojům.
  • IBM System x Solution pro Microsoft Fast Track DW pro SQL Server 2014, řešení, které staví na úsporných technologiích M5 pro velká datová úložiště využívající SQL Server 2014, umožňuje nepřetržitě měřit nárůst zpracovávaných objemů dat.
  • IBM SmartCloud Desktop Infrastructure a Atlantis Computing ILIO je řešení určené ke snížení nákladů na skladování dat a pomáhá zlepšit uživatelskou zkušenost s vizualizací. Je postavené na řešeních Citrix XenDesktop nebo VMware Horizon View.
  • IBM Flex System Solution pro Microsoft Hyper-V, řešení pro cloudovou infrastrukturu založené na IBM Flex System, Microsoft Windows Server 2012 R2, Hyper-V virtualization a System Center 2012 R2. Přináší nižší operační náklady, spolehlivost a výkon pro široké spektrum dat.

Bezpečnostní inovace

Servery řady M5 disponují certifikátem Trusted Platform Assurance, který chrání systémy před útoky nižších druhů malwaru. Firmware je vytvořen tak, aby ho bylo možné bezpečně nainstalovat, digitálně označit a ověřit jen s pomocí autorizovaných nástrojů.

Servery M5 dodávají hardwarovou podporu poslední verzi Trusted Platform Module (TPM 2.0). Nová vlastnost Secure Firmware Rollback zabraňuje jakýmkoli neautorizovaným aktualizacím předchozích verzí firmwaru.

Štítky: 
Servery, IBM

Podobné články

Lenovo rozšířilo partnerský program pro segment data center a serverů

14. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila doplňující partnerský program pro oblast DCG s názvem Lenovo ELEVATE. Program s jednoduchým systémem zpětných rabatů se zaměřuje především na nové partnery, kteří by rádi zahájili spolupráci v oblasti prodeje serverů, úložišť a dalších řešení pro datová centra. Čtěte více

Superpočítač Atos BullSequana s procesorem AMD trhá výkonové rekordy

27. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Francouzský Atos se pochlubil, že jeho superpočítač BullSequana XH2000 s procesorem AMD EPYC 7H12 má na kontě hned pět nových světových rekordů v oblasti výkonu serverů. Čtěte více

IDC: Prodej serverů výrazně klesl

12. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej serverů ve druhém čtvrtletí letošního roku podle IDC výrazně klesl. Celkem se prodalo 2,7 milionu serverů (meziroční pokles o 9,3 %) v hodnotě 20 miliard USD (meziroční pokles o 11,6 %). Čtěte více

Lenovo představilo nové servery pro práci s velkým objemem dat

12. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Nové jednosoketové servery Lenovo ThinkSystem SR635 a SR655 jsou poháněny novou generací procesorů AMD EPYC 7002 Series a byly navrženy speciálně pro práci s velkým objemem dat, jako je zpracování záznamů z bezpečnostních kamer, správa softwarově definovaných úložišť nebo správa virtualizovaných prostředí a koncových zařízení. Čtěte více