Pantum: Výrobce s bohatou nabídkou

9. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Pantum)
PANTUM, výrobce tiskových technologií, spotřebního materiálu a dodavatel souvisejících služeb, vstoupil na trh v České a Slovenské republice na konci roku 2022, respektive na začátku roku 2023. Stála před námi velká výzva v podobě uvedení značky na trh, vybudování distribučního a prodejního kanálu a zajištění servisních služeb.

S velkým zadostučiněním můžeme konstatovat, že se nám to podařilo a značka PANTUM se stala nedílnou součástí skupiny dodavatelů tiskových technologií na českém a slovenském trhu.

Pantum portfolio zahrnuje:

Simply&Smart Generation 1.5 – Monochromatické tiskárny (P2500/P2500W) a mutlifunkce (M6500W/N/NW) pro domácí použití a malé kanceláře. Jsou vhodné např. ve zdravotnictví, výdejní místa e-shopů atp. Rychlost tisku je až 22 str./min. pro objemy až 2 000 str./měs.

Ve druhém kvartále letošního roku bude tento segment doplněn o inovovanou řadu Simply Smart Geneartion 2.0. Jde o tiskárnu BP2300W a multifunkce BM230NW/M2350NW. Inovace je patrná na první pohled v designu. Nově je dostupná síťová konfigurace přes Bluetooth, 5G Wi-Fi a zdokonalená ochrana spotřebního materiálu. Spotřební materiál má tonerovou kazetu s integrovaným optickým válcem.

Middle Level: Tiskárny P3010D/P3010DW a multifunkce s LCD ovládacím panelem (M6700DW, M7100DW), resp. M7310DWN/DW s dotykovým 3,5" ovládacím panelem. Rychlost tisku až 30 str./min. a pro objemy až 3 500 str./měs. Tato řada je vhodná pro kanceláře a menší skupiny uživatelů.

40 PPM je řada multifunkčních tiskáren BP5100 DN/DW a multifunkční zařízení s LCD ovládacím panelem (BM5100ADN/ADW), resp. s dotykovým 3,5" ovládacím panelem (BM5100FDN/ FDW). Rychlost tisku až 40 str./min., pro objemy až 4 000 str./měs. Vysoká produktivita této modelové řady ji předurčuje pro nasazení v podnikovém prostředí, ale určitě najde své uplatnění také v domácích či malých kancelářích.

Další skupinou monochromatické řady jsou tzv. MPS modely určené pro projekty v podnikovém a veřejném sektoru. Jde o tiskárnu P3305DW a multifunkci M7105DW v kategorii 33 str./min. Dále pak v kategorii 40 str./min jsou to tiskárny BP5115 DN/DW a multifunkce BM5115 ADN/ADW. Pro tyto modely je vyhrazen spotřební materiál na vyšší objemy tisku a není kompatibilní s ostatními modely v kategorii Middle Level s 40PPM.

Spotřební materiál, kromě Simply & Smart řady, používá tonerovou kazetu oddělenou od optického válce. Obecně se dá konstatovat, že náklady na tisk jsou velmi příznivé a v těchto kategoriích patří k nejnižším na trhu.

Všechny zmíněné modely s kompaktním designem jsou opatřeny vnitřním kovovým rámem, který zajišťuje celkovou stabilitu a životnost zařízení. Všechny modely 30–40 str./min. mají automatický duplexní tisk a disponují standardními funkcemi, které zvyšují kvalitu a efektivitu práce s dokumentem.

V kategorii barevných produktů PANTUM nabízí například multifunkce CM2022FDW (24 str./min.). V polovině letošního roku doplníme nabídku o nové produkty 20 str./min. Je to barevná tiskárna CP2100DW a multifunkce CM2100DW/ ADW. Všechny barevné produkty jsou určeny pro SMB a opět splňují dnešní nároky na práci s barevným dokumentem v tištěné i digitální podobě.

Na vyžádání PANTUM poskytuje nástroj na řízení tiskového prostředí PiPMe, který umožňuje mimo jiné sledovat status zařízení včetně závad, stavu spotřebního materiálu atd.

PANTUM nechce zůstat pouze u uvedených modelových řad a připravuje rovněž kategorie A3 monochromatické a barevné tiskárny a multifunkce 27/33/42 str./min. určené pro koridorové řešení v celém spektru podnikového i veřejného sektoru. Tyto novinky můžeme očekávat ve čtvrtém kvartále tohoto roku.

Další výzvy pro letošní rok jsou před námi a těšíme se na spolupráci s našimi obchodními partnery.

Kontakty:

Petr Kacíř - Head of sales CZ & SKpetr.kacir@pantum.com
Vít Vyhnálek - Channel partner manager CZ & SKvit.vyhnalek@pantum.com

Štítky: 

Podobné články

Na udržitelnost domluvou? Zaměstnanci mají šetřit tiskem a barvy jen pro vyvolené

15. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Nejrozšířenějším nástrojem udržitelnosti v českých kancelářích je slovní nabádání zaměstnanců, aby šetřili tiskem. Striktně dané postupy, jako je trvalé nastavení oboustranného tisku nebo využívání uhlíkově neutrálního papíru, se u nás podle průzkumu Canonu zatím spíše učíme. Čtěte více

Brother ocenil AT Computers za vzájemnou spolupráci

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers získala ocenění od společnosti Brother pro distributora s největším obratem v kategorii hardwaru. Platí pro Českou republiku za fiskální rok 2023/2024. Čtěte více

ATC získalo dvě ocenění od EPSONu

7. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers dostala hned dvojici ocenění od společnosti EPSON. Ceny byly předány na přátelském setkání v pondělí 29. 4. 2024. Čtěte více
All-in-one tiskárna OfficeJet Pro 8132e

Nové portfolio tiskáren HP zohledňuje udržitelnost, bezpečnost i efektivitu práce

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Nabídku HP tiskáren doplnilo inovované portfolio inkoustových multifunkčních modelů HP OfficeJet vhodných pro všechny typy kanceláří. Nejnovějším přírůstkem mezi laserovými tiskárnami je pak řada HP Color LaserJet 3000, která byla představená spolu s tonerovou technologií HP TerraJet, která přináší vyšší kvalitu, snížení spotřeby a menší podíl plastů při výrobě tonerových kazet. Čtěte více