Panasonic představil ucelenou nabídku 4K projektorů a displejů

3. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic představila nové projektory a displeje, díky kterým nabídne ucelenou řadu 4K zobrazovacích řešení, která uspokojí rostoucí poptávku po strhujícím diváckém zážitku. Díky novým jednočipovým DLP projektorům s rozlišením 4K a výkonem až 50 000 lumenů a interaktivním displejům s úhlopříčkou až 98 palců může Panasonic nabídnout řešení takřka pro jakékoli prostředí napříč odvětvími.

„Nyní nadešel ten pravý čas pro 4K rozlišení a my po něm zaznamenáváme zvýšenou poptávku ve všech průmyslových odvětvích,“ vysvětlil Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer divize Panasonic Business. „Svět zábavy využívá 4K rozlišení pomocí strhujících atrakcí k přilákání diváků, školství těží z vysokého 4K rozlišení obrazu v novém prostředí kombinované výuky a podniky se spoléhají na 4K rozlišení pro oživení pracovních jednání. Společnost Panasonic nabízí optimální 4K řešení, které vyhovuje jakýmkoli potřebám.”

Na veletrhu ISE v Barceloně představila společnost Panasonic řadu jednočipových laserových DLP projektorů Panasonic PT-RDQ10 určenou pro zábavní podniky, půjčovny a firmy, které chtějí zaujmout diváky detailním obrazem ve 4K rozlišení. Tři modely disponují svítivostí od 8 000 do 10 000 lumenů a k dispozici je volitelně objektiv pro ultra krátkou projekční vzdálenost ET-DLE020 s nulovým odsazením, který umožňuje promítat velkoplošné snímky i v těch nejstísněnějších prostorách.

Aby společnost Panasonic uspokojila rostoucí poptávku po projektorech s vysokým rozlišením, doplnila svou osvědčenou jednočipovou technologii laserové projekce DLP Solid Shine o technologii Quad Pixel Drive a vyvinula projektor PT-FRQ50 se svítivostí 5 200 lumenů. Kromě plynulého a detailního obrazu ve 4K rozlišení (3 840 × 2 160), který je ideální pro potřeby školství, firem, uměleckých a muzejních expozic, podporuje projektor také snímkovou frekvenci 240 Hz/1 080p s minimální vstupně-výstupní latencí pod 8 ms, což rozšiřuje možnosti využití projektoru při simulacích a v esportu.

Další novinku představuje objektiv Panasonic ET-D3QW200 s krátkou projekční vzdáleností a nulovým odsazením pro tříčipový DLP projektor PT-RQ50K se svítivostí 50 000 lumenů. Ten je odpovědí na rostoucí poptávku po interiérové zážitkové zábavě vyžadující strhující reprodukci přirozeného obrazu ve 4K rozlišení na velké ploše, bez stínů a s krátkou projekční vzdáleností.

Posledním doplňkem do komplexního 4K portfolia společnosti Panasonic jsou dotykové displeje Premium InGlass a Infrared v řadě SQE1. Tato řada představuje špičkovou kolekci jasných a odolných UHD LCD displejů s 4K rozlišením, které uspokojí potřeby konferenční místnosti nejvyššího vedení společností. Dotykový displej Infrared bude k dispozici v cenově výhodnější řadě CQE1, která najde využití ve školství a pro prezentace ve veřejných prostorách. Modely se pohybují v rozmezí 55–86 palců.

Štítky: 

Podobné články

Matěj Kopecký, business account manager ve společnosti Epson

Matěj Kopecký (Epson): Pandemie zahýbala s poptávkou po projekční technice

7. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Projektory společnosti Epson patří k nejprodávanějším na našem trhu. Za jejich úspěchem jsou nejen pokročilé technologie, ale také zázemí a podpora společnosti Epson. Tentokrát si s námi o projektorech nepovídal nikdo jiný než Matěj Kopecký, který má projekční techniku v Epsonu na starost. Čtěte více

BenQ: projektor TK700STi

18. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh 4K HDR herní projektor TK700STi s velmi nízkou odezvou. Kromě nízkého zpoždění na vstupu 4-16 ms nabízí projekci na krátkou vzdálenost, vysokou svítivost, kvalitní ozvučení, integrovaný systém Android TV a optimalizované herní režimy. Čtěte více

Epson slaví výročí 20 let jako světový lídr ve výrobě projektorů a jmenuje nového viceprezidenta

18. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson slaví 20. výročí na pozici předního světového výrobce projektorů. Během posledních osmi let se Epson také stal lídrem na trhu v oblasti profesionálních projektorů v regionu EMEA. Toto oznámení přichází ve chvíli, kdy společnost Epson jmenuje Massima Pizzocriho novým viceprezidentem pro profesionální signage řešení. Čtěte více

Projektory na doma

25. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S projektory se v posledních letech již zdaleka nesetkáváme jenom na firemních prezentacích, ale staly se i běžnou součástí našich domovů. Díky jejich rostoucím schopnostem, zmenšujícím se rozměrům a klesajícím cenám jsou dnes oblíbenou alternativou k televizorům, které často buď doplnily, nebo dokonce úplně vytlačily. Čtěte více