Nový začátek s řadou USG FLEX u Zyxelu

26. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Značka Zyxel na jaře představí pro modely řady USG FLEX nový způsob správy přes cloud Nebula. Tento způsob správy zákazníkům poskytne ochranu a snadnou správu požadovanou od moderních bezpečnostních zařízení, a ruku v ruce s tím postupně bude ukončen prodej starších modelů řady USG. Podrobnosti o chystaných změnách přináší Petr Koudelka, Senior Sales Engineer v Zyxelu.
Petr Koudelka, Senior Sales Engineer v Zyxelu

Nedá se nic dělat, ale všechno dobré musí jednou skončit. Naštěstí ale většinou platí, že když něco končí, něco nového také začíná. A přesně to lze s naprostou jistotou říct o pomalu dokončeném přechodu značky Zyxel z bezpečnostních bran řady USG na nové řady s označením ATP a USG FLEX.

Zařízení USG již téměř deset let věrně a spolehlivě slouží desetitisícům zákazníků po celém světě a i v dnešních podmínkách stále zajišťují vynikající ochranu.

Společnost Zyxel po celou dobu své existence adaptuje a vyvíjí svá řešení s ohledem na technologický pokrok, potřebný nárůst výkonu a měnící se potřeby zákazníků. Změny výrobku nicméně narážejí v průběhu modernizace na určité limity. Dříve nebo později dospějete do stádia, kdy už je lepší začít znovu od nuly a celý výrobek kompletně předělat. A právě v takové situaci jsme se přibližně před dvěma lety ocitli s řadou USG.

Změna, která přichází postupně

Co se týče uvádění nových produktů na trh, platí, že změny by nikdy neměly být překotné. Na zařízení USG se nadále spoléhají tisíce zákazníků, přičemž ti by nám určitě nepoděkovali, pokud bychom ze dne na den přestali podporovat jejich produkty. Můžete si však být jisti, že k takovému unáhlenému a nežádoucímu kroku by společnost Zyxel nikdy nepřistoupila. Před rokem a půl jsme představili první modely nové řady ATP, zatímco v létě 2020 si svou premiéru odbyly první produkty z řady USG FLEX.

Jejich uvedení na trh původní řadě USG přirozeně ubralo na významu. Jednalo se o postupnou změnu, přičemž nyní jsme se dostali do bodu, kdy se řada USG blíží svému definitivnímu konci. Noví nástupci v podobě řady ATP a USG FLEX přináší novější funkcionality, a hlavně nárůst výkonu, který vývoj síťových technologií nutně potřebuje.  Přibližně v dubnu 2021 přestaneme zařízení USG dodávat do prodejního řetězce, nicméně již instalované produkty USG samozřejmě budeme i nadále podporovat.

Nový začátek

Ačkoli můžeme mluvit o novém začátku, řada USG nekončí úplně. Produkty USG FLEX totiž v mnoha ohledech představují její pokračování, které na ni navazuje poměrně velkým počtem společných funkcionalit. Vedle odlišného vzhledu a novějších funkcí, hlavní změna spočívá v tom, že všechny modely USG FLEX bude možné řídit pomocí naší platformy Nebula pro správu prostřednictvím cloudu. Toto funkčně doplní obvyklou správu lokálního managementu.

Vzhledem k tomu, že prakticky všichni naši zákazníci a partneři přecházejí na vzdálenou a cloudovou správu svých síťových a bezpečnostních produktů, je naprosto logické, abychom se tímto směrem ubírali i my. Koneckonců jsme tu od toho, abychom uspokojovali potřeby našich zákazníků. To je také jediná cesta k úspěchu na trhu a k tomu, aby bezpečnostní produkty značky Zyxel i nadále zůstaly synonymem špičkového výkonu, funkčnosti, modularity a ochrany.

Řešení, kterým můžete důvěřovat

Pokud produkty USG znáte osobně, neunikne vám, že nová řada USG FLEX jim je v mnoha ohledech podobná. Netvrdíme, že přechod na novou řadu bude otázkou vteřin, ale na druhou stranu se nejedná o žádnou drastickou změnu. Za účelem bezproblémového přechodu platforem nabízíme konverzní nástroje na případný plynulý přechod ze starší řady USG na řady firewallů novější. Mezi hlavní přednosti našich produktů patří konzistence a spolehlivost. Zákazníci dobře vědí, že se mohou na naše řešení spolehnout a že produkty značky Zyxel jsou nabity nejmodernějšími a nejlepšími technologiemi pro maximální ochranu jejich sítí.

Jak jsem již uvedl, zákazníci používající produkty USG budou i nadále mít po určitou dobu k dispozici aktualizace a podporu, a určitě se tedy nemusí bát, že by jejich sítě nebyly kvalitně chráněny a že by se jim jejich investice do produktu USG nevyplatila. Pro bližší informace o podpoře firewallů USG navštivte naše webové stránky, kontaktujte technickou podporu nebo naše obchodní oddělení. Pro zákazníky, kteří budou mít zájem o upgrade na produkty ATP nebo USG FLEX, právě probíhá akce šrotovné, kdy nabízíme výhodný nákup nových firewallových platforem se slevou 20% až 25%. Bližší informace vám sdělí místní obchodní partner nebo zastoupení společnosti Zyxel.

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více