Nové multifunkce Canon kladou důraz na bezpečnost dat

12. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila III. edici platformy imageRUNNER ADVANCE 3. generace s inovovaným firmwarem verze 3.8. Výrobce v novém portfolio 26 produktů v sedmi řadách kladl důraz na zabezpečení dokumentů a intuitivní používání.

„Společnost Canon se zavázala přicházet s inovacemi v technologiích kancelářských zařízení. Proto byl její nejnovější hardware i software navržen tak, aby zvýšil produktivitu s využitím promyšleného workflow dokumentů, které obstojí i v nejnáročnějších kancelářských prostředích. Naše propojená strategie pro multifunkční zařízení si zakládá na zlepšování digitálního kancelářského ekosystému zákazníků společnosti Canon, bezkonkurenční uživatelské zkušenosti a bezproblémové podpoře a službách,“ uvedl Daniel Woodstock, produktový marketingový manažer společnosti Canon.

Bezpečnost daná designem

Ochrana dat získává ve všech podnicích stále vyšší prioritu, a proto disponuje III. edice imageRUNNER ADVANCE širokou nabídkou ochranných opatření, která pomáhají firmám přecházet vzniku slabých míst v jejich zabezpečení. Nejnovější edice zařízení vychází z dlouholetých zkušeností společnosti Canon s dodáváním nejlepších bezpečnostních řešení. Staví při tom na všech důležitých zabezpečovacích funkcích předchozích generací, včetně šifrování obsahu pevných disků (HDD Encryption) s ověřováním FIPS140-2 pro automatické šifrování dat.

Nové zabezpečovací funkce dále zahrnují například ověřování systému při spouštění s názvem Secure Boot. Uživatelé tak mohou bezpečně spouštět programy založené na důvěryhodných kořenových certifikátech (RoT – Root of Trust). Tato integrovaná zabezpečovací funkce brání hackerům obejít ochranné mechanismy multifunkčních zařízení, které často ukrývají ty nejcennějších informací.

Nově vylepšený Syslog poskytuje v reálném čase bezpečnostní informace o zařízení, která mohou být analyzována vhodným řešením třetích stran využívajícím tento standard. Funkce Syslog kromě toho zdokonaluje integraci zařízení z portfolia s jakýmkoliv serverem SIEM (Security Information and Event Management). To umožní správci systému analyzovat aktuální a potenciální bezpečnostní problémy pro prevenci v reálném čase nebo pro forenzní analýzu po narušení zabezpečení. Díky větší transparentnosti se případná narušení zabezpečení dat také lépe podrobně prošetřují a zvládají do budoucna.

Digitální certifikáty integrované v zařízení poskytují prostředky pro šifrování dat a ověřování integrity skenovaných dokumentů nebo e-mailových zpráv vytvářených zařízeními imageRUNNER ADVANCE. Použití automatizovaného přihlášení bezpečnostního certifikátu, buď pomocí protokolu SCEP (Simple Certificate Enrolment Protocol), nebo služby NDES (Network Device Enrolment Service), minimalizuje požadavky na správu díky zcela autonomním aktualizacím zařízení nejnovějšími bezpečnostními certifikáty.

„Informace jsou nejcennějším majetkem podniků. Proto je III. edice dále modernizována a vybavena jedinečnými schopnostmi vícevrstvého zabezpečení, které chrání citlivá data ve všech zařízeních připojených do počítačové sítě,“ poznamenal Woodstock.

Ovládejte a integrujte

III. edice zařízení imageRUNNER ADVANCE byla vylepšena pro ještě lehčí ovládání uživateli. Přepracované rozhraní nabízí flexibilní ovládání s možností úprav, což zefektivňuje úkoly a pracovní postupy. Kombinace funkcí hlavní nabídky s nabídkou zástupce a novou funkcí časové osy (Timeline) umožňuje III. edici zařízení ukládat používané postupy a jednoduše vytvářet vlastní zkrácené příkazy pro již použité nebo opakující se úlohy.

Zařízení jsou nově vybavena funkcí QR-Code Direct Connection, která umožní uživatelům iOS nastavit rychle bez dalších mezikroků bezdrátovou síť Wi-Fi pro přímé připojení, ať už z výchozí aplikace fotoaparátu v iOS, nebo z funkce fotoaparátu Canon PRINT Business (CPB). Pomáhá tak zvýšit mobilní interakci a flexibilitu mezi zařízením a uživatelem a zjednodušuje možnosti ovládání odkudkoliv.

Při skenování a ukládání do formátu PDF je k dispozici nový režim OCR, který posunuje schopnosti převádět tištěný text do elektronické podoby a nabízí výběr z 25 evropských jazyků, včetně češtiny a slovenštiny. Tím posiluje schopnosti zařízení, které byly dříve výsadou pouze softwarových řešení.

„Správa informací se neustále přesouvá do digitálních kanálů, a proto chceme našim zákazníkům nabídnout ještě větší míru řízení procesů i nákladů. Třetí edice platformy imageRUNNER ADVANCE šetří čas i zdroje, zvyšuje produktivitu efektivními pracovními postupy a funkcemi, přičemž ovládání je ještě intuitivnější a jednodušší. Naše propojená strategie pro multifunkční zařízení umožňuje proaktivní správu a nepřetržitou optimalizaci infrastruktury tisku, zlepšená transparentnost přitom pomáhá vypořádat se s celým životním cyklem dokumentu,“ vysvětluje Daniel Woodstock.

Správa zařízení pro moderní práci

Společnost Canon se snaží poskytovat svým zákazníkům neustálou podporu, a proto přichází s aktualizací svého cloudového řešení uniFLOW Online, které prohlubuje a zdokonaluje synergii mezi hardwarem a softwarem. Nová verze uniFLOW Online 2019.1 přináší lokalizované prostředí do českého jazyka. Nabízí doplňkové funkce, jako například Print from Cloud (Tisk z cloudu), a rozšiřuje řadou podporovaných poskytovatelů služeb, včetně Box, Dropbox, Evernote, Google Drive, Microsoft OneDrive nebo Microsoft SharePoint Online. A také vylepšuje možnosti skenování pro nastavení profilů o knihovnu přednastavených šablon, které zkracují dobu potřebnou pro nastavení skenování.

„Zjistili jsme, že pro podniky neexistuje řešení typu „jedna velikost vyhovuje všem“. To je důvod, proč jsme pracovali na tom, aby III. edice imageRUNNER ADVANCE 3. generace poskytovala služby šité přesně na míru všem našim klientům. To bylo možné především díky tomu, že podporuje širokou škálu modelů a integrovaných řešení navržených, aby navzájem spolupracovaly bez jakýchkoli problémů,“ uzavřel Daniel Woodstock.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Epson: tiskárny EcoTank L3156 a L3160

17. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Všechny nejnovější tiskárny řady EcoTank (L3160, L3156) mají nový, prostorově úsporný design. Nádržka na inkoust už se nenachází na straně, ale je umístěna v přední části tiskárny. Kromě úspory místa tato úprava znamená, že je dobře vidět, kolik inkoustu zbývá. Nové lahvičky navíc není třeba mačkat, takže doplňování inkoustu je snadné a čisté, a do každé nádržky lze vložit pouze lahvičku se správnou barvou. Čtěte více

IDC: Prodej tiskáren na konci roku 2018 klesal

28. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej tiskáren a multifunkcí ve 4. čtvrtletí 2018 podle IDC meziročně klesl o 4,8 % na 26,7 milionu kusů. Čtěte více

Problémy s tiskem etiket v pivovaru Antoš vyřešila tiskárna Epson ColorWorks

25. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Epson)
Téma měsíce - Největší devízou pivovaru Antoš je široký záběr a variabilita nabídky. Jedním z problémů, se kterým se firma potýkala, bylo zajištění tisku etiket na jednotlivé produkty. Komplikaci vyřešila tiskárna Epson ColorWorks C7500, inkoustový přístroj s permanentní tiskovou hlavou určený pro profesionální produkci barevných etiket. Čtěte více

Výdaje firem na zabezpečení korporátního tisku rostou

18. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Přední poskytovatel inteligentních podnikových řešení společnost Y Soft Corporation oznámila, že platforma YSoft SafeQ získala vysoké hodnocení úrovně zabezpečení ve výzkumné studii společnosti Quocirca Global Print Security Landscape 2019. Čtěte více