Nová generace virtuální reality pro PlayStation přijde na trh začátkem příštího roku

25. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: www.engadget.com, www.theverge.com)
Téměř šest let po debutu prvního VR headsetu pro konzoli PlayStation společnost Sony oficiálně prostřednictvím svých kanálů na sociálních sítích oznámila termín příchodu nové generace. Jaké novinky můžeme očekávat?

První obrázky druhé generace VR headsetu pro PlayStation ukázalo Sony již letos v únoru. Již tedy víme, že kromě nového designu se zákazníci dočkají také přepracovaných ovladačů s lepší ergonomií, adaptivními triggery nebo haptickou odezvou a dále pak např. živého streamování nebo „kino módu“.

Podle dalších (již neoficiálních) informací by měl headset pracovat s rozlišením 4 000 × 2 400 bodů (tedy 2 000 × 2 040 bodů na jedno oko) a frekvencí 90 nebo 120 Hz. Zorné pole by mělo pokrývat úhle 110o. Možnost „pohledu skrze“ by pak měla uživatelům bránit v tom, aby vykročili z optimální zóny pohybu a narazili např. do nábytku.

V momentě příchodu headsetu na trh by mělo s jeho podporou počítat nejméně 20 „velkých“ herních titulů. Mimo jiné by mělo jít o Horizon, Walking Dead, No Man’s Sky nebo Resident Evil Village.

Na rozdíl od původní generace VR headsetu pro Sony PlayStation novinka nebude pro sledování uživatele v pohybu používat speciální kameru připojenou ke konzoli. Místo toho budou, podobně jako třeba u soupravy Quest 2, sloužil pro sledování pohybu kamery umístěno přímo na náhlavní sadě. Uživatel by takto měl být schopen přenášet i živý obraz sama sebe.

PS VR2 bude spolupracovat pouze s nejnovější generací herních konzolí od Sony. Pro připojení headsetu ke konzoli poslouží (jediný) USB-C kabel. Informace o ceně prozatím nejsou k dispozici.

Podobné články

M.2 SSD od Adata a XPG jsou kompatibilní s PS5

11. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adata)
Společnost Adata oznámila, že dva z jejích SSD disků jsou plně kompatibilní s herní konzolí PS5. Jde modely o XPG S70 Blade a zcela nový disk Adata Legend 840. Kompatibilitu disků potvrdila společnost během nedávného testování, které provedla ve svých výzkumných zařízeních. Čtěte více

Philips: monitory Momentum 279M1RV a 329M1RV

28. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Herní monitory Philips Momentum určené pro konzole Xbox jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální zážitek pro konzolové hráče nové generace tím, že zahrnují nové rozhraní HDMI 2.1, které umožňuje konzolové hraní nové generace s rozlišením 4K a rychlejší obnovovací frekvencí 120 Hz. Čtěte více

Microsoft přináší na Xbox své cloudové hraní

4. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft a www.techradar.com)
Uživatelé herních konzolí Xbox, zapojení do testovacího programu, již mohou využívat službu Xbox Cloud Gaming. Volně přeloženo to znamená, že hry budou moci nově do konzole streamovat skrze službu Xbox Game Pass a nebudou je muset předem stahovat a instalovat. Čtěte více

Tech Data bude v ČR dodávat produkty Xbox

21. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Tech Data bude od 1. července nabízet v České republice herní konzole a příslušenství Xbox z portfolia společnosti Microsoft. Tech Data bude dodávat produkty Xbox retailerům a dalším Microsoft partnerům a poskytovat jim informační, marketingovou a prodejní podporu. Čtěte více