Netgear se stal preferovaným dodavatelem přepínačů pro AMX by Harman

22. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear se stala preferovaným dodavatelem profesionálních AV přepínačů pro společnost AMX by Harman, která je průkopníkem v technologii AV přes IP. AV řešení společnosti se používají po celém světě, především v podnikových, vzdělávacích a státních aplikacích.

Při komplexním testování tým AMX ověřil, že přepínače firmy Netgear řady M4250 a M4300 poskytují ten nejlepší zážitek i pro jejich nejnáročnější zákazníky.

Spojení průkopníků v oboru AV přes IP

Řada síťových AV produktů AMX SVSI je výsledkem více než deseti let zkušeností na trhu AV přes IP a podpory Harman Professional Solutions, strategické obchodní jednotky patřící pod divizi Harman International společnosti Samsung.

Vztah mezi těmito dvěma společnostmi přinesl také vývoj integračního modulu AMX pro přepínače M4300, který zajišťuje monitoring stavu sítě. Kombinace využití sady pro vzdálenou správu od AMX (RMS) a aplikačního programovacího rozhraní (API) na přepínačích M4300 zajistí zákazníkům plynulý chod sítě.

„Naše AMX N-série síťových AV produktů v kombinaci s Pro AV přepínači Netgear představuje fantastické komplexní řešení,“ uvedl Jamie Trader, viceprezident divize Video & Control společnosti Harman Professional Solutions. „Z funkcí zabudovaných do těchto přepínačů bude kromě naší divize těžit také skupina Audio & Lightning, která oceňuje zejména Power over Ethernet (PoE). Žádný jiný výrobce přepínačů nenabízí stejnou sadu funkcí v kombinaci s takovým výkonem,“ zdůraznil.

„Jsme potěšeni, že společnost AMX doporučuje přepínače Netgear pro nasazení SVSI,“ řekl Laurent Masia, ředitel divize spravovaných přepínačů společnosti Netgear. „Naše společné úsilí o dosažení interoperability a technologické integrace nyní povede k vynikajícím uživatelským zkušenostem pro zákazníky firmy Harman.“

 

Profesionální AV přepínače

Na základě úspěšné řady spravovaných přepínačů M4300 navrhl Netgear novou řadu přepínačů M4250. Využil k tomu řadu poznatků od AV komunity a více než 25 let vlastních zkušeností se sítěmi. Díky tomu zajistil, že přepínače zvládají náročné požadavky na odesílání zvuku, videa a řídicích signálů přes síť IP. Proto se Netgear rychle stal jedním z nejdoporučovanějších dodavatelů pro nasazení AV přes IP.

Přepínače M4300

Řada vysoce výkonných přepínačů M4300 zahrnuje několik modelů, které splňují různorodé požadavky zákazníků na počet portů a konektivitu. Mohou být také stohovány, což umožňuje sestavit rozsáhlejší AV konfigurace. Funkce Netgear IGMP Plus zajišťuje robustní výkon vícesměrového vysílání bez obav ze zahlcení sítě. Modely z řady M4300 také podporují PoE+, obsahují non-blocking backplane (neblokující základní desku, díky které je zařízení schopné poskytnout plnou šířku pásma všem portům současně) a jsou navrženy tak, aby dokázaly zajistit vynikající výkon pro maximum protokolů AV přes IP.

Přepínače M4250

Přepínače řady M4250 jsou navrženy pro snadnou integraci do AV nosiče, pod stůl nebo za displej. Modely s PoE+ a Ultra 90 PoE++ umožňují napájení AV koncových bodů a mnoho dalšího IT příslušenství. Obsahují také zabudované funkce IGMP Plus, Auto-LAG a Auto-Trunk pro automatickou a dynamickou konfiguraci – včetně podpory více přepínačů současně.

Snadno použitelné rozhraní pomáhá systémovým integrátorům překonat typické únavné konfigurace přepínačů AV přes IP. Stačí jen vybrat protokol nebo dodavatele a poté příslušné porty. Zbytek konfigurace je automatický, což skokově snižuje čas strávený konfigurací sítě.

Široká škála aplikací

Přepínače Netgear M4250 a M4300 už se osvědčily po celém světě, od konferenčních místností přes univerzitní kampusy až po sportovní a divadelní sály. Strategický vztah s AMX by Harman umožňuje vytvářet ta nejpokročilejší AV řešení využívající IP technologii.

Štítky: 

Podobné články

QNAP: optický 25GbE řízený switch QSW-M5216-1T

16. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Qnap)
Společnost QNAP představila svůj první optický 25GbE řízený switch QSW-M5216-1T. Novinka díky 16 optickým portům 25GbE SFP28, portu 10GBASE-T a podpoře správy úrovně L2 prostřednictvím uživatelsky přívětivého webového rozhraní pomáhá malým a středním podnikům s upgradem páteřní sítě pro posílení výkonu úložišť, virtualizace i aplikací umělé inteligence. Čtěte více

Sophos představil vlastní řadu přepínačů

14. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Sophos představil řadu přepínačů Sophos Switch Series, která zahrnuje přepínače pro přístupovou vrstvu sítě, jež slouží k připojení, napájení a řízení přístupu zařízení v lokální síti. Nová nabídka rozšiřuje portfolio společnosti Sophos pro zajištění bezpečného přístupu, které zahrnuje rovněž zařízení Sophos Firewall a Sophos Wireless. Čtěte více

TP-Link představil Wi-Fi 6E router s mechanicky otočnými anténami a další novinky

11. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
TP-Link představil řadu novinek pro letošní rok v čele s třípásmovým Wi-Fi 6E AXE11000 routerem Archer AXE200 Omni s mechanicky otočnými anténami. Mezi další nová zařízení patří např. čtyřpásmový WiFi 6E router AXE16000 (Archer AXE300) nebo třípásmový Mesh systém s 10G portem Deco Wi Fi 6E AXE11000. Čtěte více

Nová generace „pevného“ bezdrátového internetu od O2 využívá 5G

7. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
5G Internet na doma přináší stabilní připojení do půl milionu domácností v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem. Dostupnost bude O2 průběžně rozšiřovat. Výhodou je jednoduchá instalace i výkonné a bezpečné připojení s Wi-Fi 6. Čtěte více