Netgear představil spravovaný přístupový bod WAX615 pro malé a střední firmy

23. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Dvoupásmový multi-gigabitový PoE Wi-Fi 6 AX3000 přístupový bod spravovaný službou Insight (WAX615) od společnosti Netgear disponuje celou řadou zajímavých funkcí a je vhodnou volbou zejména pro malé a střední firmy (SMB).

Netgear WAX615 malým a středním firmám a poskytovatelům spravovaných služeb nabízí výkonné řešení založené na technologii Wi-Fi 6 Release 2. Ta za srovnatelnou cenu přináší v porovnání s Wi-Fi 6 Release 1 dvojnásobnou datovou propustnost. Zařízení je navíc zpětně kompatibilní se všemi přístupovými body Netgear s Wi-Fi 5 a Wi-Fi 6 spravovanými službou Insight, což umožňuje snadný upgrade pro stávající sítě využívající tuto službu.

S maximální rychlostí 3 Gb/s, vynikajícím dosahem a snadným nastavením poskytuje přístupový bod bezproblémový roaming, vyvažování zátěže a přístup pro více uživatelů, což zajistí spolehlivý provoz i v prostředí s vysokou hustotou klientů.

Uživatel k zařízení získá roční předplatné služby Insight zdarma. Tato služba umožňuje plně centralizované nastavení zařízení, monitorování a ovládání v reálném čase, bez potřeby dalšího hardwaru pro správu. Netgear WAX615 je navíc vybaven jedním 2,5 Gb/s PoE portem pro rychlejší kabelové připojení a snadnou instalaci. Ideální spárování navazuje s PoE přepínači Netgear GSM4210P, MS510TXPP, MS510TXUP a MS108EUP.

„WAX615 je dalším příkladem odhodlání společnosti Netgear k inovacím a poskytování špičkových Wi-Fi řešení zákazníkům. WAX615 poskytuje vyšší datovou propustnost, zlepšenou efektivitu sítě a příjemnější uživatelskou zkušenost, to vše při zachování konzistence správy napříč generacemi produktů a za atraktivní cenu,“ uvedl Douglas Cheung, vedoucí divize SMB Wireless ve společnosti Netgear.

Zabezpečení Wi-Fi

Malé a střední firmy mohou od přístroje Netgear WAX615 očekávat zabezpečení na nejvyšší úrovni i bez výdajů, které jsou obvykle spojeny s touto třídou produktů. Netgear Insight usnadňuje konfiguraci a údržbu zabezpečení sítě pomocí následujících funkcí:

  • protokol WPA3 Enterprise pro nejvyšší úroveň zabezpečení Wi-Fi připojení;
  • osm samostatných bezdrátových sítí (SSID), které lze použít pro administrátory, zaměstnance, hosty a velké množství IoT zařízení (sledovací kamery, termostaty, dveřní zámky, senzory atd.);
  • individuální VLAN pro oddělené sítě a vyhrazené datové toky pro administrátory, zaměstnance, návštěvníky, HR, finance atd.

Dostupnost a cena

Dvoupásmový multi-gigabitový PoE Wi-Fi 6 AX3000 přístupový bod spravovaný službou Insight (WAX615) bude dostupný za doporučenou koncovou cenu 5 665 Kč (229 eur).

Podobné články

Produkty Wi-Tek v distribuci Express Alarm Czech

10. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Express Alarm Czech)
Společnost Express Alarm Czech uvedla na český trh produkty výrobce Wireless-Tek Technology Limited (Wi-Tek). V nabídce výrobce se nachází venkovní i standardní PoE switche, PoE repeatery, splittery a injektory, bezdrátová pojítka, routery nebo access pointy. Čtěte více

Netgear: přepínač MS108UP

30. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear představila nespravovaný multigigabitový Ultra60 PoE++ přepínač MS108UP. Novinka je vhodným společníkem přístupových bodů s Wi-Fi 6, které nacházejí využití zejména v malých a středně velkých firmách nebo v domácích kancelářích. Čtěte více

Nové přístupové body TP-Link pro vnitřní i venkovní použití

22. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila bezdrátové dvoupásmové přístupové body EAP610-Outdoor (AX1800) a EAP653 (AX3000), které nabízejí podporu standardu Wi-Fi 6 a jsou určeny pro využití v exteriéru a interiéru. Čtěte více

Nejkratší cesta k SDS vede přes VMware a Lenovo

18. 7. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data Distribution)
Softwarově definovaná úložiště (SDS) už přestala být technologickým výstřelkem a díky jednoduchosti, rychlosti a škálovatelnosti se stále více prosazují jako optimální řešení ukládání dat. Světovým průkopníkem filozofie přechodu od hardwarově orientovaných produktů k produktům založeným na softwaru v kombinaci s komoditním hardwarem je VMware vSAN. Nejjednodušší a nejrychlejší cestu k SDS představují servery Lenovo již předem plně připravené a konfigurované pro nasazení VMware vSAN technologie. Čtěte více