Na český a slovenský trh oficiálně míří další značka smartphonů

21. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oppo)
Už brzy na náš trh oficiálně vstoupí značka OPPO, aktuálně jeden z největších světových výrobců smartphonů. Na tuzemské trhy značka vstoupí se smartphony řady OPPO Reno5, které zaujmou vlastnostmi, jako je podpora 5G sítí, bohatá výbava nebo dostupné ceny.

Značka OPPO oficiálně vstoupí na český a slovenský trh v horizontu několika týdnů, a to spolu se speciální nabídkou. Vstup na trh značka zahájí prodejem zástupců produktové řady OPPO Reno5. Postupně však bude OPPO na český trh uvádět další produkty ze svého portfolia, například sluchátka.

V České republice budou telefony k dispozici prostřednictvím distributora IRD distribuce, na Slovensku budou k dostání u Westechu.

Zaměření na inovace a design

Společnost OPPO byla založena v roce 2004 a velmi rychle si získala silnou pozici na trhu. V současné době je OPPO jedním z největších výrobců smartphonů na světě. Meziročně firma roste o desítky procent, a to i v této době, kdy se růst konkurenčních společností často naopak zpomaluje.

Aby mohla značka OPPO na vysoce konkurenčním trhu mobilních telefonů uspět, investuje miliardy dolarů do výzkumu a vývoje a spolupracuje s předními světovými designéry. Jen v roce 2019 investovala společnost OPPO do výzkumu 1,42 miliardy dolarů a v následujících třech letech investuje další 7,2 miliardy dolarů. OPPO provozuje šest výzkumných institutů a čtyři výzkumná centra, ve kterých pracuje přes 10 000 vědců a výzkumníků – to je 25 % všech zaměstnanců společnosti. Produkty OPPO vznikají v devíti výrobních centrech vybavených nejmodernějšími technologiemi. Ze 70 % je výroba plně autonomní a na 90 % je automatizováno testování produkce.

Expresní nabíjení a špičkové fotoaparáty

Při vývoji smartphonů se OPPO soustředí především na kvalitu fotografií a displejů nebo na extrémně rychlé dobíjení baterií. Jedním z hlavních cílů značky je také zpřístupnit široké veřejnosti nejnovější mobilní síť 5G, a to i v nižších produktových řadách.

Technologie patentovaného bleskového nabíjení SuperVOOC/VOOC umožňuje dobíjení baterií smartphonů výkonem až 65 wattů. V závislosti na konkrétním produktu a kapacitě dané baterie to u průměrného OPPO zástupce znamená až dvě hodiny telefonování po pěti minutách dobíjení i dobití smartphonů na 95 % kapacity baterie za 30 minut.

Pro značku OPPO je také důležitý design produktů, ale ne na úkor kvality nebo užitné hodnoty, právě naopak. I k designu značka přistupuje tak, aby bylo používání jejích produktů především pohodlné a praktické. OPPO smartphony běží na OS Android, který je doplněný o vlastní uživatelsky přívětivou nadstavbu ColorOS. To uživatelům umožňuje kreativní nastavení prostředí telefonu podle vlastních preferencí, zvyklostí nebo třeba nálady.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Apple představil nové generace svých telefonů, tabletů a chytrých hodinek

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple na své první podzimní produktové online konferenci představil nové generace svých klíčových produktů. Již brzy se tak dočkáme iPhonu 13, nového iPadu i iPadu mini i sedmé řady Apple Watch. Navzdory velkým očekáváním jsme se však většinou dočkali spíše menších, chcete-li evolučních, změn… Čtěte více

OPPO to myslí vážně – ve Varšavě otevírá regionální centrum pro střední a východní Evropu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oppo)
Společnost OPPO zahájila nové aktivity ve střední a východní Evropu (CEE), které mimo jiné zahrnují regionální centrum v polské Varšavě, provozní infrastrukturu v jedenácti zemích CEE, testovací centrum v Rumunsku a komplexní výrobní zařízení v Turecku. Čtěte více

Prodej smartphonů v druhém kvartále slušně rostl

7. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle údajů společnosti Gartner vzrostl během druhého čtvrtletí 2021 globální prodej smartphonů meziročně o 10,8 % na 328,8 milionů. Čtěte více

Češi a Slováci vzali skládací telefony útokem: předobjednávky na novinky od Samsungu trhají rekordy

31. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung hlásí obrovský úspěch předobjednávek nové generace mobilů s ohebným displejem. Nové skládací telefony od Samsungu stejně jako hodinky Watch4 překonaly očekávání v předobjednávkách, meziroční nárůsty jsou v řádů stovek procent. Čtěte více