Motorola přenesla bezpečnostní řešení ThinkShield i na mobilní telefony

18. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Řešení ThinkShield pro mobilní zařízení představuje rozšíření portfolia Lenovo ThinkShield, které tak nově i na smartphony přináší široké možnosti zabezpečení, správy, produktivity a servisních vlastností na korporátní úrovni.

Díky programu ThinkShield může Motorola nabídnout kombinaci řešení, zdrojů, investic a zaměření pro korporátní zákazníky.

ThinkShield pro mobilní zařízení vychází z řešení pro počítače a splňuje čtyři základní principy:

1. Čistý operační systém: poskytnutím jedné z nejčistších verzí systému Android, omezením předinstalovaných aplikací a složitých vrstev uživatelského rozhraní, je minimalizován potenciál bezpečnostních oslabení v zařízeních Motorola.

2. Zabezpečení designem: více vrstev zabezpečení postavených na:

  • Zajištění platformy, která je integrována do všech zařízení Motorola. Kromě základních bezpečnostních zásad a postupů systému Android společnost Motorola navrhuje zajištění svého hardwaru (s funkcemi jako je Hardware Based Revocation, Hardware Root of Trust, Unlocked Bootloader Fuse a jiné) a vytváří řetězec důvěry prostřednictvím zabezpečení systému (včetně funkcí Code Signing, Tamper Proof Identity, Secure Boot a další funkce).
  • Schopnost dále chránit zařízení před malwarem, phishingem a síťovými útoky prostřednictvím obranných řešení založených na umělé inteligenci.

3. Vždy dostupná správa: jednoduché spuštění a správa prostřednictvím:

  • Registrace nulovým dotykem pro bezproblémové spuštění firemních zařízení.
  • Certifikace a partnerství s poskytovateli řízením koncových bodů pro zajištění úzkého souladu s předními řešeními v odvětví.
  • Set vylepšených služeb včetně specializované podnikové podpory pro celkovou pohodu.

4. Komplexní přístup: úplná ochrana během celého životního cyklu produktu:

  • Program důvěryhodných dodavatelů (špičkový program určený k zajištění toho, aby každý dodavatel splňoval vysoké bezpečnostní standardy stanovené zákazníky společnosti Motorola).
  • Zabezpečené poskytování služeb z výroby (důkladné procesy na bezpečné zajištění klíčů, certifikátů a údajů na každém zařízení).
  • Tým reagující na incidenty (tým bezpečnostních profesionálů, který se věnuje reakcím na bezpečnostní incidenty).

Na urychlení používání portfolia ThinkShield pro mobilní zařízení vytvořila společnost Motorola Center of Excellence zaměřené na rozšiřování softwaru, zabezpečení, služeb a řešení. Na kvalitě služeb Motorola spolupracuje s dalšími čelními technologickými společnostmi.

Výsledkem je, že už vedle tak silného portfolia zařízení doporučených pro Android Enterprise bude každý smartphone Motorola obsahovat ThinkShield pro mobilní zařízení. V průběhu nadcházejících měsíců bude ThinkShield pro mobilní zařízení představen na všech zařízeních a budou uvedeny na trh nové modely s dalšími funkcemi, které vyhovují přísným požadavkům korporátních zákazníků.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Co přinesl CES 2021?

22. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Máme za sebou další ročník veletrhu CES. Tentokrát kompletně digitální. I tak však přinesl celou řadu zajímavých novinek, které by jistě neměly uniknout vaší pozornosti. Věřme, že se s většinou z nich co nejdříve shledáme i u nás… Čtěte více

Nejlepší smartphone od Samsung opět posouvá hranice mobilních telefonů

18. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Nová vlajková loď společnosti Samsung, model Galaxy S21 Ultra 5G, opět exceluje a dá se říci, že posouvá hranice možného. Mezi největší patří např. špičkový fotoaparát, moderní čipset, opět vylepšený displej s propracovaným uživatelským rozhraním Samsung UI nebo funkčně bohaté dotykové pero S Pen. Čtěte více

Lenovo: smartphone moto g 5G

8. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo využilo svých zkušeností s výrobou chytrých telefonů a uvedla na trh zařízení moto g 5G, které kromě podpory mobilních sítí páté generace zaujme např. moderní procesorovou platformou, rozměrným displejem či dlouhou výdrží a rychlým nabíjením. Čtěte více

Štědrý den v síti O2: více spojených hovorů i přenesených dat

28. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Nouzový stav, karanténní opatření a Vánoce v užším kruhu rodinném. Tak vypadaly letošní svátky v Česku. Síť O2 letos na Štědrý den spojila rekordní počet hovorů a padl i vánoční rekord v objemu přenesených dat. Čtěte více