Motorola přenesla bezpečnostní řešení ThinkShield i na mobilní telefony

18. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Řešení ThinkShield pro mobilní zařízení představuje rozšíření portfolia Lenovo ThinkShield, které tak nově i na smartphony přináší široké možnosti zabezpečení, správy, produktivity a servisních vlastností na korporátní úrovni.

Díky programu ThinkShield může Motorola nabídnout kombinaci řešení, zdrojů, investic a zaměření pro korporátní zákazníky.

ThinkShield pro mobilní zařízení vychází z řešení pro počítače a splňuje čtyři základní principy:

1. Čistý operační systém: poskytnutím jedné z nejčistších verzí systému Android, omezením předinstalovaných aplikací a složitých vrstev uživatelského rozhraní, je minimalizován potenciál bezpečnostních oslabení v zařízeních Motorola.

2. Zabezpečení designem: více vrstev zabezpečení postavených na:

  • Zajištění platformy, která je integrována do všech zařízení Motorola. Kromě základních bezpečnostních zásad a postupů systému Android společnost Motorola navrhuje zajištění svého hardwaru (s funkcemi jako je Hardware Based Revocation, Hardware Root of Trust, Unlocked Bootloader Fuse a jiné) a vytváří řetězec důvěry prostřednictvím zabezpečení systému (včetně funkcí Code Signing, Tamper Proof Identity, Secure Boot a další funkce).
  • Schopnost dále chránit zařízení před malwarem, phishingem a síťovými útoky prostřednictvím obranných řešení založených na umělé inteligenci.

3. Vždy dostupná správa: jednoduché spuštění a správa prostřednictvím:

  • Registrace nulovým dotykem pro bezproblémové spuštění firemních zařízení.
  • Certifikace a partnerství s poskytovateli řízením koncových bodů pro zajištění úzkého souladu s předními řešeními v odvětví.
  • Set vylepšených služeb včetně specializované podnikové podpory pro celkovou pohodu.

4. Komplexní přístup: úplná ochrana během celého životního cyklu produktu:

  • Program důvěryhodných dodavatelů (špičkový program určený k zajištění toho, aby každý dodavatel splňoval vysoké bezpečnostní standardy stanovené zákazníky společnosti Motorola).
  • Zabezpečené poskytování služeb z výroby (důkladné procesy na bezpečné zajištění klíčů, certifikátů a údajů na každém zařízení).
  • Tým reagující na incidenty (tým bezpečnostních profesionálů, který se věnuje reakcím na bezpečnostní incidenty).

Na urychlení používání portfolia ThinkShield pro mobilní zařízení vytvořila společnost Motorola Center of Excellence zaměřené na rozšiřování softwaru, zabezpečení, služeb a řešení. Na kvalitě služeb Motorola spolupracuje s dalšími čelními technologickými společnostmi.

Výsledkem je, že už vedle tak silného portfolia zařízení doporučených pro Android Enterprise bude každý smartphone Motorola obsahovat ThinkShield pro mobilní zařízení. V průběhu nadcházejících měsíců bude ThinkShield pro mobilní zařízení představen na všech zařízeních a budou uvedeny na trh nové modely s dalšími funkcemi, které vyhovují přísným požadavkům korporátních zákazníků.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Google představil finální verzi Androidu 12. Co přinese?

13. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google dokončila práci na finální podobě mobilní platformy Android 12. Jako první by ji měli obdržet majitelé telefonů Google Pixel, následovat budou i přístroje výrobců jako Samsung, OnePlus, Oppo, Realme, Vivo či Xiaomi. Doufejme, že alespoň někteří z nich to zvládnou ještě letos. Čtěte více

HMD: chytrý telefon Nokia G50

9. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HMD Global)
Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představila nový telefon spadající do oblíbené řady Nokia G. Nokia G50 je nejdostupnější 5G telefon značky Nokia, který do cenově nižší kategorie přináší finskou kvalitu, rychlé připojení a pokročilé funkce. Čtěte více

Jednotlivé typy USB-C kabelů rozliší nová loga

5. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: USB-IF)
Letos v květnu organizace USB-IF, která stojí za standardem USB, představila nové specifikace pro rozhraní USB-C, respektive technologii Power Delivery (PD), s výkonem až 240 W. Nyní organizace USB-IF pro jednotlivé specifikace zveřejnila nová loga, která by měla napomoci se zorientovat v tom, se kterým kabelem lze využít možnosti daného zařízení na maximum. Čtěte více

realme se dostalo mezi šest nejprodávanějších značek smartphonů

29. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: realme)
Značka realme pronikla v globálním žebříčku mezi šest největších dodavatelů chytrých telefonů. Ukázala to data od společnosti Counterpoint z období od třetího čtvrtletí 2018 až do druhého čtvrtletí 2021. Mezi šest největších značek se realme dostalo za tři roky. Čtěte více