Motorola představila novou řadu smartphonů edge 20

4. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Nová řada telefonů motorola s modely edge 20 pro, edge 20 a edge 20 lite překonává předchozí generaci téměř ve všech kategoriích a přináší výkonnější procesory, hlavní fotoaparát s většími pixely a vůbec první periskopový zoom společnosti Motorola, díky němuž se k objektu přiblížíte až 50×. Zákazníci se dále mohou těšit na rychlejší obnovovací frekvenci displeje, rychlejší nabíjení a platformu Ready For.
motorola edge 20 pro

Společnost Motorola se u rodiny smartphonů motorola edge 20 zaměřila na vylepšení funkcí fotoaparátu, protože spotřebitelé se stále více spoléhají na fotoaparáty svých smartphonů a dnešní sociální generace pokračuje v objevování způsobu, jakým sdílíme vizuální zážitky. Obrázky a videa se používají k posílení vztahů a propojení smysluplnějšími způsoby. 

motorola edge 20 pro

Motorola edge 20 pro je vybavená vůbec prvním teleobjektivem Motorola ve stylu periskopu, což je v této třídě zřídka vídaná funkce. Tato funkce ohýbá světlo o 90 stupňů a zajišťuje tak vynikající ostrost. Fotoaparát přináší také 50× super zoom. Další novinkou je možnost nahrávat video v 8K rozlišení.

Nový hlavní fotoaparát disponuje rozlišením 108 Mpx a jedním z největších sensorů fotoaparátu vůbec s optickým formátem 1/1,5". Je vybavený technologií Ultra Pixel, díky níž je každých devět pixelů spojeno do jednoho velkého ultrapixelu, což devětkrát zvyšuje citlivost na světlo a vede k lepšímu výkonu při slabém osvětlení. Ultraširokoúhlý objektiv s vestavěnou funkcí Macro Vision pomůže zachytit více a detailněji bez ohledu na to, jak daleko nebo blízko se od fotografovaného objektu nacházíte. Ultraširokoúhlý objektiv umožňuje zachytit čtyřikrát více scén, díky čemuž se na snímek ze záběru okolí vejde vše potřebné.

Telefon má 6,7" Max Vision displej s technologií OLED. Displej nabízí 10bitové barvy a dosahuje barevného prostoru DCI-P3 a standardů HDR10+. Společnost Motorola vůbec poprvé nabízí obnovovací frekvenci 144 Hz, což je nejvyšší obnovovací frekvence dostupná u běžného smartphonu – o 140 % rychlejší, než byl před několika lety 60Hz průmyslový standard, a o 60 % rychlejší než první generace rodiny motorola edge.

Motorola edge 20 pro dále přináší podporu 5G a Wi-Fi 6. Výpočetní výkon telefonu dodává procesor Qualcomm Snapdragon 870 doplněný o 256GB úložiště a 12GB paměť RAM.

motorola edge 20

Motorola edge 20 je s tloušťkou 6,99 mm jedním z nejtenčích 5G smartphonů na trhu. Je proto ideální pro každého, kdo ocení moderní zeštíhlený design. Přístroj je rovněž vybavený hlavním snímačem, ultraširokoúhlým objektivem a makroobjektivem jako motorola edge 20 pro, a navíc 30× super zoom teleobjektivem. Veškerý obsah si může uživatel prohlížet na 6,7" displeji s obnovovací frekvencí 144 Hz.

Novinka je vybavená procesorem Qualcomm Snapdragon 778G a podporuje Wi-Fi 6 i 5G. Díky úložišti s kapacitou až 256 GB telefon nabízí dostatek místa pro fotografie, filmy, hry a hudbu. Telefon je napájen 4 000mAh baterií s podporou rychlého nabíjení (10 minut na nabíječce zajistí výdrž na dalších osm hodin).

motorola edge 20 lite

Cenově dostupný model, který nabízí to nejlepší z ostatních novinek, ale za výrazně nižší cenu. Zákazníci se tak mohou těšit např. na podporu 5G, 108mpx fotoaparát, 6,7" OLED displej, energeticky úsporný čipset MediaTek nebo až 8 GB paměti. Baterie má kapacitu 5 000 mAh.

síla skrytá za objektivem

Fotoaparáty nové řady motorola edge jsou vybaveny novými nástroji, které umožňují zachytit obsah snadněji, rychleji a kvalitněji. Režim duálního snímání umožňuje nahrávat video nebo pořizovat fotografie libovolnými dvěma fotoaparáty současně.

 

Telefony motorola edge 20 pro a motorola edge 20 disponují také funkcemi Audio Zoom a super zpomalený pohyb. Audio Zoom využívá pokročilé mikrofony k zachycení zvuku snímaného objektu a zároveň filtruje okolní šum a hlasy, takže videa díky tomu nyní nabízí pouze zamýšlený zvuk. Funkce super zpomalený pohyb pak pořizuje záznam se snímkovou frekvencí 960 fps.

Dostupnost a cena

Telefony budou dostupné od září. Motorola edge 20 pro bude k dispozici za 17 999 Kč, motorola edge 20 přijde na 12 999 Kč a na model motorola edge 20 lite si budou zákazníci muset připravit 8 999 Kč.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Ilustrační foto (Motorola)

Samsung se znovu stal nejprodávanější značkou chytrých telefonů

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2024 podle IDC meziročně vzrostl o 7,8 % a Samsung se znovu vyhoupl do pozice nejprodávanějšího výrobce. Čtěte více

Recenze realme 12+ 5G: Originální smartphone se zábavným fotoaparátem

19. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Po období určité stagnace se společnost realme opět vrací do boje o tuzemský trh. O přízeň českých zákazníků se bude ucházet také s modelem střední třídy realme 12+ 5G, který láká na elegantní design, povedený displej, všestranný fotoaparát nebo dobrou výdrž baterie s podporou rychlého nabíjení. Čtěte více

HONOR 200 Pro obsadil přední místo v žebříčku DXOMARK

9. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Honor)
HONOR 200 Pro se umístil na předním místě v žebříčku high-end smartphonů DXOMARK a potvrdil tak závazek společnosti HONOR přinášet inovace zaměřené na člověka. HONOR 200 Pro také obdržel ocenění Gold Display Label a Eye Comfort Label za vynikající kvalitu displeje a funkce pro pohodlí očí. Čtěte více

Motorola: smartphony razr 50 ultra a razr 50

6. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Značka Motorola představila dva nové stylové smartphony řady Razr. Nejnovější přírůstky do portfolia v podobě modelů razr 50 ultra a razr 50 se chlubí elegantním rozevíracím provedením, stylovými barvami, moderními materiály i pokročilou výbavou, ze které vyčnívají mimo jiné fotoaparáty a pokročilé funkce umělé inteligence. Čtěte více