MMD inovuje nejen na poli produktů

1. 10. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Společnost MMD - Monitors & Displays Czech Republic přivítala do svých řad novou posilu, odhalila plány do budoucna a ukázala produkty a technologie pro podzimní a zimní sezonu, které se brzy dostanou do skladů distributorů.
Jiří Dubina, regional sales director v MMD

Janu Robešovou, kterou velmi dobře znáte, jako country manažerku v MMD, vystřídal Martin Hempl, který odešel z pozice channel manažera. A na ni se dostala nová posila a to sice František Koutník, kterého můžete znát z Verbatimu. Jana však zcela neodchází, ale práci pouze přerušuje, protože se jde věnovat milým povinnostem na mateřské dovolené.

Vývoj trhu

Prodej monitorů na českém a slovenském trhu roste několik čtvrtletí po sobě. Výjimku sice tvořilo první čtvrtletí letošního roku (pokles o několik málo procent), ale druhé čtvrtletí to dohnalo, protože nárůst byl více než 20%, za což může ukončení podpory Windows XP. Jiří Dubina, regional sales director v MMD však doufá, že vzrůstající trend bude pokračovat i nadále. Zároveň připomněl, že značky Philips a AOC (o které v MMD pečují) rostou rychleji než ty konkurenční a v současné době jsou v součtu (pokud je vezmeme dohromady) dvojkou jak na českém, tak slovenském trhu. „Toto je díky našim distributorům, ale také prodejcům, kteří v jednotlivých krajích prodávají naše produkty, a my se je snažíme maximálně podpořit,“ řekl Jiří Dubina.

MMD v následujících měsících

Do budoucna se MMD bude věnovat podpoře zlepšení podmínek pro uživatele, kteří tráví dlouhé hodiny před monitorem a to díky nové technologii Philips SoftBlue, jež chrání oči. Na trh uvede monitory s vysokým rozlišením (4K2K) v různých velikostech, jež se dostávají k široké veřejnosti a po dlouhém období mají uživatelé možnost při koupi vybírat z více možností rozlišení. Nebudou chybět ani větší úhlopříčky pro lepší zážitek ze sledování a vyšší produktivitu a to sice do velikosti až 40”.

Podle MMD se herní monitory stanou důležitou kategorií s vlastním přístupem. Navíc se musí přizpůsobit novému trendu – nahrazování klasických počítačů chytrými zařízeními – a to především prostřednictvím Miracastu, MHL či USB. Dotyková zařízení a zařízení s Androidem, jako jsou například smart all-in-one monitory nebo dotykové monitory již nyní hrají ve Philipsu prim a používají se i v oblasti signage. Do budoucna nebude chybět pokračování expanze do oblastí, jako je zdravotnictví, školství nebo hotelnictví.

Produktové novinky

Novinkami na trhu jsou - Philips 288P6LJEB, který nabízí nejjemnější detaily s 28palcovým UltraClear 4K UHD zobrazovačem; model 272G5DYEB se může pochlubit technologií G-Sync, kterou ocení především hráči a nechybí 144Hz frekvence, kterou má i 272G5DJEB. A jestliže vaši zákazníci touží po designovém modelu, potom jim určitě nabídněte 275C5QHAW Philips Moda 2, kombinující krásný vzhled a bluetooth reproduktorový systém (zabudovaný ve stojanu) v jednom. MMD se věnuje také oblasti tenkých klientů a tak u ní najdete monitory řady Virtual Desktop Infrastructure a to konkrétně pro Citrix a VMware. Systémem Android je potom poháněn model S231C4AFD. V případě značky AOC stojí za povšimnutí model U3477PQU, cože je 34palcový WQHD monitor s poměrem stran 21 : 9 a rozlišením 3 440 x 1 440.

V případě digitálních zobrazovacích zařízení má Philips také několik inovací. Hlavní řady jsou Q (základní), E (profesionální) a V (high-endová). U nich se změnil design (mají i menší rámečky) a byly vylepšeny použité technologie. Například pokud vypadne zdroj příjmu pro zobrazování, obrazovka neztmavne, ale můžou se na ní objevit obrázky, které lze nahrát do vnitřní paměti.

Štítky: 
Monitory, Philips, AOC, Philips monitory
Fotogalerie: 
Martin Hempl
MIlan Krejzlík

Podobné články

Nové monitory Philips zaujmou nejen konzolové hráče nebo milovníky kvalitního zvuku

13. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
Společnost MMD představila pestrou na veletrhu IFA širokou škálu monitorů Philips určených jak pro domácnosti, tak pro profesionály. Ať již uživatelé hledají perfektní obraz, více soukromí, maximální konektivitu, více kreativního prostoru, prvotřídní hraní nebo monitory přátelské k životnímu prostřední, jistě mezi novinkami najdou svého kandidáta. Čtěte více

Dell a Alienware představily svůj ekosystém pro hraní her na počítačích

2. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Značky Dell a Alienware si přichystaly nové technologie, které uspokojí potřeby všech typů hráčů: notebooky, stolní počítače, monitory, headsety, klávesnice a myši – tedy kompletní herní ekosystém. Na českém trhu budou novinky dostupné v průběhu září 2019. Čtěte více

BenQ: monitor PD3220U

25. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Firma BenQ rozšířilo řadu monitorů DesignVue pro profesionální grafiky o model BenQ PD3220U. Monitor s 31,5" obrazovkou nabízí 4K rozlišení, 100% pokrytí barevného prostoru sRGB a 95% pokrytí P3. K dispozici je také technologie BenQ AQCOLOR, technologie pro ochranu zraku uživatele a široké možnosti připojení včetně rozhraní Thunderbolt 3, DisplayPort a HDMI. Čtěte více

Acer: monitor Predator XN253QX

22. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila monitor Predator XN253QX pro profesionální hráče, kteří hledají plynulé zobrazení. Toho je v případě tohoto Full HD modelu dosaženo použitím panelu s obnovovací frekvencí až 240 Hz, podporou technologie G-Sync a nativní dobou odezvy 3 ms a až 0,4 ms z šedé do šedé. Čtěte více