Mibcon má SAP Quality Awards již po třetí

1. 11. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: Mibcon)
Společnost Mibcon vyhrála již po třetí za sebou „zlato“ v prestižní soutěži SAP Quality Awards CEE (oblast střední a východní Evropy) a postoupila mezi pět hodnocených projektů do dalšího kola.

Společnost Mibcon se zúčastnila letošní soutěže s projektem „Finanční konsolidace ve společnosti Český aeroholding“. V projektu bylo řešeno metodické sjednocení skupinového účetnictví ze skupiny ČSA (řešeno v systému Oracle Financials) a ČAH/Letiště Praha (řešeno v systému SAP).

Cíle projektu

Hlavní úlohou Českého aeroholdingu bylo zajistit koordinaci, finanční řízení a propojení synergií uvnitř celé skupiny. Jedním z velmi důležitých předpokladů k podpoře finančního řízení je i konsolidované výkaznictví za skupinu. Právě pro tuto oblast si Český aeroholding vybral jako partnera společnost Mibcon.

Řešení Mibcon 

Tým Mibconu pod vedením Vladislava Štefaňáka navrhl metodiku finanční konsolidace celé skupiny dle českých i IFRS účetních standardů a úspěšně implementoval software, pomocí kterého by byla takto navržená metodika konsolidace efektivně prováděna. Jako konsolidační nástroj byl úspěšně nasazen systém SAP Business Planning and Consolidation (SAP BPC).
Hlavními přínosy projektu bylo zrychlení celého procesu finanční konsolidace (od sběru dat až po tvorbu výstupních reportů) přibližně o 5 týdnů, dále pak možnost efektivně sestavovat konsolidované závěrky za celek nebo dílčí části skupiny na čtvrtletní či měsíční bázi.

Vyjádření zákazníka a řešitelů

„Český aeroholding na tomto řešení dále oceňuje především uživatelskou přívětivost systému, který umožňuje průběžné úpravy vzhledu výkazů a jejich navázání na vstupní data vyškolenými uživateli bez nutnosti interakce s IT specialisty,“ řekl Petr Doberský, výkonný ředitel pro ekonomiku společnosti Český aeroholding. „Předpokladem úspěšné implementace nejsou jen znalosti a dovednosti, ale neméně důležitá je efektivní spolupráce a pozitivní atmosféra v týmu. Díky neobyčejně pozitivnímu přístupu zaměstnanců Českého Aeroholdingu k projektu a konzultantům společnosti Mibcon, se podařilo vytvořit jeden kompaktní implementační tým orientovaný na výsledek. Těší mě, že jsme skutečně naplnili motto naší společnosti “Working together,“ dodal Vladislav Štefaňák, ředitel divize EPM společnosti Mibcon.

Udílení SAP Quality Awards EMEA (128 zemí Evropy, Středního východu a Afriky), se uskuteční v listopadu v Madridu.

Štítky: 

Podobné články

MIBCON mění strukturu a akvíruje

2. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mibcon)
Poradenské firmy sdružené kolem společnosti MIBCON, jednoho z největších tuzemských SAP partnerů, přecházejí do holdingové struktury zastřešené podnikem MIBCON Group. Konsolidaci předcházelo několik akvizic, poslední z nich je slovenská INFORMA. Čtěte více

Hranice mezi jednotlivými prodejními kanály mizí, omnichannel se stává nutností

25. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mibcon)
Digitální transformace rozšiřuje možnosti prodejců přiblížit se přáním zákazníků. Hlavním důvodem stále masivnějšího růstu vícekanálového (omnichannel) prodeje je fakt, že zákazníci chtějí pohodlně nakoupit tam, kde právě jsou – v kamenném obchodě, mobilní aplikaci i na e-shopu. Čtěte více
Foto: Freeimages.com

Co očekávají lidé od nákupů v e-shopech?

16. 8. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mibcon)
Lidé v e-shopech nakupují rádi a stále častěji. Spolu s tím ale stoupají i nároky na internetové prodejce, kteří by měli investovat do technologií a využít je k tomu, aby pochopili, co zákazníci opravdu chtějí, a nakupování jim co nejvíce zpříjemnili. Čtěte více

Mibcon majetkově vstoupil do Greensoftu

9. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mibcon)
Poradenská společnost Mibcon získala 50% podíl ve společnosti Greensoft. Mibcon transakcí získal kompetence v odvětví výrobních a projektově řízených firem, Greensoft naopak velkého partnera na trhu IT, a díky tomu může svým zákazníkům ve větší míře nabízet ostatní služby, řešení a technologie z portfolia skupiny Mibcon. Čtěte více