LG začíná nabízet OLED televizory s podporou G-Sync

10. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Role televizorů se v posledních letech posouvá. Neslouží již jen k sledování filmů, seriálů nebo třeba sportovních přenosů, ale jejich využití se rozšířilo i do herní komunity. Z televizorů se tak stává běžná herní výbava, na což jejich výrobci reagují rozšiřováním jejich výbavy o nezbytné funkce a vlastnosti.

Mezi první televizory, které hráče oslovily, patří LG OLED TV 2019. Od začátku o ně byl zájem především proto, že patřily mezi první modely, které nabízely funkci NVIDIA G-SYNC. Společnost LG ji implementovala do svých OLED televizorů, a díky tomu může nabídnout plynulý herní zážitek bez rušivého sekání a trhání obrazu. Nabízí něco, co bylo do té doby dostupné jen prostřednictvím herních monitorů.

Aby LG OLED televizory splnily vysoké standardy společnosti Nvidia a mohly se pyšnit funkcí G-SYNC, prošly stovkami testů. Existuje hned několik vlastností, které splnění podmínek usnadňují. Jádrem všeho je struktura OLED, která se hodí k zachycení rychlé akce odehrávající se na obrazovce. Pixely OLED TV zajišťují rychlejší dobu odezvy, než může poskytnout tradiční LED televizor. Znamená to, že obraz je vykreslený rychleji a přesněji, což hráči, zvláště u akčních her, kvitují.

Výkon bez sekání

Další faktor, který posouvá herní kvalitu LG OLED televizorů, je nejnovější procesor α9, který najdete v modelech OLED GX, WX a CX. Výkon snižuje latenci, rozmazání pohybu a stínování na sotva rozpoznatelnou úroveň. Obraz se u LG OLED televizorů neseká, protože využívá schopnost rychle reagovat na změny snímkové frekvence, ke kterým během hraní her logicky dochází. Je to možné díky podpoře variabilní obnovovací frekvence (VRR) a automatickému režimu nízké latence (ALLM). Obě technologie umožňují bezproblémovou hratelnost s rychlými přechody pohybu. Jsou kompatibilní s rozlišením 4K s rychlostí až 120 snímků za sekundu.

Pixely pro ohromující obraz

Další výhodu přináší samosvítící pixely LG OLED. Barvy jsou plné, černá je skutečně černá, a i další odstíny jsou živé, ale stále přirozené. Televizory reprodukují každou barvu přesně tak, jak má být, a odhalují každý detail v každém snímku ve zlomku sekundy. Umožní hráčům si naplno vychutnat HDR hraní.

LG nabízí hráčům širokou nabídku televizorů, včetně nově nabízené 48" úhlopříčky (model 48CX). Kromě hloubky obrazu a realistických barev disponují LG OLED televizory ostrým 4K obrazem. Osm milionů pixelů, kterými 48" televize disponuje, je tak srovnatelných s hustotou pixelů televizorů 8K s 96" obrazovkou.

Štítky: 
TV, Televize, Televizory, Gaming, Hry, LG Electronics

Podobné články

LG překonalo hranici 10 milionů prodaných OLED televizorů

5. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
LG překonala milník 10 milionů prodaných kusů OLED televizorů, a to za posledních sedm let. OLED TV se tak zařadily mezi nejprodávanější produkty v kategorii TV. Čtěte více

Philips TV & Sound představil nálož novinek pro podzimní sezonu

3. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP Vision )
Společnost TP Vision odhalila nové produkty z oblasti audiovizuální zábavy. Představila nový televizor nejvyšší řady se zvukem od Bowers & Wilkins, sluchátka s aktivním potlačením hluku, nové soundbary včetně těch prémiových od značky Philips Fidelio a v neposlední řadě nový bezdrátový hudební systém, který všechny tyto produkty propojuje dohromady do jedné chytré domácnosti. Čtěte více

Pozemní vysílání je v Česku populární, placená televize však přesto převládá

28. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Polovina Čechů aktivních na internetu využívá ve své domácnosti terestrický příjem televizního signálu. Placená televize ale není žádným otloukánkem – nějakou její formu využívá 63 % internetové populace (v některých případech právě v souběhu s terestrickým příjmem), přičemž 59 % placenou televizi považuje za hlavní typ příjmu. Čtěte více

Jsou tady prázdniny a s nimi i letní Reseller Magazine

26. 6. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Naše redakce je již připravena na letní prázdniny. Jste i vy? Období letních dovolených, cestování a odpočinku si už teď můžete zpříjemnit četbou prázdninového dvojčísla. To tentokrát neobvykle vychází již 26. června, takže si jej můžete užít už během červencových státních svátků. Čtěte více