Philips TV & Sound představil nálož novinek pro podzimní sezonu

3. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP Vision )
Společnost TP Vision odhalila nové produkty z oblasti audiovizuální zábavy. Představila nový televizor nejvyšší řady se zvukem od Bowers & Wilkins, sluchátka s aktivním potlačením hluku, nové soundbary včetně těch prémiových od značky Philips Fidelio a v neposlední řadě nový bezdrátový hudební systém, který všechny tyto produkty propojuje dohromady do jedné chytré domácnosti.

Součástí všech televizorů OLED modelové řady 2020, včetně modelu OLED+935, jsou interně vyvinuté funkce umělé inteligence. TP Vision přidává ke čtvrté generaci procesoru P5 jednoúčelový AI čip a nabízí tak novou vylepšenou verzi systému AI s využitím extra výpočetní kapacity. Funkce využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů z jedinečné databáze vytvořené vývojovým týmem Philips TV za posledních 30 let.

Software AI nevylepšuje jen pět pilířů kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), ale je navržen tak, aby mezi pilíři vytvořil lepší rovnováhu a mnohem realističtější, přirozenější obraz.

Nová verze čipsetu Inteligent Dual Engine přináší zabraňuje vypalování obrazových bodů. Využívá detekce programových log monitorováním mřížky o 32 400 zónách k velmi přesné detekci statického obsahu a postupnému snižování intenzity jeho světelného výkonu. Tím zabraňuje vypalování – aniž by to ovlivnilo zobrazení ostatních částí obrazovky. Tento systém odstraňuje problém s vypalováním u 95 % statických částí obrazu včetně log a herního obsahu.

OLED+935 je první televizor Philips, který obsahuje pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrální měnič Tweeter-on-Top z dílny Bowers & Wilkins, namontovaný v samostatném krytu reproduktoru. Vše je zasazené v minimalistickém kovovém rámu, který funguje i jako stojan. Televizor lze však také pověsit na zeď. Stejně jako u legendárních reproduktorů společnosti B&W je i u tohoto modelu oddělen výškový reproduktor od větších zvukových měničů. Díky tomu je vysokofrekvenční výkon dodáván bez zkreslení spojeného s difrakcí, která se objevuje u výškových reproduktorů zabudovaných do větších skříní. Zařízení obsahuje celkem deset zvukových měničů ve specifikaci 3.1.2 včetně tří 19mm titanových kopulí v přední konfiguraci vlevo, pro střed a vpravo (LCR). Všechny tři sestavy výškových reproduktorů jsou odděleny od krytu reproduktoru, aby byl zajištěn vynikající přenos zvuku, s výškovým reproduktorem Tweeter-on-Top namontovaným ve své vlastní pevné, chromované kovové schránce. Tento reproduktor doplňuje partnerskou střední jednotku měniče pro vytvoření vlastního pole středových kanálů.

Sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku

Dále společnost Philips TV & Sound představila svá sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku (ANC).

Sluchátka T8505 jsou nejvýkonnějšími true wireless sluchátky řady Philips, mimo jiné díky 13mm neodymovým zvukovým měničům používaným společně s technologií ANC – s funkcí rozpoznávání pozadí – a vynikající pasivní izolací. Velká kapacita baterie zaručuje přehrávání po dobu až šesti hodin (pět hodin s neustále zapnutým ANC), dalších 18 hodin přehrávání zajistí přenosné dobíjecí pouzdro.

Sluchátka T5505 nabízejí jedinečnou kombinaci kvality zvuku a pohodlí ve střední cenové hladině. Systém Philips Advanced ANC s funkcemi pro mapování pozadí doplňují 8mm neodymové reproduktory, kulatá akustická trubice a tři velikosti vyměnitelných koncovek do uší, které společně zajišťují skvělou kvalitu zvuku, pohodlí a slouží i k pasivní izolaci hluku.

Lehký skládací design s nastavitelným hlavovým obloukem a velkými měkkými polštáři kolem uší reprezentují náhlavní sluchátka H9505. Ty kombinují pohodlí pro dlouhý poslech s potlačením okolního hluku a potenciálem zvukového výkonu s vysokým rozlišením, vše s výjimečným poměrem cena/výkon. Velké 40 mm neodymové akustické měniče nabízejí detailní širokopásmový zvuk s možností přehrání zvuku s vysokým rozlišením (akreditace HRA 24bit / 96 kHz) prostřednictvím dodaného odnímatelného připojovacího zvukového kabelu.

Soundbary včetně prémiové značky Fidelio

Do kategorie nově představených audio výrobků Philips patří také pětice soundbarů série 8000 a dva prémiové soundbary Fidelio.

Série 8000 zahrnuje široký výběr produktů od 120W modelu B8205 s konfigurací 2.1 až po 360W model B8905 s konfigurací 3.1.2, měniči Dolby Atmos Elevation, bezdrátovým subwooferem a podporou eARC.

Nové soundbary Fidelio sdílejí klasické znaky této prémiové značky – nabízejí zakázkové komponenty a pokročilé technologie, aby poskytly maximální zvukový výkon. K tomu se přidává evropský design a kvalitní provedení včetně použití autentických, prvotřídních materiálů.

Philips Fidelio B95 je sesterským produktem modelu B97 ovšem s prostorovým zvukem ve formátu 5.1.2 a bez podpory technologii Surround on Demand. B95 obsahuje celkem 14 elektroakustických měničů včetně pěti 19mm kopulovitých výškových měničů – tři jsou umístěny vpředu a dva směřují do stran. Dále je soundbar osazen třemi páry středových/basových měničů o rozměrech 1 × 3,5 palce a dvěma jednotkami Dolby Atmos Elevation.


Philips Fidelio B97 je štíhlý soundbar s vícekanálovou konfigurací 7.1.2, obsahující jak speciální měniče Dolby Atmos Elevation, tak technologii Philips Fidelio’s Surround-on-demand. Surround-on-demand u soundbaru B97 zahrnuje dva oddělitelné bezdrátové reproduktory, které fungují jako součást levého a pravého kanálu, pokud jsou umístěny hned vedle soundbaru nebo jako vyhrazený levý a pravý prostorový kanál, pokud jsou umístěny odděleně. Systém B97 obsahuje celkem 17 elektroakustických měničů, včetně osmi basových/středových měničů o rozměrech 1 × 3,5 palce.

Sluchátka Fidelio X3

Do rodiny produktů Philips Fidelio patří také audiofilská náhlavní sluchátka Fidelio X3 představená letos v březnu. Ta přijdou do prodeje již v září tohoto roku. Společnost TP Vision navrhla Philips Fidelio X3 tak, aby kombinovala přesnost podání zvuku s velkorysými basy a hřejivým středním rozsahem. Důraz je kladen na zvuk s výjimečným oddělením nástrojů a hlasů, zatímco špičková část spektra je čistá, detailní a poskytuje vynikající rozšíření. Výsledkem je podání ve velkém měřítku s hudbou, která přesahuje hranice náhlavní soupravy. Vytváří se tak jedinečný zážitek, který je autentický i přesný.

Philips Wireless Home System

Společnost TP Vision uvedla nový bezdrátový systém Philips TV & Sound Wireless Home System a novou dedikovanou aplikaci Philips Sound s podporou DTS Play-Fi – speciálně vyvinutou, aby snadno a bez zpoždění propojila kompatibilní produkty Philips TV & Sound. Nový domácí bezdrátový systém je založený na technologii DTS Play-Fi, což je prémiová bezdrátová audio platforma, která uživatelům umožňuje streamovat audio vysoké kvality z televizorů a mobilů do kompatibilních reproduktorů po celém domě. Platforma využívá proprietární streamovací synchronizaci a autentizaci. Všechny televizory Philips roku 2020 s operačním systémem Android TV budou DTS Play-Fi podporovat již z výroby, televizory s OS Android TV z roku 2019 dostanou podporu po aktualizaci.

Štítky: 
Televizory, Sluchátka, Soundbary, Audio, Video, TV, TP Vision (TV Philips)

Podobné články

TV a monitory Samsung získávají Xbox aplikaci s podporou streamovaného hraní

27. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Microsoft ve spolupráci se Samsungem spustil aplikaci Xbox pro chytré televizory Samsung (pro rok 2022) a pro monitory letošní řady Smart Monitor. Aplikace Xbox se objevuje na chytrých televizorech vůbec poprvé v historii. Uživatelé v Česku můžou v aplikaci streamovat stovky her ve špičkové kvalitě. Čtěte více

Philips představil nové interaktivní displeje pro oblast vzdělávání

21. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips Professional Display Solutions (PPDS))
Philips Professional Display Solutions (PPDS) přichází s novou řadou signage displejů E-line, která je určena pro vzdělávání. Displeje jsou vybaveny vícedotykovou technologií a systémem Android, který umožňuje využít nepřeberné množství vzdělávacích aplikací. Čtěte více

Mezi nejpoužívanější aplikace na TV Samsung patří Voyo, T-Mobile TV, Spotify a Kuki

24. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Placené streamovací služby a operátorské IPTV nabídky loni zaznamenaly významný nárůst počtu uživatelů na chytrých televizorech Samsung. Podle statistik výrobce si IPTV služby mobilních operátorů v ČR a SR vloni meziročně polepšily o 85 % uživatelů, placené streamovací služby pak o 80 %. Hudební aplikace rostly o 75 %, klasické IPTV služby o 40 %, zatímco lokální zpravodajské aplikace zaznamenaly meziroční pokles zájmu o 15 %. Čtěte více

TCL uvedlo na trh novou řadu 4K televizorů na platformě Google TV

21. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL rozšířila nabídku televizorů řady P o modely P635 a P638. Nové televizory přinášejí Google TV, vysokou kvalitu obrazu a nejnovější technologie za dostupnou cenu. Čtěte více