LG přináší na český trh OLED televizory pro rok 2023

18. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG Electronics)
Společnost LG Electronics uvedla na český trh dlouho očekávané OLED televizory pro rok 2023. Nejpokročilejší řada televizorů LG OLED evo G3 Gallery Edition stejně jako modely z produktové řady LG OLED evo C3 budou na našem trhu dostupné již brzy.

Nové televizory LG pro rok 2023 z řady G3 a C3 OLED evo poskytují díky přesnosti a výkonu technologie LG OLED evo a novému AI procesoru α (Alpha) 9 Gen6 vylepšený jas a objem barev spolu s čistým obrazem a výjimečnými detaily. Modely z řady LG G3 se mohou pochlubit i estetickým vylepšením díky jednolitému designu typu One Wall. Modely řady G3 nezanechávají při montáži na stěnua žádnou viditelnou mezeru a přinášejí tak styl a eleganci do obývacího pokoje nebo kamkoli se je uživatelé rozhodnou nainstalovat. Díky použití materiálu z kompozitních vláken, který snižuje celkovou hmotnost, se nejnovější OLED televizory LG snadno přemisťují a montují na zeď.

Šestá generace inteligentního procesoru LG α9

Nejnovější generace procesoru LG α9 využívá sofistikovanou technologii Deep Learning s podporou umělé inteligence pro zajištění vynikající kvality obrazu a zvuku. Funkce AI Picture Pro nyní nabízí vylepšený upscaling pro jasnější snímky a zahrnuje také algoritmus OLED Dynamic Tone Mapping Pro, který pomáhá odhalit skryté detaily a přináší větší hloubku v každém snímku. Tato technologie „rozdělí“ obraz na 20 000 oblastí a v reálném čase analyzuje každou z nich tak, aby detekovala nejtmavší a nejjasnější oblasti a poskytla přesný obraz v HDR optimalizaci pro ještě více pohlcující obraz.

Funkce AI Picture Pro navíc přináší technologii zpracování obrazu HDR Expression Enhancer, která detekuje důležité objekty na obrazovce (např. lidské tváře) v každé scéně a dává jim reálnější kvalitu se zvýšenou ostrostí a trojrozměrným efektem. Kromě jemného vyladění obrazu pohání AI procesor α9 Gen6 také funkci AI Sound Pro, která umožňuje vestavěným reproduktorům vytvářet virtuální prostorový zvuk v režimu 9.1.2 kanálů.


Výjimečně vysoký jas a obraz bez odlesků

Dalším vylepšením v letošní modelové řadě LG OLED evo G3 je technologie Brightness Booster Max, která zahrnuje zcela novou architekturu řízení světla a algoritmy zesilující světlo pro zvýšení jasu až o 70 %.Jas je monitorován a řízen na úrovni pixelovů, což vede k ostřejšímu a realističtějšímu obrazu. Použití technologie Super Anti Reflective navíc účinně snižuje vizuální rušivé vlivy, jako jsou odlesky a odrazy světla, takže uživatelé mohou soustředit veškerou pozornost na dění na obrazovce i v jasně osvětleném prostředí.

Praktičtější uživatelské prostředí pro práci i zábavu

Letošní modely OLED televizorů LG s nejnovější verzí systému webOS představují přepracované uživatelské prostředí, které nabízí řadu možností přizpůsobení. Nová sada tzv. Rychlých záložek seskupených do praktických kategorií jako je Kancelář, Hry, HudbaSport nabízí uživatelům rychlý a jednoduchý způsob přístupu k obsahu a službám, které nejčastěji využívají.

Záložka Kancelář na televizorech LG spojuje řadu aplikací a služeb pro produktivitu, které jsou ideální při práci z domova. Uživatelé mohou například přeměnit svůj televizor LG na pracovní stanici pomocí cloudových virtualizačních řešení, včetně systému Windows 365,který přináší počítače typuCloud PC do libovolného zařízení. Záložka Kancelář také nabízí užitečné aplikace pro hlasové hovory, videohovory či organizaci kalendáře.

Záložka Hudba poskytuje rychlý přístup k řadě hlavních hudebních streamovacích služeb, zatímco záložka Sport přináší uživatelům informace a upozornění v reálném čase o jejich oblíbených sportovních utkáních, hráčích a týmech.

Vyšší kvalita zvuku díky připojitelným soundbarům LG

Všechny nové OLED televizory LG nadále podporují funkce Dolby Vision a Dolby Atmos pro vylepšení obrazu a zvuku. Letošní modely navíc nabízejí bezproblémovou integraci s nejnovějšími soundbary LG, které poskytují vícekanálový prostorový zvuk s kvalitou IMAX Enhanced Sound poháněnou pomocí DTS:X. Kombinace televizoru a soundbaru LG nabízí také funkci WOW Orchestra, která využívá zvuk TV a soundbaru současně k vytvoření silnějšího pohlcujícího zvuku, nebo funkci WOWCAST umožňující připojit bezdrátově dvě zařízení.

Optimalizace pro hraní her

OLED televizory LG mohou sloužit špičkové herní displeje s ultra rychlou dobou odezvy 0,1 ms, nízkým zpožděním na vstupu a až čtyřmi porty HDMI 2.1 s šířkou pásma 48 Gb/s. Televizory jsou vybaveny také nabídkou Game Optimizer, která umožňuje rychle volit a přepínat mezi předvolbami zobrazení podle herního žánru nebo nastavit G-SYNC, FreeSync Premium a proměnlivou obnovovací frekvenci (VRR) s režimem HGiG. OLED televizory LG přináší také nabídku Game Dashboard, která poskytuje řadu užitečných ovládacích prvků a informací o nastavení displeje a výkonu, ke kterým mají uživatelé rychlý přístup i během hraní.

Nové řady už brzy na českém trhu

Čeští zákazníci se nových řad dočkají už v květnu. V tomto měsíci dorazí u obou řad úhlopříčky 55” a 65”, o měsíc později se pak tuzemští zájemci dočkají dalších úhlopříček, přesněji 77”,48” a 42” u modelu C3 a 83” i 77” u G3.

Štítky: 
Televize, Televizory, OLED, LG Electronics

Podobné články

A/R brýle Sony pro tvorbu 3D obsahu

CES 2024: Audio, video, AR/VR a další oblasti

26. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V předchozích článcích jste se mohli seznámit s novinkami ze světa osobních počítačů, na CESu jsou však samozřejmě k vidění i představitelé mnoha dalších tržních segmentů. Nyní tedy dáme prostor zástupům z oblastí, jako jsou audio a video průmysl, chytré telefony či virtuální a rozšířená realita. Čtěte více

Televizory Samsung na rok 2024: Přichází éra umělé inteligence a nového životního stylu

12. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila nejnovější televizory v řadách QLED, MICRO LED, OLED a Lifestyle. Kromě posunu v oblasti obrazu, zvuku i chytrých funkcí je jejich charakteristickým rysem nástup umělé inteligence zprostředkovaný procesorem NQ8 AI Gen3. Nedílnou součástí výbavy TV je také nejnovější verze systému Tizen. Čtěte více

LG představilo bezdrátový průhledný OLED televizor

12. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG Electronics)
Společnost LG Electronics na veletrhu CES 2024 představila první bezdrátový průhledný OLED televizor na světě. LG SIGNATURE OLED T je kombinuje průhlednou OLED obrazovku s rozlišením 4K a technologii bezdrátového přenosu obrazu a zvuku. Čtěte více

Televizory TCL se prosazují ve světě gamingu

27. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost se TCL intenzivně zaměřila na oblast zábavy a rozhodla se do svých televizorů ve stále větší míře přidávat nejenom inovativní obrazové technologie, ale také širokou škálu herních funkcí a vlastností, které gamingové použití umožňují, usnadňují nebo zpříjemňují. Čtěte více