Lenovo doplnilo portfolio o nejtenčí ThinkPad X1 Titanium Yoga a další novinky

13. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo uvedla na trh dosud nejtenčí zařízení ze série ThinkPad, ThinkPad X1 Titanium Yoga. Notebook je vyroben z titanu a při tloušťce jen něco málo přes 11 mm disponuje 13,5" displejem s poměrem stran 3:2 a podporou Dolby Vision HDR a Dolby Aos Speaker System. Proměnou prošly i další ThinkPady.

Kompletní změnou prošly ThinkPad X1 Carbon Gen 9 a X1 Yoga Gen 6, které nyní nabízejí lepší uživatelské prostředí, displej se sníženým vyzařováním modrého světla s rozlišením 16:10, integrovanou čtečku otisku prstů a nově i funkci ComputerVision Experiences podpořenou senzorem

Lenovo dále představilo ThinkPad X12 Detachable, který kombinuje vlastnosti notebooku s flexibilitou 12,3" odnímatelného tabletu. Displej je chráněn odolným sklem Corning Gorilla Glass a podporuje volitelná pera Lenovo Precision Pen nebo Lenovo Digital Pen. Na další level se posouvají i inteligentní dockovací zařízení ThinkPad Thunderbolt 4 a USB-C Universal a Smart Docks.Ta jsou navržena tak, aby řešila veškeré scénáře připojování odkudkoliv, umožňující tichou detekci, stahování a instalaci aktualizací firmwaru. Smart Docks poháněné Microsoft Azure Sphere vylepšují funkčnost aktualizací v případě vzdáleného fungování, správu zařízení a monitorování stavu portu bez rušení uživatele a nutnosti připojení PC.

Práce na dálku vyžaduje efektivní nástroje

Lenovo usiluje o vedoucí pozici v oblasti konektivity, čemuž nasvědčuje možnost připojení všech modelů ThinkPad X1 skrze 5G. Notebooky podporují i připojení 4G-LTEpro případ, že se v dané oblasti zatím 5G infrastruktura nevyskytuje.

Další klíčové vlastnosti novinek:

 • Integrovaná Wi-Fi 6.
 • X1 Carbon a X1 Yoga poskytují Dolby Voice pro kvalitní konferenční hovory využívající prostorovou zvukovou technologii, která odděluje hlasy pro přirozenější meetingy. Dolby Voice optimalizuje výkon reproduktorů a mikrofonů pomocí funkcí, jako je dynamické vyrovnání, které se automaticky přizpůsobí tišším hlasům a potlačení šumu pro snížení nežádoucích zvuků na pozadí a ozvěnu bez ohledu na to, jakou platformu uživatel používá. Produktivita je podpořena i lepším rozpoznáváním řeči pro hlasové asistenty. Vybrané displeje napříč portfoliem disponují funkcí redukce modrého světla pro snížení namáhání očí. Nové poměry obrazovky 16:10 nebo 3:2 nabízejí více pixelů a vylepšují poměr obrazovky k tělu notebooku.
 • Nejnovější portfolio X1 podporuje na vybraných displejích Dolby Vision pro věrnou kvalitu obrazu a barev a spolu s reproduktorovým systémem Dolby Aos zajišťuje kvalitní zvuk. Model X12 rovněž nabízí podporu Dolby Vision se systémem Dolby Audio.
 • Portfolio ThinkPad X1 (kromě X1 Fold) je navrženo na platformě Intel Evo a je poháněno procesory Intel Core 11. generace s grafikou Intel Iris Xe, které přinášejí vyšší rychlost
  a inteligenci. Společně s bezpečnostním řešením ThinkShield, Intel Hardware Shield dostupným výhradně na platformě Intel vPro poskytuje ochranu počítače integrovanou v hardwaru.
 • Bezpečnost a ComputerVision Experiences (CVx) jsou vylepšeny o detekci přítomnosti člověka za účelem bezdotykového přihlášení díky rozpoznání obličejepomocí Windows Hello a rovněž uzamčení v případě vzdálení. Nové funkce doplněné o delší výdrž baterie, volitelný displej PrivacyGuard ePrivacy, který pomáhá chránit uživatele před zvědavými pohledy a PrivacyAlert pro upozornění, když někdo kouká přes rameno, posunou CVx na vyšší úroveň zapojení. Integrace otisku prstu do tlačítka napájení efektivně snoubí dvě funkce do jedné.
 • Pro celou rodinu ThinkPad je k dispozici nejnovější aktualizace Lenovo Commercial Vantage –nová verze 1.3 přináší vylepšené rozložení uživatelského rozhraní s cílem usnadnit uživatelům ovládání a přizpůsobení funkcí zabudovaných do zařízení a poskytnout správcům IT lepší správu u koncových uživatelů.

Ceny a dostupnost

 • ThinkPad X1 Titanium Yoga bude dostupný od února 2021 s cenou od 69 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Carbon bude k dispozici od dubna 2021. Očekává se, že ceny začnou od 59 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Yoga bude k dispozici od dubna 2021. Očekává se, že ceny začnou od 69 900 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X12 Detachable bude k dispozici od února s cenou od 44 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Carbon 9. generace a X1 Yoga 6. generace budou dostupné od dubna, ceny budou upřesněny.
Video : 
Štítky: 

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ASUS ROG Flow X13 míří spolu se stanicí XG Mobile na český trh

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Dlouho očekávaný kompaktní herní notebook typu 2 v 1 ASUS ROG Flow X13, jehož herní výkon a konektivitu lze vylepšit připojením externí stanice s dedikovanou grafickou kartu míří na český trh. Ve článku najdete i seznam dostupných konfigurací včetně cen. Čtěte více

ASUS: notebook ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582)

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS v České republice zahájila prodej notebooku ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582). Tento výkonný 15,6" palcový přenosný počítač přináší vlastnosti, jako jsou 14" palcový výklopný sekundární dotykový displej ScreenPad, hlavní dotyková 4K OLED HDR NanoEdge obrazovka, grafika GeForce RTX 3070, procesor Intel Core i9 nebo široká nabídka drátových i bezdrátových rozhraní. Čtěte více

Apple WWDC 2021: Novinky pro iPhony, iPady, Macy i hodinky

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Apple)
Společnost Apple na dlouho očekávané výroční vývojářské konferenci představila nové operační systémy pro většinu svých zařízení. Navzdory nejrůznějším náznakům jsme se sice nedočkali, alespoň prozatím, žádného nového hardwaru, ale zajímavých novinek je i tak více než dost… Čtěte více

Dell představil spoustu novinek pro práci i zábavu

2. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Dell představil nové pracovní stanice, PC i příslušenství, které pomohou kreativcům, přinesou větší požitek ze zábavy a pomohou produktivně pracovat odkudkoli. Patří mezi ně zmodernizované počítače Precision a XPS, herní systémy Alienware a Dell 15 nebo nové notebooky Latitude. Čtěte více