Konica Minolta bilancuje rok 2012

31. 5. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: Konica Minolta, DCD Publishing)
Společnost Konica Minolta bilancovala na setkání s novináři uplynulý rok. Oznámila finanční výsledky, důležitá firemní rozhodnutí a personální změny ve vedení obchodu a mezinárodním zastoupení značky.
Zleva: Michal Dolana (moderátor), Tomáš Bednář (generální ředitel), Jiří Skopový (bývalý obchodní ředitel pro přímý prodej), Pavel Štěpán (nový obchodní ředitel pro pro přímý prodej) a Tomáš Holubec (obchodní ředitel pro nepřímý prodej)


První a nejdůležitější zprávou bylo, že Konica Minolta si udržela postavení jedničky na trhu v oblasti kancelářských řešení a produkčního tisku. Loňský rok pak zakončila s historicky nejvyššími tržbami – celkem 1,668 miliardy korun. To znamená nárůst o 12 % oproti roku 2011. Zisk po zdanění pak vzrostl o osm procent na 85 milionů korun.

Navýšení tržeb souvisí s novou firemní strategií, kdy v loňském roce Konica Minolta ukončila v České republice prodej osobních laserových tiskáren a nyní se výhradně soustředí na zákazníky z oblasti komerčních firem a veřejné správy.

Změna ve vedení obchodu

Dosavadní obchodní ředitel pro přímý prodej Jiří Skopový mění působiště v Konice Minoltě. Byl jmenován jako člen nejvyššího vedení pro region jihovýchodní Asie a stěhuje se do Singapuru. Jeho nástupcem se 1. dubna 2012 stal Pavel Štěpán, který měl dosud na starosti péči o klíčové zákazníky společnosti.

Štěpánovou prioritou pro letošní rok bude detailnější segmentace zákazníků a rozvoj digitalizace. Dříve pracoval pro společnost Xerox jako obchodní ředitel.

Úspěch české pobočky, která má v Konice Minoltě unikátní postavení, vyústil v obsazení klíčových postů v evropských zemích českými manažery. Například Tomáš Bednář, generální ředitel české pobočky Konica Minolta, nyní bude mít na starosti i prodeje na Slovensku a v Bulharsku.

Štítky: 

Podobné články

Konica Minolta: Aktuálním trendem jsou pokročilé videoanalytické funkce

12. 11. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Bezpečnostní kamery jsou všude kolem nás. Jejich doplnění o další systémy může monitoring prostředí pro bezpečnostní účely rozšířit ještě o vytěžování metadat a jejich využití k analýzám snímaného prostředí. Takzvané inteligentní kamery pak nacházejí uplatnění v dopravě, logistice, průmyslu, obchodu a mnoha jiných oborech. Čtěte více

Malé a střední firmy objevují význam digitalizace dokumentů

9. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Konica Minolta)
Podle průzkumu Konica Minolta roste mezi malými a středními podniky zájem o digitalizaci dokumentů a související služby. Společnosti usilují o další zefektivnění svých činností a snížení nákladů, a v proto hledají nové příležitosti. Čtěte více
Konica Minolta Bizhub C224e

Konica Minolta: multifunkce bizhub C224e, C284e a C364e

23. 4. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Konica Minolta)
Konica Minolta uvádí na trh tři nová barevná multifunkční zařízení série bizhub C. Tyto stroje nabízejí jednoduchou obsluhu prostřednictvím nového displeje s funkcí „Multitouch“. Čtěte více

Konica Minolta nabízí kompletní outsourcing

4. 4. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Konica Minolta)
Konica Minolta rozšířila nabídku doprovodných služeb v oblasti outsourcingu. Kromě pronájmu tiskových zařízení nově nabízí také propůjčení potřebného obslužného personálu. Reaguje tak na změnu poptávky zákazníků, kteří stále intenzivněji hledají možnosti ke snížení nákladů. Čtěte více