Konference Cisco Live 2022 přinesla inovace pro podnikovou sféru a pohled do budoucnosti

20. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco svoji každoroční světovou konferenci Cisco Live 2022, zaměřenou na síťové a bezpečnostní technologie, letos poprvé zorganizovala jako hybridní. Zatímco v předchozích dvou letech prezentovala své inovace digitálně, aktuálního ročníku se osobně zúčastnilo asi 15 tisíc lidí a další zájemci sledovali přímý internetový přenos.

Na scéně Cisco Live vystoupili nejen nejvyšší představitelé Cisco, ale desítky dalších osobností. O technologiích ve vzdělávání hovořil například podnikatel a hudebník Pharrel Williams. Zaznělo tu mnoho zkušeností zákazníků Cisco, jako jsou Amazon, město Las Vegas, Ford, McLaren Racing nebo Starbucks. Nedílnou součást konference samozřejmě tvořily nejrůznější diskusní panely k inovacím, praktické laboratoře či vzdělávací semináře.

„Problémy a nejistoty posledních několika let ukázaly na skutečnou moc technologií. Digitální transformace je v dnešním složitém světě jádrem každého podnikání,“ řekl Chuck Robbins, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Cisco.

Nové technologie pro moderní podnikání

A právě podnikání a podnikovému prostředí je určen set inovací, které společnost Cisco pro konferenci připravila. Jde o nové technologie z oblasti sítí, zabezpečení, spolupráce a optimalizovaných aplikací, které se zaměřují především na tyto oblasti:

  • Jednotné ovládací prostředí: Cisco představilo nové funkce pro cloudovou správu, které poskytují jednotnou zkušenost u řešení Cisco Meraki, Cisco Catalyst a Cisco Nexus. Další ukázkou byl Cisco ThousandEyes pro pokročilou optimalizaci výkonu sítě WAN.
  • Odolnost zabezpečení: Cisco prezentovalo novou strategii pro globální, cloudově poskytovanou integrovanou platformu, která zajišťuje bezpečný přístup a konektivitu podniků a organizací všech typů a velikostí – bezpečnostní cloud.
  • Vybavení a spojení pro efektivní hybridní práci: První telefon pro hybridní práci na trhu – Cisco Video Phone 8875 – maximalizuje produktivitu a omezuje únavu ze schůzek. Vylepšení telefonního nástroje Webex Calling, který je součástí sady Webex Suite, přináší větší flexibilitu práce, vyšší spolehlivost a kvalitnější zvuk. Integrace řešení ThousandEyes do řídicího centra Webex umožňuje správcům IT proaktivně monitorovat problémy s výkonem aplikací. Systémy Salesforce a Oracle Eloqua jsou nyní integrované do webinářů Webex, což zvyšuje flexibilitu pracovních postupů a produktivitu práce.
  • Zcela nový přístup k práci s aplikacemi: Cisco spustila AppDynamics Cloud, nativní cloudovou platformu pro sledování aplikací, které jsou založené na stále složitějších, distribuovaných architekturách a službách. Platforma je koncipována s ohledem na jednoduchost, ovladatelnost a intuitivnost.
  • Nová bezplatná open source vývojářská řešení založená na API: Aplikace Panoptica a Calisti představují nejnovější přírůstky do sady nativních cloudových nástrojů Cisco s rozhraním API, které urychlují cyklus vývoje aplikací.

Přehlídka technologií budoucnosti

Cisco připravila pro konferenci přehlídku řešení, která mají ambici stát se technologiemi budoucnosti:

  • Transformace cestování automobilem: Ford Mustang Mach-E ukázal koncept palubních funkcí Webex Meetings. Účastníci mohli vidět také využití technologií Cisco při řízení autonomní dopravy ve městech.
  • Týmová spolupráce ve 3D: Webex Hologram je jediné konferenční řešení na trhu, které využívá náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu a propojuje konferenční funkce platformy Webex s 3D hologramy.
  • Videokomunikace a spolupráce ve vesmíru: Callisto je jedinečná palubní technologie komunikačního rozhraní pro posádku, kterou bude vybavena kosmická loď Orion pro misi NASA Artemis I. Jde o společný projekt společností Cisco, Lockheed Martin a Amazon.
  • Nejrychlejší autonomní vůz: Účastníci si mohli prohlédnout automobil vybavený technologiemi Cisco, který dosáhl světového rychlostního rekordu pro pozemní autonomní vozidla (přes 305 km/h).
  • Asynchronní videozprávy: Nástroj Vidcast, který je součástí sady Webex Suite, umožňuje uživatelům snadno nahrávat, upravovat a sdílet video zprávy. Cisco poprvé představí editační funkce využívající umělou inteligenci, které dovolují například použít přepis ke zkrácení či střihu videa, odstranit výplňová slova a v blízké budoucnosti i využít vlastní modely převodu textu na řeč při vkládání komentářů nebo dabingu.
Video : 

Podobné články

Zyxel nabízí firewall zdarma ke každé tříleté bezpečnostní licenci UTM GOLD

4. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks řichází s nabídkou na získání hardwarového firewallu zdarma. Ke každé zakoupené bezpečnostní licenci UTM GOLD na tři roky zákazníci bezplatně získají adekvátní firewall řady USG FLEX zcela. Čtěte více

QNAP: 10GbE síťová karta QXG-10G2SF-X710

25. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila rozšiřující 10Gb síťovou kartu QXG-10G2SF-X710. Tuto PCIe Gen 3 kartu vybavenou pokročilým řadičem Intel Ethernet Controller X710-BM2 lze nainstalovat do zařízení QNAP NAS nebo počítače se systémem Windows/Linux a okamžitě rozšířit konektivitu o dva vysokorychlostní porty 10GbE. Čtěte více

Nový Flowmon ADS přináší kontextovou analýzu bezpečnostních incidentů využívající AI

13. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Společnost Progress uvedla na trh nejnovější verzi svého systému pro detekci síťových anomálií Progress Flowmon ADS 12.2. Novinka při poskytování pokročilého a komplexního pohledu na detekované bezpečnostní incidenty plně využívá schopnosti umělé inteligence, což umožňuje identifikovat události, určit jejich důležitost s ohledem na kontext a efektivně a rychle přijmout rozhodnutí. Čtěte více

Ingram Micro rozšířil distribuci řešení Juniper Networks

26. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ingram Micro)
Společnost Ingram Micro Czech Republic oznámila novou distribuční smlouvu se společností Juniper Networks, které územně pokrývá střední a východní Evropu. Juniper Networks je lídrem v oblasti bezpečných sítí založených na umělé inteligenci, který poskytuje špičkový přehled, automatizaci a zabezpečení pro firemní zákazníky i poskytovatele služeb. Čtěte více