Konference Cisco Live 2022 přinesla inovace pro podnikovou sféru a pohled do budoucnosti

20. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco svoji každoroční světovou konferenci Cisco Live 2022, zaměřenou na síťové a bezpečnostní technologie, letos poprvé zorganizovala jako hybridní. Zatímco v předchozích dvou letech prezentovala své inovace digitálně, aktuálního ročníku se osobně zúčastnilo asi 15 tisíc lidí a další zájemci sledovali přímý internetový přenos.

Na scéně Cisco Live vystoupili nejen nejvyšší představitelé Cisco, ale desítky dalších osobností. O technologiích ve vzdělávání hovořil například podnikatel a hudebník Pharrel Williams. Zaznělo tu mnoho zkušeností zákazníků Cisco, jako jsou Amazon, město Las Vegas, Ford, McLaren Racing nebo Starbucks. Nedílnou součást konference samozřejmě tvořily nejrůznější diskusní panely k inovacím, praktické laboratoře či vzdělávací semináře.

„Problémy a nejistoty posledních několika let ukázaly na skutečnou moc technologií. Digitální transformace je v dnešním složitém světě jádrem každého podnikání,“ řekl Chuck Robbins, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Cisco.

Nové technologie pro moderní podnikání

A právě podnikání a podnikovému prostředí je určen set inovací, které společnost Cisco pro konferenci připravila. Jde o nové technologie z oblasti sítí, zabezpečení, spolupráce a optimalizovaných aplikací, které se zaměřují především na tyto oblasti:

  • Jednotné ovládací prostředí: Cisco představilo nové funkce pro cloudovou správu, které poskytují jednotnou zkušenost u řešení Cisco Meraki, Cisco Catalyst a Cisco Nexus. Další ukázkou byl Cisco ThousandEyes pro pokročilou optimalizaci výkonu sítě WAN.
  • Odolnost zabezpečení: Cisco prezentovalo novou strategii pro globální, cloudově poskytovanou integrovanou platformu, která zajišťuje bezpečný přístup a konektivitu podniků a organizací všech typů a velikostí – bezpečnostní cloud.
  • Vybavení a spojení pro efektivní hybridní práci: První telefon pro hybridní práci na trhu – Cisco Video Phone 8875 – maximalizuje produktivitu a omezuje únavu ze schůzek. Vylepšení telefonního nástroje Webex Calling, který je součástí sady Webex Suite, přináší větší flexibilitu práce, vyšší spolehlivost a kvalitnější zvuk. Integrace řešení ThousandEyes do řídicího centra Webex umožňuje správcům IT proaktivně monitorovat problémy s výkonem aplikací. Systémy Salesforce a Oracle Eloqua jsou nyní integrované do webinářů Webex, což zvyšuje flexibilitu pracovních postupů a produktivitu práce.
  • Zcela nový přístup k práci s aplikacemi: Cisco spustila AppDynamics Cloud, nativní cloudovou platformu pro sledování aplikací, které jsou založené na stále složitějších, distribuovaných architekturách a službách. Platforma je koncipována s ohledem na jednoduchost, ovladatelnost a intuitivnost.
  • Nová bezplatná open source vývojářská řešení založená na API: Aplikace Panoptica a Calisti představují nejnovější přírůstky do sady nativních cloudových nástrojů Cisco s rozhraním API, které urychlují cyklus vývoje aplikací.

Přehlídka technologií budoucnosti

Cisco připravila pro konferenci přehlídku řešení, která mají ambici stát se technologiemi budoucnosti:

  • Transformace cestování automobilem: Ford Mustang Mach-E ukázal koncept palubních funkcí Webex Meetings. Účastníci mohli vidět také využití technologií Cisco při řízení autonomní dopravy ve městech.
  • Týmová spolupráce ve 3D: Webex Hologram je jediné konferenční řešení na trhu, které využívá náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu a propojuje konferenční funkce platformy Webex s 3D hologramy.
  • Videokomunikace a spolupráce ve vesmíru: Callisto je jedinečná palubní technologie komunikačního rozhraní pro posádku, kterou bude vybavena kosmická loď Orion pro misi NASA Artemis I. Jde o společný projekt společností Cisco, Lockheed Martin a Amazon.
  • Nejrychlejší autonomní vůz: Účastníci si mohli prohlédnout automobil vybavený technologiemi Cisco, který dosáhl světového rychlostního rekordu pro pozemní autonomní vozidla (přes 305 km/h).
  • Asynchronní videozprávy: Nástroj Vidcast, který je součástí sady Webex Suite, umožňuje uživatelům snadno nahrávat, upravovat a sdílet video zprávy. Cisco poprvé představí editační funkce využívající umělou inteligenci, které dovolují například použít přepis ke zkrácení či střihu videa, odstranit výplňová slova a v blízké budoucnosti i využít vlastní modely převodu textu na řeč při vkládání komentářů nebo dabingu.
Video : 

Podobné články

Problémy s fungováním aplikací má kvůli neefektivnímu řízení sítí 35 % firem

29. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle průzkumu GFI Software provedeného mezi partnery a zákazníky po celém světě roste počet organizací, které mají každodenní problémy s fungováním firemních aplikací v důsledku neefektivního řízení síťového provozu. Důvodem je růst počtu využívaných aplikací, když více než polovina dotázaných uvedla, že jejich organizace využívá více než deset aplikací. Čtěte více
Archer BE900

TP-Link představil první síťová řešení s Wi-Fi 7 pro domácnosti a firmy na světě

23. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link jako první výrobce na světě uvedla na trh kompletní produktovou řadu Wi-Fi 7 produktů pro domácnosti a firmy. Všechny scénáře použití pokrývají nové směrovače, produkty Deco, Omada EAP i řešení Aginet pro poskytovatele internetových služeb. Novinkou je i nástroj HomeShield 3.0, které je nyní spolehlivější a inteligentnější. Čtěte více

Juniper Networks: switche EX4100

20. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Switche řady EX4100 od Juniper Networks využívají moderní mikroslužby a umělou inteligenci „Mist cloud“ a jsou vhodné pro všechny typy přístupových enterprise sítí a kampusových architektur. Řešení Mist AI přináší do přístupové vrstvy jednoduchost a flexibilitu, snižuje náklady na implementaci a poskytuje ještě lepší přehled a jiné další akce nad sítí. Čtěte více

Služba Connect and Protect od Zyxelu zabezpečí Wi-Fi malých provozoven

14. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks v listopadu uvede na trh službu Connect and Protect pro vybrané Wi-Fi přístupové body. Nová služba přináší zákazníkům z řad malých provozoven lepší ochranu a konektivitu a nejprve bude k dispozici pro dvojici přístupových bodů Zyxel NWA110AX a NWA1123ACv3. Čtěte více