Kaspersky vylepšil své VPN řešení

27. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Řešení Kaspersky VPN Secure Connection nyní posiluje ochranu soukromí uživatelů na internetu tím, že v případě ztráty připojení k VPN přeruší veškerý internetový provoz na zařízení. Nová verze také zpřístupňuje dříve nedostupný online obsah.

Velká část uživatelů v nedávném průzkumu společnosti Kaspersky uvedla, že při brouzdání internetem používají dodatečná opatření pro ochranu soukromí. Pro dvě pětiny (43 %) z nich je hlavní motivací ochrana svých dat před počítačovými piráty. Svá data před webovými stránkami, které navštěvují, zase chrání 37 % procent dotázaných. Jedním z nejlepších způsobů, jak chránit své online soukromí a skrýt osobní údaje před zvědavýma očima, je používání bezpečnostních řešení jako je VPN. Z reportu vyplynulo, že virtuální privátní sítě již používá 40 % internetových uživatelů.

Silná ochrana online soukromí uživatele prostřednictvím tohoto řešení ale závisí na mnoha faktorech. Pokud je například internetové připojení nestabilní, může se VPN na nějakou dobu odpojit a uživatel si toho nemusí ani všimnout.

Právě pro tyto případy, kdy může být online soukromí uživatelů náhodně vystaveno vyššímu riziku a kdy může dojít ke ztrátě dat, je součástí aplikace Kaspersky VPN Secure Connection nová funkce „Kill Switch“. Funkce přináší další vrstvu ochrany, zatímco uživatelé procházejí internet prostřednictvím VPN. Data chrání tím, že automaticky blokuje přístup zařízení k internetu, dokud se neobnoví připojení VPN. Účelem je zabránit úniku dat prostřednictvím nezabezpečeného síťového připojení.

Nová verze také umožňuje přístup k obsahu, který byl dříve nedostupný kvůli geo-omezením zavedených různými webovými stránkami. Spousta online služeb v této době může prostřednictvím IP adres zjistit, kde se uživatel nachází, a na základě toho jim odepře přístup k informacím nebo zprávám. Uživatel v takových případech nemá například nárok na slevu v e-shopech, nebo nemůže sledovat určité pořady na streamovacích platformách, protože nejsou v daném regionu dostupné. To ale neplatí pro uživatele VPN, kteří například na Netflixu mohou odkudkoliv sledovat zábavný obsah dostupný jen na území USA. Řešení totiž skrývá podrobnosti o připojení, a tak si uživatelé mohou užít i jinak nedostupný obsah.

Nová verze Kaspersky VPN Secure Connection je dostupná pro PC, Mac i zařízení s operačními systémy Android a iOS. Řešení je dostupné ve dvou verzích – free a premium. Všechny výše zmíněné funkce jsou dostupné pouze v prémiové verzi.

Uživatelé se podrobnější informace mohou dozvědět na tomto odkazu, kde si mohou stáhnout i obě verze řešení.

Štítky: 
VPN, Bezpečnost, Kaspersky

Podobné články

Největší bezpečnostní slabinou home officu je práce ze soukromých zařízení

2. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla na základě dotazování mezi svými českými a slovenskými partnery, že největším rizikem práce z domu je pro firemní sítě využívání soukromých PC a dalších zařízení. Během koronavirové epidemie české a slovenské firmy nejčastěji poptávaly řešení VPN, autentizace, popř. firewallu, přičemž aktuálně je trápí zvýšené náklady na zabezpečení IT. Čtěte více

S rozšířením home office aktivit prudce roste využívání VPN sítí

14. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle GFI Software jako reakce na práci z domu v důsledku pandemie COVID-19 prudce roste využívání VPN sítí. Aby firmám a organizacím pomohla překlenout se přes aktuální složité období a zajistit co nejvyšší úroveň síťové bezpečnosti, nabízí nyní své řešení Kerio Control se všemi funkcemi včetně podpory VPN na tři měsíce zcela zdarma. Čtěte více

IDC: Zájem o firewally zajistil na konci roku 2019 růst trhu bezpečnostních zařízení

11. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s bezpečnostními zařízeními podle informací společnosti IDC v posledním čtvrtletí loňského roku vykázal nárůst prodeje. V počtu prodaných zařízení trh vykázal meziroční nárůst o 21,1 na 1,3 milionu, v tržbách pak trh povyrostl o 9,4 % na 4,8 miliardy USD. Čtěte více
Foto: Pixabay.com

Používání VPN v ČR a ve světě

10. 8. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: vpnMentor)
Ačkoli je VPN na první pohled nenápadná technologie pro bezpečné připojení k internetu, může mít celou řadu praktických (a často dokonce zcela nezbytných) využití. Jak si její využívání stojí v ČR a ve světě? Čtěte více