Kaspersky spouští kurzy reverzního inženýrství zaměřené na analýzu malwaru

12. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Společnost Kaspersky rozšířila své portfolio online školení pro profesionály v oblasti kybernetické bezpečnosti o kurz zaměřený na reverzní inženýrství. Je určen především těm, kteří už mají základní znalosti o analýze malwaru, a umožní jednotlivcům i týmům osvojit si dovednosti aplikovaného reverzního inženýrství z pohodlí domova.

Kurz připravili bezpečnostní experti z Kaspersky Global Research & Analysis Teamu (GReAT) a obsahuje osvědčené postupy používané společností Kaspersky po celém světě.

Podle průzkumu společnosti Kaspersky mezi firemními IT specialisty s rozhodovacími pravomocemi plánuje až 41 % firem, že zvýší svůj rozpočet na IT security a v této souvislosti potřebují vylepšit svoje odborné znalosti v oblasti kybernetické ochrany. Odborníci na IT bezpečnost, kteří by rádi podpořili svůj kariérní růst, by proto měli usilovat o zvyšování své kvalifikace, jež by jim napomohla dosáhnout tohoto cíle.

Vzhledem k protiepidemickým opatřením, jež přetrvávají od loňského roku, se výrazně zvýšila poptávka po online kurzech. Společnost Kaspersky zavedla nové online školení věnované těmto dovednostem, aby pomohla těm, co si chtějí zlepšit svoje schopnosti analýzy malwaru o reverzní inženýrství..

Domácí kurz i firemní školení

Kurz naučí účastníky využít stávající teoretické znalosti analýzy malwaru do praxe. Děje se tak prostřednictvím praktické výuky osvědčených postupů Denise Legeza a Ivana Kwiatkowského, vedoucích bezpečnostních analytiků Kaspersky Global Research & Analysis Teamu. GReAT je mezinárodně uznávaná skupina kyberbezpečnostních expertů zaměřená na analýzu malwaru a eliminaci kybernetických hrozeb, která se zaměřuje na sofistikované útoky a na to, jak se jim bránit a reagovat na ně.

Kurz se skládá více než z 50 podrobných videonávodů, které vycházejí z deseti reálných případů pokročilých trvalých hrozeb (APT), s nimiž mají trenéři osobní zkušenost (včetně škodlivých kampaní skupin MontysThree, LuckyMouse a Lazarus).

Účastníci online školení si vyzkouší svoje dovednosti prostřednictvím praktických zkoušek, jimž je věnováno 100 hodin strávených ve virtuální laboratoři, kde můžou důkladně a efektivně analyzovat jednotlivé případy pomocí řady nástrojů, jako je IDA Pro, Hex-Rays Decompiler, Hiew, 010Editor a mnoho dalších. Cílem kurzu je také naučit účastníky analyzovat vzorky kódu napsané v řadě programovacích nebo skriptovacích jazyků, zacházet s narušeným nebo zašifrovaným obsahem škodlivého softwaru a prohloubit znalosti o procesech šíření malwaru.

Tempo kurzu lze uzpůsobit individuálním nárokům jednotlivých účastníků, protože instruktážní videa jsou k dispozici po dobu šesti měsíců. Kurz je určen jak jednotlivcům, tak i větším týmům pro kybernetickou bezpečnost, které se ho můžou účastnit formou firemního školení. Je užitečnou pomůckou nejen analytikům v oblasti kybernetické bezpečnosti a IT expertům, kteří mají na starosti reakce na incidenty, ale také analytikům malwaru, bezpečnostním inženýrům, analytikům zabezpečení sítě, lovcům APT nebo pracovníkům bezpečnostních operačních center (SOC).

„Při práci na případových studiích popisujících reálné případy, jimž se věnovaly specializované laboratoře využívající odborné znalosti společnosti Kaspersky, můžou účastníci kurzu výrazně rozšířit svoje stávající dovednosti a stát se lepšími reverzními inženýry. Přinese jim to také větší jistotu a efektivitu při využívání těchto znalostí v praxi. Díky tomuto školení z nich zkrátka budou lepší specialisté na kybernetickou bezpečnost, kteří si dokážou poradit i s nejnovějšími typy hrozeb," uvedl ředitel GReAT Costin Raiu.

Kurz Targeted Malware Reverse Engineering je součástí neustále se rozšiřujícího se portfolia bezpečnostních školení společnosti Kaspersky pro experty na kybernetické hrozby. Obsahuje rovněž online kurz zaměřený na to, jak lovit pokročilé trvalé hrozby (APT) pomocí AYRA jako "GReAT Ninja". Kaspersky brzy uvede na trh další kurzy, které se objeví v rámci celého portfolia zde.

Více informací o novém online kurzu a registraci na něj získáte zde.

Štítky: 
Bezpečnost, Kaspersky

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

Obnova škod po útoku ransomwaru přijde na téměř 2 miliony USD

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Průzkum The State of ransomware 2021 firmy Sophos odhalil, že se průměrné celkové náklady na obnovu po ransomwarovém útoku za rok více než zdvojnásobily, když se zvýšily ze 761 106 dolarů v roce 2020 na 1,85 milionu dolarů v roce 2021. Kolik činí zaplacené výkupné v globálním měřítku a kolik v ČR? Čtěte více

Fortinet má automatizované XDR řešení pro pokročilou detekci a reakci

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet představila nové řešení pro pokročilou detekci a reakci FortiXDR, které zjednodušuje zabezpečení, urychluje detekci a umožňuje koordinovat reakci na počítačové útoky v celé organizaci. FortiXDR je jediné řešení svého druhu, které využívá umělou inteligenci (AI) k vyšetřování potřebné reakce na bezpečnostní incidenty. Čtěte více

Kompletní kybernetická ochrana Acronis s novým licenčním modelem

29. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis představil novou verzi řešení kybernetické ochrany pro poskytovatele služeb Acronis Cyber Protect Cloud, která díky novému licencování umožňuje vytvářet a nabízet ucelené služby s minimálními či žádnými počátečními náklady. Nová varianta řešení vznikla rozšířením aktuální nabídky Acronis Cyber Backup Cloud o nové prvky kybernetické ochrany. Čtěte více