Kaspersky Lab zvýšil ochranu pro Linux a FreeBSD

8. 1. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Kaspersky Lab)
Kaspersky Security for Linux Mail Server je řešení na ochranu poštovních serverů fungujících na systémech Linux a FreeBSD. Nová verze přinesla rychlejší aktualizace, cloudové technologie a možnost lépe reagovat na cílené útoky šířené e-maily.

Přehled vylepšení:

• Technologie „Zero-day, Exploits a Targeted Attacks Shield“ (ZETA Shield) chrání počítače před neznámým malwarem, zneužitím a pokročilými stálými hrozbami (advanced persistent threats).
• Posílená služba antispamové aktualizace využívá push technologie přímo z cloudu Kaspersky Lab sloužící k aktualizacím v reálném čase.
• Nová technologie Content Reputation Filtering napojená na cloud chrání před neznámým spamem a zároveň snižuje počet falešných detekcí.
• Podpora cloudu Kaspersky Security Network poskytuje dodatečnou ochranu před nejnovějšími spamy.
• Nástroj Format Recognizer umí filtrovat přílohy podle typu souboru, jeho názvu a velikosti zprávy.
• Zlepšená podpora blacklistingu a whitelistingu – administrátoři sítě mohou spravovat databázi povolených a blokovaných e-mailových adres a uživatelé si mohou vlastní seznamy vytvářet také.
• Integrace s nejoblíbenějšími programy MTA (Postfix, Sendmail, Exim, qmail a CommunigatePro).
• Nový způsob licencování umožňuje společnostem vybírat si mezi ochranou před spamem, malwarem nebo komplexním řešením.

Kaspersky Security for Linux Mail Server je součástí balíčku Kaspersky Lab pro podnikové klienty Kaspersky Security for Mail Server. Ten obsahuje také řešení pro další platformy, jako jsou Microsoft Exchange nebo Lotus Domino, a to vše za jednotnou cenu. Kaspersky Security for Linux Mail Server nahrazuje předchozí generace řešení pro linuxové e-mailové servery, včetně Kaspersky Anti-Virus for Linux Mail Server, Kaspersky Anti-Spam a Kaspersky Mail Gateway.

Štítky: 

Podobné články

Počítače mohou být zneužity k získávání nové měny Zcash

28. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Kaspersky Lab)
Na konci října byla představena nová virtuální měna Zcash, kterou její tvůrci považují za bezpečnější alternativu již zavedených Bitcoinů. Brzy po svém zavedení cena mincí Zcash raketově stoupla, stejně tak jako počet instalací aplikace, která virtuální měnu generuje na osobních počítačích. V mnoha případech se avšak za tuto aplikaci vydávaly podvodné programy, které, aniž by o tom uživatelé věděli, využívaly cizí počítače k získávání nové měny. Čtěte více

DDoS útok může společnostem způsobit milionové ztráty

10. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Kaspersky Lab)
Jediný DDoS útok může společnostem způsobit škodu přesahující 1,6 milionů dolarů (více než 38,5 milionů korun). Ztráty závisí na tom, jak dlouho firmě trvá hrozbu odhalit. Ukázal to průzkum Corporate IT Security Risks 2016, provedený mezi 4 000 zástupci firem z 25 zemí včetně České republiky. Čtěte více

Kaspersky Lab vytvořili seznam ohrožených společností

3. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Kaspersky Lab)
Analytici společnosti Kaspersky Lab v současné době mapují aktivity více než stovky kampaní, které cílí na organizace v 85 zemích po celém světě. Výsledkem této analýzy je seznam organizací, které jsou potenciálně nejvíce ohrožené. Čtěte více

Každý pátý DDoS útok trvá dny až týdny

11. 8. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Každá pátá společnost, která čelila DDoS útoku, se s ním musela potýkat několik dní, někdy dokonce týdnů. Důsledky DDoS útoku přitom sahají od omezení přístupu k online službám až po jejich kompletní nedostupnost. Čtěte více