Jediné komplexní řešení pro digitalizaci vyniká jednoduchostí

4. 7. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Canon)
Tisk, kopírování a skenování dnes zvládají kancelářská tisková zařízení všech značek. S potřebou digitalizace ale přichází nutnost komplexního řešení pro správu dokumentů, které firmám pomůže pohodlně přejít do cloudu, a navíc bude uživatelsky přívětivé. Nejdál je v tomto směru Canon.

„Podniky dnes oceňují pokročilá, ale zároveň jednoduchá řešení, která nevyžadují účast ‚ajťáka‘ při instalaci nebo zdlouhavé školení zaměstnanců. A právě to jim nabízí Canon se svými multifunkcemi imageRUNNER ADVANCE a cloudovým softwarovým řešením pro správu tisku a skenování – uniFLOW Online,“ řekl Petr Hnilička, produktový specialista společnosti Canon CZ.

Personalizace a intuitivnost nastavení

I když z výhod tohoto komplexního řešení pro digitalizaci, kterým Canon významně vyniká nad konkurencí, mohou profitovat i majitelé modelů z nižších kancelářských řad imageRUNNER nebo i-SENSYS, všechny jeho funkce se naplno ukážou s nejpokročilejší řadou imageRUNNER ADVANCE.

A jak konkrétně funguje? Jde především o pomocníka pro lepší produktivitu práce. Pokud je vše v cloudu (uniFLOW Online) správně nastaveno, po autentifikaci uživatele stačí vložit dokumenty, které se samy naskenují a roztřídí do předem připravených složek na firemním serveru nebo cloudovém úložišti. Tím může být OneDrive nebo třeba Therefore od Canonu.

„Systém vždy pracuje s konfigurací pro konkrétní oddělení. Účtárna potřebuje jiné funkce než HR nebo třeba stážisté, a proto po přihlášení na displeji vidí každý jen ty ikony aplikací, které mu firemní administrátor povolil. Nově vyvinuté grafické prostředí uniFLOW Online odpovídá trendům v oblasti ovládání dotykových displejů, a tak není problém využít gesta známá ze smartphonů či tabletů. A samotní uživatelé mají rádi i maličkosti, jako je třeba individuální nastavení tapety, barev či widgetů na velkém barevném ovládacím displeji těchto multifunkcí,“ popsal Hniličkův kolega Aleš Dvorák.

Přihlášení odkudkoliv

Zákazníci oceňují také možnost autentifikace prostřednictvím čipových karet a smartphonů, a to nejen s operačním systémem Android, ale i iOS. Při posílání úloh do tiskárny z telefonu nebo notebooku není třeba být připojen na stejné síti – vše se řeší přes cloud. Díky funkci Follow Me se mohu lidé autentifikovat do jakéhokoliv zařízení ve firmě a vždy zde najdou stejné nastavení pro svoji osobu. Canonu se také u nejnovější řady tiskáren podařilo redukovat hlučnost, a tak mohou být instalovány přímo mezi lidmi, nikoliv „stranou“ na chodbách jako dříve.

„Canon naplno využívá výhod spolupráce s Microsoftem, pro kterého je v oblasti tisku referenčním partnerem. UniFLOW Online je hostované na serverech Microsoft Azure, které se pyšní robustním zabezpečením. Dokumenty lze skenovat přímo do Microsoft Teams a dalších aplikací systému Microsoft 365 a díky funkci Filling Assist je možné jednoduchým způsobem naučit systém rozpoznávat a vytěžovat faktury a automaticky je zařazovat, kam patří,“ řekl Dvorák.

Snadná správa firemního tisku a skenování

Řešení uniFLOW Online má samozřejmě mnoho dalších funkcí, které usnadní správu dokumentů ve firmě. Příkladem je možnost sledovat statistiky tisku, třeba kolik bylo vytištěno barevných a černobílých stránek, zda někdo nezneužil přístroj k soukromým účelům apod. Jako administrátor zde snadno přidáte nové tiskárny i uživatele, a to třeba hromadně z tabulky v Excelu. Zaměstnancům jen přijde PIN kód a mohou začít pracovat.

A pokud by zájem o nastoupení cesty digitální transformace a zvýšení produktivity měla menší firma se skromným rozpočtem, může namísto licenční verze uniFLOW Online využít uniFLOW Online Express. Jde o zjednodušenou verzi softwaru v ceně každého zařízení imageRUNNER ADVANCE a zvládne několik základních funkcí, které nenáročným uživatelům stačí.

„Canon je v implementaci cloudu tak daleko před konkurencí, že od velkých zařízení už postoupil k domácím tiskárnám typu PIXMA a MAXIFY. I na nich mohou uživatelé po přihlášení částečně pracovat s řešením uniFLOW, ale zároveň tiskárnu nechat k užívání i dalším členům rodiny, třeba pro tisk školních materiálů nebo fotek,“ uzavřel Hnilička.

-PR článek-

Podobné články

Epson zjednodušuje a zabezpečuje tisk pro zaměstnance pracující na dálku

16. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson přináší řešení pro Bridge pro Microsoft Universal Print pro jednoduchý a bezpečný tisk při práci z domova. Novinka umožňuje vzdáleným pracovníkům tisknout, aniž by museli opustit firemní síť VPN, a to i když používají vlastní tiskárny. Čtěte více
Marcel Divín, national sales manager společnosti Epson

Proč bude svět nadále tisknout

11. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Není překvapením, že firma známá svými tiskárnami říká, že svět bude tisknout i nadále. Stojí ale za to probrat, proč jsme o tom tak přesvědčeni, když digitalizace neustále revolucionalizuje každý sektor v oboru. Čtěte více

Společnosti Epson a MyQ představily řešení pro ekologicky šetrnější digitální pracoviště

15. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Kombinace patentované technologie Heat-Free společnosti Epson a pokročilých funkcí správy tisku a digitalizace MyQ X představuje efektivní řešení pro organizace, které chtějí minimalizovat svou ekologickou stopu a zároveň zefektivnit práci s dokumenty. Čtěte více
Autor: Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ&SK

Ingredience technologických inovací

6. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Čas plyne pouze jedním směrem a my se musíme vyvíjet spolu s ním. Technologie se stala ústředním prvkem našeho vývoje jako druhu a pravděpodobně tomu tak bude i nadále. V době konjunktury do ní lidé investují, aby se chopili tržních příležitostí. V době poklesu do ní investují, aby zvýšili efektivitu a minimalizovali náklady. Čtěte více