Intel uvedl na trh svůj první LTE modem

4. 11. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Společnost Intel uvedla na trh své 4G LTE řešení, které funguje v různých režimech a ve vícero pásmech. Platforma Intel XMM 7160 se nachází např. v LTE verzi tabletu Samsungu Galaxy Tab 3 (10.1), který je již dostupný i na evropském trhu.

Společnost rovněž představila PCIe M.2 moduly pro 4G tablety, ultrabooky a zařízení typu  “dva v jednom“, stejně jako integrovaný radio-frekvenční (RF) transceiver SMARTi m4G.

Intel XMM 7160 je jedním z nejmenších a energeticky nejúspornějších vícemódových a vícepásmových LTE řešení pro telefony a tablety. Řešení nabízí plynulou konektivitu napříč sítěmi 2G, 3G a 4G LTE, podporuje simultánně až patnáct LTE pásem a stejně tak podporuje funkci hlasových hovorů po LTE (VoLTE). Je vybaven vysoce konfigurovatelnou RF architekturou, v reálném čase operuje s algoritmy pro envelope tracking a ladění antény, což umožňuje efektivní vícepásmové konfigurace, prodlužuje životnost baterie a umožňuje globální roaming v LTE sítích v jednom SKU.

Nové moduly Intel PCIe M.2 LTE a řešení SMARTi m4G

Intel představil nové moduly PCIe M.2 LTE s dobrým poměrem cena/výkon, které jsou malé a dodávané ve standardizovaných tvarech. Tyto moduly umožní obohatit nejrůznější zařízení o vícemódovou (2G/3G/4G LTE) datovou konektivitu. Modul Intel M.2 podporuje až patnáct frekvenčních pásem LTE a tak umožňuje globální roaming. Vedle toho jsou tyto moduly, které jsou rovněž vybaveny podporou globálních navigačních satelitních systémů (GNSS), postavené na řešení Intel CG1960 GNSS. Výrobcům modul M.2 umožňuje nabídnout ve svých zařízeních 4G konektivitu a zároveň snížit výdaje na integraci a certifikaci, stejně jako urychlit dobu dodání na trh. Modul M.2 aktuálně prochází testováním na interoperabilitu a bude v dohledné době nabízen výrobci Huawei, Sierra Wireless a Telit. Očekává se, že celosvětově bude dostupný v roce 2014 v tabletech a ultraboocích od předních výrobců.

Vedle nového modulu M.2 nabízí Intel rovněž vysoce integrovaný modul radio transceiver SMARTi m4G. Ten byl vyvinut ve spolupráci se společností Murata a nabízí integraci tranceiveru Intel SMARTi 4G s nejčastěji používanými komponenty v jediném LTCC (low temperature co-fired ceramic) balení. V kombinaci se základním pásmem Intel X-Gold 716 tak mohou výrobci snadno plnit certifikační podmínky poskytovatelů služeb. Se SMARTi m4G lze celkový počet komponent snížit o více než 40 a vyžadovaná PCB oblast se sníží o 20 procent.

LTE zařízení nové generace plánuje Intel uvést v příštím roce, včetně řešení Intel XMM 7260 s pokročilými LTE funkcemi, jako agregace operátorů, vyšší rychlost nebo podpora TD-LTE a TD-SCDMA.

Štítky: 

Podobné články

Google I/O: (Nejenom) Android 12 a nová naděje pro nositelnou elektroniku

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google na své každoroční vývojářské konferenci opět představila řadu novinek, které budou formovat její produkty a služby v následujících měsících a letech… A o zajímavé novinky ani tentokrát skutečně nebyla nouze… Čtěte více

Co přinese podle Dell Technologies druhá polovina roku 2021?

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Předchozích 12 měsíců přineslo výraznější urychlení tempa digitální transformace, než si byl kdokoli schopen představit. Dá se tak předpokládat, že do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030. Čtěte více
Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více
Foto: Roberto Nickson, Pexels.com

Digitální propast se zvětšuje – klíčová se stává schopnost měnit se a přizpůsobovat

23. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Accenture)
Globální pandemie potvrdila význam technologií, které se staly záchranným lanem ve většině průmyslových odvětví a prakticky všech oblastech výroby a obchodu. Accenture Technology Vision 2021 se zabývá dopadem technologií a jeho vývojem do budoucna. Čtěte více